• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

B

Bobo

Guest
ima lamele par komada. nema ih na kvačilu ko imt nego u getribi u ulju i uključuju se preko ulja. ipak je to mf made in france :mrgreen:

Jel nema mozda taj traktor dvije rucice za kardan, jedna s kojom se odabire 540-0-720 il tako nesto a druga s kojom se kardan ukljucuje-iskljucuje (obicno zute boje) mozda je tu nesto pomjesano, ili se da postelati ta zuta ruckica, koja upravlja lamelama, jer je (bar po meni) moguce da se ta rucica, tj njezino poluzje, rastimalo tokom godina.


Treba sve to pretresti da ne bi majstor zavrnuo dva sarafa i uzeo dobru paru...


Izvinite ako pisem pizdarije, ali samo razmisljam na ovaj nacin.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Jel nema mozda taj traktor dvije rucice za kardan, jedna s kojom se odabire 540-0-720 il tako nesto a druga s kojom se kardan ukljucuje-iskljucuje (obicno zute boje) mozda je tu nesto pomjesano, ili se da postelati ta zuta ruckica, koja upravlja lamelama, jer je (bar po meni) moguce da se ta rucica, tj njezino poluzje, rastimalo tokom godina.


Treba sve to pretresti da ne bi majstor zavrnuo dva sarafa i uzeo dobru paru...


Izvinite ako pisem pizdarije, ali samo razmisljam na ovaj nacin.
Pizdarije Bobo,pizdarije,dobro si rekao:gitarist:
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
samo je jedna ručica sa ljeve strane kada je u donjem položaju uključuje ali ne odmah ,treba par sekundi ,dok ima gnoja u prikolici i stavim ručicu u gornji položaj kardan stane ali čim je prikolica ispražnjena neče se zaustaviti jer ga ništa ne opterečuje:partyman:
 
B

Bobo

Guest
pa pitam onda da li se poluzje te rucice da postelati, tako da se dobije malo vise manevarskog prostora prema "iskljucenju" kardana, i na taj nacin da se lamele kardana razmaknu?

Jos jednom ponavljam, ne znam princip rada, pokusavam pomoci, jer bi se hod te rucice na neki nacin trebao moci postelati. samo ne znam da li bi to stelanje icemu pomoglo...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
pa pitam onda da li se poluzje te rucice da postelati, tako da se dobije malo vise manevarskog prostora prema "iskljucenju" kardana, i na taj nacin da se lamele kardana razmaknu?

Jos jednom ponavljam, ne znam princip rada, pokusavam pomoci, jer bi se hod te rucice na neki nacin trebao moci postelati. samo ne znam da li bi to stelanje icemu pomoglo...
Znam da želiš pomoči ali ništa od toga.

Štelanjem ručice se neče ništa dobit,lamele na kardanu se istroše i deformiraju se,izvijaju se i ulje kroz njih prolazi i ne zaustavljaju kardan..

Mislim da ovakav sličan sistem ima IMT 5136:scratch
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
DSC00336.jpg

DSC00334-1.jpg

DSC00333-1.jpg


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=QZV6wf94zfc&feature=youtu.be[/YT]
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Matija zašto si tak na hrpu ispušto gnojnicu a ne po cjelom polju??
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da ne zbijam zemlju bezveze , po cijeli zemlji bum vozil dok zmrzne ...ovak bi previše propadao traktor i cisterna...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Matija tek sad vidim da je tvoja cisterna marke PLM, imam od te iste firme samo 4000l. Mala radi ko urica a jako su rijetke.
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam protekli tjedan izvezao nekih 25-30 prikolica, sutra idem nešto uslužno, par prikolica, a od srijede krečem u oranje.
Nažalost nema se ni jedna slika, bude možda koja u temi oranje.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
što je pjesnik htio reći?

Meni se čini da je taj stroj koji vadi ono najgušće sa dna septičke te ga pretvara u kruto stanje da se može sa đubretarkom izvest na polje pošto to obična cisterna nemože izvuč. U takvim situacijama je dobar mikser i par komada cisterni sa vodom da se to razrijedi da bi se moglo izvest.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ma napisao sam to tako jer je lik ostavio link,i to je TO. a sad nek si mi mislimo..

ako ga ne može cisterna izvuč,onda ne može niti ovaj stroj,jer radi na isti sistem,vakum.
po meni je taj stroj glupa stvar,kakva korist od takovog suhog gnoja na polju?

tamo u opisu piše da je to kao neki separator,korist toga gnoja vidim jedino u cvijeću ! :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
ma napisao sam to tako jer je lik ostavio link,i to je TO. a sad nek si mi mislimo..

ako ga ne može cisterna izvuč,onda ne može niti ovaj stroj,jer radi na isti sistem,vakum.
po meni je taj stroj glupa stvar,kakva korist od takovog suhog gnoja na polju?

tamo u opisu piše da je to kao neki separator,korist toga gnoja vidim jedino u cvijeću ! :)

Možda i to što kažeš,možda se od toga radi nešto za cviječe za gnojenje ili uzgoj glista u tome...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
i ja sam isto negdje čuo da se to u EU koristi masivno i tako se na prosto rečeno govnima zarađuje
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
malo da zaserem ovu zimsku idilu :D
ovaj puta čak i bez kvara :rolfer:
dsc00942if.jpg

dsc00943xx.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh