• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
za takvo izlevanje če posle 1.7.2013 kazna biti verovatna oko 500€ !!!
zar nebi bilo bolje da si prošao cjelim poljem ??

To je bilo uslužno voženje gnojovki,i kako je gazda rekao tako sam ja vozio.
Probali smo po livadi ali su se pravili tragovi,pa bi bilo gadno to kosit.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
za takvo izlevanje če posle 1.7.2013 kazna biti verovatna oko 500€ !!!
zar nebi bilo bolje da si prošao cjelim poljem ??

Dado je vozio "uslužno" kod mene.
i probali smo prvu cisternu po livadi,ali vidjeli smo da se prave tragovi pa smo odustali od toga.
Ali u ovakvim uvjetima,svi tako voze.
Samo nek mi dodje naplatit kaznu,istrest cemo i jednu njemu pred kućni prag.
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
Evo malo vozio gnoj ali na hrpu jer na zemlju sa rastepasicom nema sanse:S...
Malo sam i propao, probali sa zetorom vuc i nema sanse ali je dosao sa DX 110 i onda je islo nekak al isto steška...
Neke slike budem stavil pod nezgode..i tovaril sam sa bagerom od kolege jer nas je bil na popravku nije imal dovoljno goriva i na kraju smo shvatili da je bila zastopana cjevcica koja vuce iz rezervara:S...drugog peradarnika ce matbro cistiti...

dsc0368bx.jpg


dsc0366uh.jpg


dsc0363yw.jpg


dsc0361ji.jpg


dsc0356n.jpg


dsc0352kh.jpg


dsc0330y.jpg


dsc0331zg.jpg


dsc0333is.jpg


dsc0338nq.jpg
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ajoj koje rovanje po zemlji,kod vas još snjega za ski stazu,joj što ovaj mali utovarivač mami uzdisaje,šmrc,šmrc:icon_thumright:
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
ma vec mi je taj snjeg na vrh glave samo nikako da se otopi:S..:D...a mekano je na svaki zemlji previse tak da nebres kaj nebudes roval:D...uhh dobar je ovaj bager, to ti je kopija waidemanna jedan covjek ima isto takvog samo je crveni i kosta 120 tisuca kuna vise a sve je isto na njima:D...okretan je i brz je jako, prava pila:D
 
B

brljam

Guest
Nov sam u svemu pa pitam u vezi nitratne direktive u konkretnom mojem slučaju.Planiram izgraditi na svom imanju štalu za 3 konja u lauf sistemu ,te imati 5 krava 5 ovaca i nekoliko turopoljskih svinja u ekstenzivnom uzgoju pa da li moram kod izgradnje nastambi graditi gnojovke mada bi životinje većinom bile vani na ispaši
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
@claasceltic456 jesi zelenka uneredio sad ce morat dobit kupanje vidim da i kod tebe ima jos snijega ko i kod mene zato ja jos uvijek mirujem:(smirk):
@brljam pa bilo bi ti dobro napravit neku manju da imas kud skupljat ono sta ces pocistit u stali kad ce bit!
 

Django

Član
Tu od
7 Stu 2011
Poruka
97
Evo malo vozio gnoj ali na hrpu jer na zemlju sa rastepasicom nema sanse:S...
Malo sam i propao, probali sa zetorom vuc i nema sanse ali je dosao sa DX 110 i onda je islo nekak al isto steška...
Neke slike budem stavil pod nezgode..i tovaril sam sa bagerom od kolege jer nas je bil na popravku nije imal dovoljno goriva i na kraju smo shvatili da je bila zastopana cjevcica koja vuce iz rezervara:S...drugog peradarnika ce matbro cistiti...

Bavim se istim poslom, pa me zanjima dali imate u planu graditi odlagalište za gnoj? Mislim kak zgleda sa propisima za eu i to?
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
bučo- hahah pa jesam ga malo zblatio al dobit ce on kupanje samo dok gnoja zvozimo :)...da ima puno snjega jos i jos kisa padala pa je jako mekano i blato je, al u guzvi smo drugi tjedan dolaze mali pilici pak se mora izvozit gnoj...
Django- na PP ti odgovorim..:)
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
bučo- hahah pa jesam ga malo zblatio al dobit ce on kupanje samo dok gnoja zvozimo :)...da ima puno snjega jos i jos kisa padala pa je jako mekano i blato je, al u guzvi smo drugi tjedan dolaze mali pilici pak se mora izvozit gnoj...
Django- na PP ti odgovorim..:)

Znam kolega i kod mene je katastrofa jos je dosta snijega tak da moram cekat s bilo kakvim radovima a ti ako piceki dolaze moras ocistit bez obzira na situaciju!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Pa da inace bi pocekali pak bi vozili po ljepsem al sta se mora se mora!...
To je kad se mora ja cu jos pricekat i s oranjem i sa voznjom gnoja jer ako krenem sta radit pola sela ce me morat izvlacit:(rofl):
 
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
308
To je kad se mora ja cu jos pricekat i s oranjem i sa voznjom gnoja jer ako krenem sta radit pola sela ce me morat izvlacit:(rofl):

hahah tak je i kod nas bogme..:mad:...a nebrem se docekat kad cu malo normalno na zemlju mogel radit a ne da sam cmrljim po blatu, a jos nas ceka jaako puno gnoja za zvoziti :eek::
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
hahah tak je i kod nas bogme..:mad:...a nebrem se docekat kad cu malo normalno na zemlju mogel radit a ne da sam cmrljim po blatu, a jos nas ceka jaako puno gnoja za zvoziti :eek::

ja sam zamrzio ovaj snijeg opcenito nevolim zimu ja uzivam kad je malo veci plus kad sunce priprzi:8): kad mogu radit jer to je za mene odmor!
Ja imam jedan dio izoran i sve je malo brdovito morat ce se dobro posusit da mogu vozit gnoj inace bu problema a volim ga natrpat posteno jer je uvijek sila!
 

Najnoviji postovi

Na vrh