• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
evo jučer vozio gnoj pa eto koja slika

DSC00018-3.jpg

DSC00017-3.jpg

DSC00016-3.jpg

DSC00015-4.jpg

DSC00019-3.jpg

DSC00020-3.jpg
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
pozdrav.

može mi netko reć koliko tona/ha stajskog gnoja donosi koliko NPK. zanima me zapravo koliko treba umanjiti umjetna gnojiva uz upotrebu stajskog gnoja

hvala
 
B

Bobo

Guest
OPCENITO:

Stajski gnoj ima formulaciju 0.5-0.25-0.6
Gnojovka ima formulaciju 0.5-0.2-0.7
 

mate22

Član
Tu od
18 Lis 2009
Poruka
420
Bobo kaže:
OPCENITO:

Stajski gnoj ima formulaciju 0.5-0.25-0.6
Gnojovka ima formulaciju 0.5-0.2-0.7

super, hvala ti ;)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Dobro si zaglavio,tko te izvukao :?:

Zašto iza ne staviš još jedan ventil da ne moraš skidati šešir kad vučeš :?:
 
S

skolan93

Guest
nije me nitko vuka s lopatama smo malo otkopali ispred kotača i izašo je sam,
jedva,ali sam

ne treba mi nikakav ventil kad vučem onda onu ručku pogurnem u drugom smjeru i to je to
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Ma na zadnjem kraju gdje kopčaš cijev...
Vidim da ti je skinut šešir i stoji dolje na betonu..
 
S

skolan93

Guest
aaaa to
cisterna nam je stigla ovaj tjedan tak da nismo ni imali vremena stavit još jedan ventil koji usput košta 4000kn :roll:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
skolan93 kaže:
aaaa to
cisterna nam je stigla ovaj tjedan tak da nismo ni imali vremena stavit još jedan ventil koji usput košta 4000kn :roll:
Uf majčicu ima...
ja sam to nabavio jeftinije..
 

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
toma84 kaže:
Ja malo vozio u subotu...

najbolja je ***susedska pomoč*** !!! :scratch :scratch
(ako razumeš poantu ???) :D :lol:
 
T

tale242

Guest
Re: zbrinjavanje gnojnice

Pozdrav svima.

Sused mi ispusta gnojnicu u jarak do moje njive. Kad sam ga pitao da vise ne ispusta rekao je da ce sad stalno ispustat meni u inat. Kako i gdje da ga prijavim?
 
M

Marko6480

Guest
Re: zbrinjavanje gnojnice

evo mojih iskustava sa tim
gnojišta i lagune moraju imati atest o nepropunosti betona i također dezobarijere,mene su zajebavali imam dvije farme jednu pokraj druge i odvojene su ogradom i imam na glavnim ulazima barijere ali sam napravio lesu između farmi da ne hodam na drugu farmu na drugu stranu sela a laguna mi je kod svinjogojske farme ali mi put nije asfaltiran pak sam mislio voziti pored kravske štale jer je asvalt do glavne ceste i banda od inspekcije mi je zapečatila lesu između farmi no tata je zvao čobankovića i rekao je da smijem voziti jer kuda god idem moram proči kroz dezobarijeru jer ju imam na oba ulaza i kada je drugi puta došla inspektorica htjela je pisati kaznu i onda sam joj pokazao papire od čobankovića i samo je gledala i na kraju je negdje pronašla da je bila u krivu :evil: :evil:

za laguno imam sve papire još dok sam imao tehnički pregled za svinjogojsku farmu i opet sam trebao tražiti nove papire za isto laguno samo što je za drugu farmu tehnički
i imam mjesta za 6mj(2200 kubika)
DSC00032.jpg
 
M

Massey4455

Guest
a plugovi ti služe kao uteg ili su slučajno ostali gore na traktoru?
 
H

Hurlimann86

Guest
Massey4455 kaže:
a plugovi ti služe kao uteg ili su slučajno ostali gore na traktoru?

služe i kao uteg ali sam i odma poslije moral zaorati gnoj da se ljudi ne bune...
 

Najnoviji postovi

Na vrh