• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Kaj se imaju bunit, žive na selu. Jedino ak si u grad vozil po parku :mrgreen:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
slažem se toma s tobom, ali imaš ljudi koji su veča gospoda nego ovi u gradu. primjer moje selo. imaju 4 kuče kaj se bave poljoprivredom, krave i nešto svinja dok od ostalih 150 kuča kolko ih ima špilaju gospodu i ili ne rade ništa ili rade za 1000 kuna. a imaju mehanizaciju koja bi ima dala puno više da se prime onog kaj imaju doma :) na žalost ali je tako :cry:
 
H

Hurlimann86

Guest
E da se bar ne bune :x
Mi jedini u cijelom selu imamo krave i bavimo se poljoprivredom, aselo je odmah pored grada i baš u toj našoj ulici živi sama šminka doktori, osiguravatelji i takvi pa si možete misliti kako nam je.
Baš smo ove zime navozili gnojnicu iza kuča na trave i odma su zvali inspekciju i mi za dan dobili upozorenje iz Zg nek zaoremo ili što već ,a bilo je 15cm smrznuto...
Mah samo se cijelo vrijeme bune pa mi to onda tak rješavamo da odma zaoremo i gotovo.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Ma mogu se oni slikat ak ti imas neke odredbe ispunjene.
Njihove fine guze. Pitaj ih jel im smrdi dok jedu junetinu i teletinu
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
neki dan moral interventno otpeljati koju cisternu...
DSC00676.jpg

DSC00673.jpg

DSC00672.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
makina i pol od cisterne a i od traktora ...ima ju kaj vleči claas...kaj veli kak ide?
 
I

ivica

Guest
dobro ,dos je sve veliko pa ide jako grdo po cesti ,a i dok je puna sve skupa ima blizu 50t
 
S

skolan93

Guest
:shock: :shock: :shock:

kolko je velika ta cisterna,kolko je jak taj veliki claas,kolko taj gazda ima stoke

stvarno je ogromna,ljudi se sigurno useru kad moraju sa autom proć kraj te grdosije
 
I

ivica

Guest
skolan93 kaže:
:shock: :shock: :shock:

kolko je velika ta cisterna,kolko je jak taj veliki claas,kolko taj gazda ima stoke

stvarno je ogromna,ljudi se sigurno useru kad moraju sa autom proć kraj te grdosije
20700 lit ,250ks ,ima 1000 krmaca i 7000 tovljenika ,jedan od nejvecih svinjogojaca u hr,
ova manja cisterna je 10000lit i uopce nisu stigli voziti ,sad kad skinu 90 ha jecma krecu u dvije smjene s oba traktora vozit
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
To je pravi gazda,jbt skoro 10 000 komada svinja.
Koliko on ima zemljista?
 
S

stjepan1988

Guest
Ratarko kaže:
Kliko tona na hektar baciš krutog pilećeg gnoja ?
Reci odokativno jer znam da je teško biti točan oko toga .
Da samo nadodam ako nekoga zanima da sam razbacio oko 12-15 tona na hektar purećeg gnoja . Koja je točno razlika između pilećeg i purećeg gnoja ne bih znao ali mislim da su si slični jer ta živina jede i sličnu hranu :scratch

PS. kukuleleee ... sada am tek vidio film kako radiš utovar sa Zetorom :shock:
Lakše malo , nije to vario :lol: :blackeye ;)

E stvarno, gledam i ja video, pa ovaj oće rastrgat traktor...dečko moj, nije ni čudno da ti se auspuh tako klima, baš mi je žao traktora. Pazi si malo strojeve,bude ti žao novaca kad budeš moro kupovat nove ili popravljat postojeće. :?
 
N

nasafarma

Guest
molim pomoć hitno!!!!!!!!!!

Pozdrav svima,
betoniram gnojište(za stajski gnoj) od 100 m kvadratnih i jamu za gnojnicu od 25 m kub.Gledao sam nacrte iz par knjiga i koliko sam shvatio laguna za gnoj ima nagib prema jami za gnojnicu kako bi se iscjedak iz gnoja ulijevao u jamu.
Nije mi jasno kada pada kiša onda mi sva kišnica ulazi u jamu.Kako to izbjeći?
Isto tako ako bilo tko ima neki praktični savjet, slušam
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Pozdrav svima,
betoniram gnojište(za stajski gnoj) od 100 m kvadratnih i jamu za gnojnicu od 25 m kub.Gledao sam nacrte iz par knjiga i koliko sam shvatio laguna za gnoj ima nagib prema jami za gnojnicu kako bi se iscjedak iz gnoja ulijevao u jamu.
Nije mi jasno kada pada kiša onda mi sva kišnica ulazi u jamu.Kako to izbjeći?
Isto tako ako bilo tko ima neki praktični savjet, slušam

Pa kiša ti bu malo razrijedila gnojnicu, ali ne preveč jer prolazi kroz gnoj, a dobil buš više gnojnice.:D
Ak te to smeta, bojim se da je jedino rješenje natkrivanje gnojišta, a to osim financijskih izdataka, nije dobro za gnoj jer kod zrenja treba vlagu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh