• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
a čuj,što će to čovjeku ako ima godišnje 5 prikolica đubra? u mom kraju ju skoro nitko nema,a svi se više manje bave stokom...najlakše upreć kičmu,treba dat nešto novaca za đubretaru... :twisted:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
:mrgreen: :mrgreen: Ja bez nje ne mogu, imam godišnje oko 100 komada, pa ostao bi bez kičme!!! :mrgreen:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
pa dobro je neko rekom, neznam ko sad, imamo godišnje 3-4-5 prikolica, ovisi kako kad, i šta če mi onda đubretara...
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
[youtube:1fxqu0tb]Tnf-KHrXPY4[/youtube:1fxqu0tb]
Evo ono što sam obečo...
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Mario, daj mi reci, kad tovariš pileći gnoj i razbacuješ ga, koliko ga se treba staviti na prikolicu za razbacivanje? Čuo sam nešto da se nesmije napuniti na vrh jer inače previše tj. pregusto pada na tlo, a pošto je "jak" ne bi ga bilo dobro previše staviti da ne izgori kultura koja će doći gore. Koja količina se razbacuje po hektaru?
Da, i još jedno pitanje, kažu da prvo mora malo odstajati na hrpi prije nego se razbacuje, ima li to smisla ili je nečija mašta?
Sorry na puno pitanja :mrgreen: :blackeye , thx
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
zjockoo kaže:
Mario, daj mi reci, kad tovariš pileći gnoj i razbacuješ ga, koliko ga se treba staviti na prikolicu za razbacivanje? Čuo sam nešto da se nesmije napuniti na vrh jer inače previše tj. pregusto pada na tlo, a pošto je "jak" ne bi ga bilo dobro previše staviti da ne izgori kultura koja će doći gore. Koja količina se razbacuje po hektaru?
Da, i još jedno pitanje, kažu da prvo mora malo odstajati na hrpi prije nego se razbacuje, ima li to smisla ili je nečija mašta?
Sorry na puno pitanja :mrgreen: :blackeye , thx

Staviš na vrh koliko god može prikolica podnijeti :D
Da, jak je to gnoj, do sad nam nijedna kultura nije uzgorila, a sad koliko ide na hektar neznam, lagan je to gnoj neznam koliko ima to kila po kubiku, pa stavi nekih 40-50 kubika po hektaru i to je ok.

Za gnojovku i gnoj kažu da treba odstajat, a dal je to potrebno i za ovaj neznam, vjerojatno je, ovdje gdje sam snimao je odstajao neko vrijeme.
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Onda ćemo ga i mi ostavit da malo odstoji. Znači, nema ograničenja kod utvara...OK :mrgreen:
To ću ja sad sa utovarivačem kad stigne :D .
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
Ovisi što sve želiš da ima. Ako je sa full opremom računaj sigurno 5500 E.
Ti još nisi nabavio? Čitao sam negdje ovdje da bi stavio na Hurlimann, ha?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mislim da je to Faić-ev utovarivač koliko vidim po izgledu
 

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,421
To je od firme Strojometal Faić iz Mačkovca kraj Čakovca.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
zjockoo kaže:
Ovisi što sve želiš da ima. Ako je sa full opremom računaj sigurno 5500 E.
Ti još nisi nabavio? Čitao sam negdje ovdje da bi stavio na Hurlimann, ha?
nisam još a i ne mislim jer sam kupio prikolicu tak da malo fali novaca ;)
a na hurli bi isao svakak 8)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Evo jedan video
[youtube:13tv0zp5]a2McgLb2WWU[/youtube:13tv0zp5]
 

Najnoviji postovi

Na vrh