• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

adviser

Član
Tu od
23 Lis 2009
Poruka
148
današnja zanimacija...

[YT]v=o_a0pyBQ_vs[/YT]

DSC_0123.jpg

DSC_0125.jpg

]
I rekao bi da razljevaš novce istodobno uništavaš tlo . i onda kukanje da nemaš novca i slično ............ ,
analiza tla bi verovatno dala rezultate da imaš N/ha 500kg ili više , ekonomika da te ''bili glava'' !!???

kad več pominjetew nitranu direktivu - točka D . je u tom momentu bitna . !!!!
****Što je zabranjeno provoditi u svrhu ispunjavanja standarda?
Zabranjeno je:
A .gnojiti gnojovkom ili gnojnicom površine bez pokrova u razdoblju od 1. prosinca
do 1. ožujka,
B gnojiti gnojnicom ili gnojovkom po površini bez unosa u tlo u razdoblju od 1.
svibnja do 1. rujna,
C • gnojiti nitratnim mineralnim gnojivom , u razdoblju od 1. studenog do 1. veljače,
a iznimno je dozvoljeno gnojiti ureom po žetvenim ostacima,
D • zabranjeno je gnojiti stajskim gnojem po zoni zaštićenih izvora vode, na tlima
zasićenim vodom, po snijegu, poplavljenim tlima, zamrznutim,
do 30 dana
prije zriobe i berbe povrća i voća, pomiješanog sa otpadnim muljem i kompostom,
na gospodarstvima kod kojih je utvrđena zarazna bolest, na nepoljoprivrednim
površinama.
Gnojnica i gnojovka su zabranjene u zoni zaštićenih izvora vode, na 25 metara od
bunara, na 20 metara od jezera, na 5 metara od ostalih vodenih tokova, na nagnutim
terenima kao i na nagnutim terenima uz vodotokove s nagibom većim od 10%
na manje od 10 metara, u periodu bez vegetacije (listopad – travanj) dozvoljena je
50%-tna primjena tekuće komponente.**
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
I rekao bi da razljevaš novce istodobno uništavaš tlo . i onda kukanje da nemaš novca i slično ............ ,
analiza tla bi verovatno dala rezultate da imaš N/ha 500kg ili više , ekonomika da te ''bili glava'' !!???

kad več pominjetew nitranu direktivu - točka D . je u tom momentu bitna . !!!!
****Što je zabranjeno provoditi u svrhu ispunjavanja standarda?
Zabranjeno je:
A .gnojiti gnojovkom ili gnojnicom površine bez pokrova u razdoblju od 1. prosinca
do 1. ožujka,
B gnojiti gnojnicom ili gnojovkom po površini bez unosa u tlo u razdoblju od 1.
svibnja do 1. rujna,
C • gnojiti nitratnim mineralnim gnojivom , u razdoblju od 1. studenog do 1. veljače,
a iznimno je dozvoljeno gnojiti ureom po žetvenim ostacima,
D • zabranjeno je gnojiti stajskim gnojem po zoni zaštićenih izvora vode, na tlima
zasićenim vodom, po snijegu, poplavljenim tlima, zamrznutim,
do 30 dana
prije zriobe i berbe povrća i voća, pomiješanog sa otpadnim muljem i kompostom,
na gospodarstvima kod kojih je utvrđena zarazna bolest, na nepoljoprivrednim
površinama.
Gnojnica i gnojovka su zabranjene u zoni zaštićenih izvora vode, na 25 metara od
bunara, na 20 metara od jezera, na 5 metara od ostalih vodenih tokova, na nagnutim
terenima kao i na nagnutim terenima uz vodotokove s nagibom većim od 10%
na manje od 10 metara, u periodu bez vegetacije (listopad – travanj) dozvoljena je
50%-tna primjena tekuće komponente.**

To još za nas nevrijedi sve dok nezađemo u EU,tako da to tvoje još nedrži vodu,tek nakon 7mj
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
strvine

Evo jedna fotografija iz današnjeg Uskršnjeg dana, što sam zatekao na jednoj parceli..ima ih najmanje 500 komada.
Mada mislim da bi ovo trebalo ići u drugu temu, pa neka moderatori urede.
 

Prilozi

  • fotografija3.jpg
    fotografija3.jpg
    41.9 KB · Pregleda: 347
  • fotografija5.jpg
    fotografija5.jpg
    49.9 KB · Pregleda: 488
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Evo jedna fotografija iz današnjeg Uskršnjeg dana, što sam zatekao na jednoj parceli..ima ih najmanje 500 komada.
Mada mislim da bi ovo trebalo ići u drugu temu, pa neka moderatori urede.

šta je to netko bacio krepane kokoši?po tvojoj njivi??:icon_hang:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
šta je to netko bacio krepane kokoši?po tvojoj njivi??:icon_hang:
nije po mojoj nego po svojoj i to po cijeloj širini i dužini parcele. Tip ima farmu i zajedno s pilečim gnojem razbacao piliće po njivi. To radi godinama ali ovo sad je prelilo čašu.
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
pardon, strnište je kod nas dio njive gdje nista ne raste, onaj dio do kanal ili do "lenije", tamo gdje se okrecemo s traktorom, a lenija ili poljski putu je to sto je! :)

p.s. ako na nadolazecem referendumu glasamo svi protiv EU, necemo uciž1 a i zakoni koje mi provodimo uopce nevaze u EU, pogledajte malo strane forume, nasa politika nas tjera na nebuloze iz neznam kojeg razloga, da kaznjava ljude i da napuni blagajnu jedino to! isto kao i ova legalizacija, sve je to lizanje supka i guranje u EU parlament, nista vise! samo sto smo mi naucili biti 300 godina pod turcima, pa 300 pod madzarima, pa u yugi i neznamo sami voditi zemlju nego smo naucili da nas drugi gaze i vode! a i kad smo se osamostalili, kad je to bilo??? evo 20 i kusur godina smo samostalni i sta sad? opet idemo dati drugima da nas vode i da upravljaju nama! jer ocito neznamo sami voditi drzavu! pitam se, za sto su se borili nasi ljudi, za sto??? a tako nam i treba kad na nove zahtjeve i zakone spustimo glavu i prodamo djedovinu, dignemo kredite da udovoljima kapitalistima koje smo izabrali da nas vode... tako nam i treba... nek me netko uvjeri u suprotno!
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
nije po mojoj nego po svojoj i to po cijeloj širini i dužini parcele. Tip ima farmu i zajedno s pilečim gnojem razbacao piliće po njivi. To radi godinama ali ovo sad je prelilo čašu.

samo treba javit novinarima i onda će doći i do inspekcije..taj stvarno nije sam svoj:icon_hang:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
neznam bas... vjerojatno nema osiguran odvoz crkotina... moj kolega iz amerike ima farmu pilica, prodaje robu jednom veliko lancu brze hrane i on ima osiguran odvoz crkotina, jer odredeni postotak pilica krepa iz nekog razloga, neznam, na 100 000 pilica, krepa recimo 1000 komada u sezoni tova i on to baca u kontejner i otkupljivac dode po to i sve ok! sta on dalje radi s tim lesinama, to nitko nezna!
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
neznam bas... vjerojatno nema osiguran odvoz crkotina... moj kolega iz amerike ima farmu pilica, prodaje robu jednom veliko lancu brze hrane i on ima osiguran odvoz crkotina, jer odredeni postotak pilica krepa iz nekog razloga, neznam, na 100 000 pilica, krepa recimo 1000 komada u sezoni tova i on to baca u kontejner i otkupljivac dode po to i sve ok! sta on dalje radi s tim lesinama, to nitko nezna!

trebao bi zvati ove iz veterinarske što odvoze lešine i platit neku sitnu paru ili imati kontejner od proteinke..e al sve to treba platiti,bolje ovako razbacati pan jedu to lisice,psi i ptice,možda pokupe kakvu zarazu..:icon_hang:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
evo vidis, nitko ti nista neosigura, a svi traze sve od tebe, eeee decki moji, tako necemo daleko dogurati!
kolega cak ima ugovor gdje dobiva hranu za tov za koju ga nezanima sta je u njoj! on samo hrani i plasira i to je to, a on ni sam nezna sta ti pilici jedu! i sve fercera! covjek zivo dobro i boli ga dzon, za kucu nema papire niti ga drzava ganja da nesto legalizira, ali uredno placa porez i kaze dok god plati porez na vrijeme, drzava ga nece dirati sto je po meni u redu! a da nepricam o tom da nemora s autom na tehnicki jer to nepostoji kod njih isto tako ni s traktorima, plati samo osiguranje, a cijena goriva je vise nego prihvatljiva! pa ljudi moji gdje mi zivimo, gdje??? sad u lipnju dolazi kod mene i ozbiljno cu popricati s njim o tome da odem u ameriku, rekao mi je da ce mi pomoci financijski dok se nesnadzem, ali ako se hrvatski narod nedigne i nepobuni, ma pakiram familiju i odo ja tamo gdje se radom moze zaraditi! a vi kako hocete! :)
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
pa puno je to krepanih pilića na njivi bome:O...nama na 46 tisuća pilića cijeli turnus ne krepa toliko :/
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
pa puno je to krepanih pilića na njivi bome:O...nama na 46 tisuća pilića cijeli turnus ne krepa toliko :/

Jel i vi tak rešavate strvine skupa s gnojom ili vam ih netko odvozi specijaliziran za to??
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
ne odvozi nam nitko, ali imamo jamu u koju zakapamo krepane, zna se nač tu i tamo sto na kraju ostane par krepanih pa onda skupa s gnojom, ali to je zanemarivo i mi gnoj odma zaoravamo kad ga navozimo
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Evo mi smo danas vozili gnoj. Ja sam tovario,a tata je vozio.
Glavni akteri:
Zetor 6245 s riko zadnjim utovarivačem:


I Zeko 3511 s posuđenom prikolicom sip:


Ovo je bio gnoj od telića i tu smo izvezli 10 prikolica:


I ovo smo prešli na drugu hrpu gdje je bilo sijeno i silaža što se baca od krava:




I ovo nas je već uhvatila noć tu smo izvezli 3 prikolice:




Danas je izveženo 13 prikolica. Sutra nastavljamo...
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Evo mi smo danas vozili gnoj. Ja sam tovario,a tata je vozio.

Ja mislim da bi s ovim malim zetorom lakse tovario jer je okretniji, a za ovog veceg samo zakapciti vecu prikolicu i da vidis onda.. ova prikolica je bas malena.. :icon_smile:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Ja mislim da bi s ovim malim zetorom lakse tovario jer je okretniji, a za ovog veceg samo zakapciti vecu prikolicu i da vidis onda.. ova prikolica je bas malena.. :icon_smile:

Da prikolica je malena... Ali vidiš na slici koliko je blato... Veliki i radi s njim. Ja uvijek tovarim s ovim većim jer mali ima slab hidraulik i nemože dobro raditi s njim.
 

Najnoviji postovi

Na vrh