• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ujak je danas izvezel par prikolica gnoja, a ja odmah orem iza njega...išlo je super, več se dosta prosušilo!

Slika2588.jpg


Slika2589.jpg
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Evo danas se malo vozio stajski gnoj, sutra se nadam da ću završiti, a u subotu onda oranje, ako nas kiša ne prekine u nečemu!
dsc0031ju.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0032jg.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0038dms.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0039qo.jpg
[/URL][/IMG]
dsc0044hz.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

ivan.m

Član
Tu od
2 Sij 2011
Poruka
54
MrSima14
jel znaš koje je godište krone, koje su dimenzije sanduka i kak si opčenito zadovoljan s njom? Gume su 17?
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
MrSima14
jel znaš koje je godište krone, koje su dimenzije sanduka i kak si opčenito zadovoljan s njom? Gume su 17?

1985 je godište.. Dimenzije ne znam točno, nekih 3.5m je dug sanduk, a širinu ne znam.. Jako smo zadovoljni s njom nikakvih problema, prije dvije godine promjenjeni lančanici i lanci, a od kada je došla kod nas u 8 godina je samo to rađeno, a sad dali je gazda koji ju je imao prije nas šta mjenjao ne znam, kada smo mjenjali sve je na njoj bilo kao orginal da je jer je boja i sve bilo na osovini, pa eto u tim njenim godinama je samo jedne lance istegla u Njemačkoj je vozila gnoj od konja, a on je dosta lagen i kada smo ju kupili bila je kao nova. Gume su 15.3 kao i na cisterni Creina 2200 litara..:icon_jook:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Koji su ono datumi vezani uz zabranu izvoza gnoja i gnojnice od strane nitratne direktive??? Podsjetite me!
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
joj kod tih datuma bude problemaaaaaaaaaaaaaaa,mislim da od 1.12 -1.4 ali eu se raspada pa to ne bude više vrijedilo:cool2::cool2:
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
mene susjed prijavio, neki dan jer sam vozio gnojnicu, i ljepo se ovima gore nije dalo zamarat s tim pa su joj poklopili slusalicu........... i onda trazila svjedoke po selu da me tuze i policija dosla komunalni redar i ja bas vozim, i dode covjek kod mene i nasmije se i kaze mi samo daj cim vise nek joj smrdi, od 1.3 slobodno vozis pa sad uredno svaki tjedan barem jednu pustim onako uz cestu, da ipak trava bolje raste......... :(rofl)::(rofl):
evo matija da ti nije mf kod mene sad nebi vozio s caseom :icon_cool:
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
da da kikic, preoteo si mi masseya i sada se ja nek snalazim , hehe

a ti sam vozi gnojnicu ko ebe susjede, neka gospoda, nitko ništ ne radi i onda sam tužakaju ...
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
datumi

Zabranjuje se:
6) Gnojenje gnojnicom i gnojovkom od 15. studenog do 15. veljače na svim
poljoprivrednim površinama bez obzira na pokrov;
7) Gnojidba gnojnicom i gnojovkom raspodjelom po površini bez unošenja u tlo od 1.
svibnja do 1. rujna na svim poljoprivrednim površin
ama.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I ja sam čuo da je kao zabrana od 1.12. do 1.3....no, izgleda je došlo do izmjena!

Znači ako je informacija od kolege @bhorv 100% točna imamo sljedeče:

Zabrana u zimskom periodu od 15.11. - 15.02.
Zabrana u ljetnom periodu od 01.05. - 01.09.
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Evo i ja sam vozio opet, sad sam sa matbrom cistil u peradarniku, jedamput sam zagrabil pol prikolice :O..hehe

dsc0369te.jpg


dsc0371vj.jpg


dsc0372de.jpg


dsc0373ct.jpg


dsc0377ks.jpg


dsc0380ny.jpg


dsc0382o.jpg


dsc0385a.jpg


dsc0388yv.jpg


dsc0390fu.jpg


Ima još...
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
da da kikic, preoteo si mi masseya i sada se ja nek snalazim , hehe

a ti sam vozi gnojnicu ko ebe susjede, neka gospoda, nitko ništ ne radi i onda sam tužakaju ...

hahahaha pa da, ipak case ide ljepse s cisternom ;)

pa si vidio da niko nist ne radi sve gospoda, onda im jedna gnojnica smeta, e pa sad u inat redovnmo svaki tjedan barem jednu, pa neka ima neceg u zraku :cool2:
 

agromaner

Član
Tu od
12 Srp 2012
Poruka
395
lijepo, lijepo...
al ces dobit po faljenisusu zbog ovih giga-mega-turbo-ultra velikih slika, he, he... :icon_axe:
 

Najnoviji postovi

Na vrh