• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

N

nasafarma

Guest
ovih par dana kopam po internetu pa sam i sam došao do zaključka da u biti kišnica "pere" gnoj i sama postaje gnojnica.Još mi jedna stvar nije jasna; kak napravit odvod ispod gnoja, a da se on ne zaštopa.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
ovih par dana kopam po internetu pa sam i sam došao do zaključka da u biti kišnica "pere" gnoj i sama postaje gnojnica.Još mi jedna stvar nije jasna; kak napravit odvod ispod gnoja, a da se on ne zaštopa.

Taj problem ti imam i ja. Za sad rješavam tak da na mjesto gdje je odvod ne stavljam gnoj, a svakih par mjeseci mehanički pročistim odvod. Moral bi staviti neku rešetku od inoxa i strugač kojim bi povremeno odštopal rupice.
 
N

nasafarma

Guest
Tak sam i ja mislil ali onda me opet brine kiša jer kišnica ne prelazi preko gnoja. Dal znaš kak funkcioniraju lagune za stajnjak. One kaj imaju ovalno dno, gdje je kod njih odvod
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Tak sam i ja mislil ali onda me opet brine kiša jer kišnica ne prelazi preko gnoja. Dal znaš kak funkcioniraju lagune za stajnjak. One kaj imaju ovalno dno, gdje je kod njih odvod

Ne, nažalost ne znam. :(
Možda ovo tvoje pitanje pročita netko tko zna, pa nam bu obojici od koristi. :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Jel ne bi bilo dobro jamu za gnojište ukopat u zemlju i onda izbetonirat,tako da bude niže od razine zemlje,ili jednu stranu dublje ukopat,pa da ima pad na jednu stranu gdje bi se skupljala gnojnica..Kad izvadiš gnoj van,onda pokupiš cisternom gnojnicu..
Tako sam ja nešta kombinirao,jer i sam moram napravit nekako gnojište,kad pada kiša sve mi se razlijeva po dvorištu..
 
N

nasafarma

Guest
Završio sam gnoište, izbetonirao sam površinu od cca 100 kvadrata, obzidao sa tri strane zidom visine 1,5m i napravio betoniranu "septičku" jamu od 30 kubika. Postavio sam ona pitanja da vidim da li neko ima neku pametniju ideju i da nekaj ne fulam, al sad je gotovo i zadovoljan sam sa onim što sam napravio
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Evo par slika kako mi to radimo,nisam mogo više uslikat jer dok sam ja došao iz škole stari je prestao voziti
dsc01023ej.jpg

dsc01024n.jpg

dsc01025c.jpg

dsc01026g.jpg

dsc01021j.jpg

dsc01022ca.jpg
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
dobro ,dos je sve veliko pa ide jako grdo po cesti ,a i dok je puna sve skupa ima blizu 50t

i to sve UZ:

"20700 lit ,250ks ,ima 1000 krmaca i 7000 tovljenika ,jedan od nejvecih svinjogojaca u hr,
ova manja cisterna je 10000lit i uopce nisu stigli voziti ,sad kad skinu 90 ha jecma krecu u dvije smjene s oba traktora vozit"


i to je 50 tona tereta kojeg vuče ova kanta od 5-6 tona...kak da ne. Da je to 50 tona on s time nema sta trazit na polju, a bogami ni na asfaltu. Pa dajte ljudi spustite se na zemlju....
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo nešto se kao radilo.
I na predzadnjoj turi je preskočio lanac,letve se posavijale,tko zna što je još puklo,jao...

dsc00247r.jpg

dsc00248fx.jpg

dsc00250o.jpg

dsc00253br.jpg


Utovar:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=aNTQRqrqsnU[/YT]

Istovar: (ovaj video je MALO duži)
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=yHuotd7VMLk[/YT]
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ljepo,ljepo Dino. Jesam ti ja lijepo reko da neteraš na 1000 ok ali ti me nist htio slušat.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A ja ne tjeram na 100 pa se dogodi isto. Španeri pre slabi ,a lanci kad se otegnu treba ih napet i radi ko urica
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
A ja ne tjeram na 100 pa se dogodi isto. Španeri pre slabi ,a lanci kad se otegnu treba ih napet i radi ko urica

pa znam da netera sam ga zaje,isto imo je labave lance a i to je stari stroj
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nema veze kaj stara, moja je jedna oko 75-te i nikad nije španer puko, tjeral ju godinama sa 60ks i nešto sa 95ks. Samo ne smiju bit lanci labavi
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
E dečki,lako se vama sad zajeb.,ali koji je to posao bio danas,bit če slika u drugoj temi.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja jučer razbacival gnjoja z samejom 90 ks i krugerovom prikolicom nosvisti 4 tone nego sve je bilo smrznuto pa nisam ništ zaoraval svejedno nije vruće pa neće gnoj isparit a ako kiša padne bude v zemlju otišel nego po ledu se vozilo i stvarno je bilo je...o a zadnje gume su mi ćelave pa dok oču iti na rikverc moram prvi pogon uključivat
 
D

djuro 96

Guest
pozdrav decki .. novi sam ovdje i vidim da imate dobre strojceke :D i da svaki poso ljepo uradite ...
 

Najnoviji postovi

Na vrh