• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Dino je li to sipova prikolca?
Cini mi se da je ista kao nasa, samo sto su u nas valjci horizontalni, vjerovatno su u ponudi bili i jedni i drugi.
Nekako nepotpuno izgleda bez zastite napred, a mogao bi i traktor tako izgledati :finga:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
pa idemo u europu,,moramo radit po direktive i zakonu,,nema voznje djubra i gnojnice od 1.12,,do 1 ozujka,,,,:mad:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Da,to je sip TG 35
da,ima u selu takvih i sa 2 vodoravna valjka,a ima i ovako sa 4 okomita.
ma zaštita mi samo smeta i trese se,nemam cigle i ostalih predmeta u gnoju,tako da se ne bojim,hehe.
rado bi nabavio veću! :)
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
pa idemo u europu,,moramo radit po direktive i zakonu,,nema voznje djubra i gnojnice od 1.12,,do 1 ozujka,,,,:mad:

jel moji strojevi izgledaju kao da su spremni za europu??? :roll: hehe
malo šale,nisam znao ovaj podatak,ima li još koji period u godini?
a i da sam znao,vozio bi svejedno :finga:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Da,to je sip TG 35
da,ima u selu takvih i sa 2 vodoravna valjka,a ima i ovako sa 4 okomita.
ma zaštita mi samo smeta i trese se,nemam cigle i ostalih predmeta u gnoju,tako da se ne bojim,hehe.
rado bi nabavio veću! :)

Pa da i kod nas je takva, 5t tovarimo iz suba, a ide i po 7t :finga:
I do sada je stalno isla kao i kod tebe u kombinaciji sa Steyrom, Prednji tockovi obavezno u zrak idu, a ako utone onda se Steyr samo propinje kao jarac i dok ga ferzo ne prihvati da se ne propinje ne izlazi, cak i kineza natjera da se pocnu prednji tockovi odvajati.
A zastita ne samo da cuva sajbu i glavu od kamenja vec i od vecih komada djubra, a i onda se moze vise i natovariti :weedman:
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma i ja vozim,,a sta ide dok ide morali bi po novome,,pravit vece grabe i skladistit gnoj,,da nebi jos i za to dizo kredu,,,da ima od 1.5,,pa do 1.9..se nebi smjelo,,sam nisam siguran za voznju na strniste i zaorati ga,,dali se smije,,,,,tog bi se trebali drzat,,il ak uvate,,smanje poticaj,,,
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
I ja sam nekad tovario,pa sam prestao,hehe.
Imamo mi i stranice za nju,nekad smo vozili krumpir i kukuruz u njoj...
imam zadnju šajbu da mi ne baca đubre u kabinu ;) hehe

koja glupost te direktive...
zna se otprilike kad se vozi,prije sjetve,poslje žetve,prije zimske brazde,i krajem godine...
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
ma gluposti te zakone koje EU donosi nemaju veze s vezom i samo bi ih se mi trebali pridržavat. cijela EU se toga ne pridržava a mi bi trebali.
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
ma gluposti te zakone koje EU donosi nemaju veze s vezom i samo bi ih se mi trebali pridržavat. cijela EU se toga ne pridržava a mi bi trebali.

istina,,to samo mi primjenjivamo,,sogor mi u njemackoj,,kaze da kad oni vozaju gnojnicu,,padat ce kisa i uvjek tako pred kisu vozaju,,,ma nezna covjek sta vise,da radi,,nekak bumo,,,
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
I ja sam nekad tovario,pa sam prestao,hehe.
Imamo mi i stranice za nju,nekad smo vozili krumpir i kukuruz u njoj...
imam zadnju šajbu da mi ne baca đubre u kabinu ;) hehe

koja glupost te direktive...
zna se otprilike kad se vozi,prije sjetve,poslje žetve,prije zimske brazde,i krajem godine...

A staces mora se tovariti, njiva daleko 5km pa da se sto vise postigne, a kada ju nasosam punu ravnu sva se rastoci :weedman:
 
M

MOCO

Guest
pa zašto se sad nebi smilo izvozit đubre, pa sad je najbolje vrijeme za izvest i zaorat
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
a koda je to pravilo donio seljak pa zna kad je najbolje vozit, to pravilo su odredili neki političari koji sjede u parlamentu i češkaju jajca a selo nisu nikad ni vidili
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
pa zašto se sad nebi smilo izvozit đubre, pa sad je najbolje vrijeme za izvest i zaorat

a sta ja znam,,to je ta neka direktiva,Europska,bio na predavanjima tim,,ak se necemo pridrzavat toga,,smanjivat ce poticaj,,nekoliko posto,,
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Po toj istoj direktivi ne smije se gnoj navoziti na kup na njivu.Vozim se kroz Austriju i uz autoput na barem 10 mjesta ima kupova s gnojem. Oni koji nemaju dosta velike jame izvažaju gnoj na rub parcele gdje bude do razbacivanja kad se bude oralo.Sve je to interes krupnog kapitala, ograničiti seljaka. Zašto nema nitratne direktive za umjetna gnojiva?Neki majmun vladajući je potpisal nešto o čem nema pojma, jedino zna da gnoj smrdi.Kad vozim gnoj svima smrdi a vani u toj EUROPI pred kišu smrdi na sve strane pa se nitko ne buni.Kod njih su ljudi svjesni da BEZ KAKICE NEBUDE NITI PAPICE.Pri nas valjda misliju da sve raste u super marketu.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
prošli put ga nisam slikao pa eto sad,sa utegom ;)
dsc00953bk.jpg

jer je bilo malo klizavo,hehe
dsc00954f.jpg

i jedna sa polja :)
dsc00955w.jpg
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
ma ne trpam to je suhi gnoj i nema veliku težinu...ali kad vozimo sa hrpe onaj mokar onda ne tovarimo tak puno...
 

Najnoviji postovi

Na vrh