• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
e tako to ja več radim godinama , i začudo uvijek uspije biti bolja trava (naravno više bala nego bi bilo da nije gnojnice) ,heheh :(y): :icon_fU:

a šta ču , u tom sad periodu od sijetve kukuruza pa do žetve ječma nemam slobodne zemlje pa vozim na livade, po jednoj strani dobro za gazdu a i dobro za mene ...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ja sam danas vozio gnojnicu pa evo koja slika:
laguna


vozio sam sa Zetorom 3511


Zetor 6245 je mješao doma


Odvezao sam danas 5 cisterni






i krenuo sam odvesti šestu cisternu kad se desilo ovo:


I onda smo pokrpali gumu i do noći sam odvezao još 5 cisterni i tata je odvezao još 2.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Danas ujak i ja izvezli par prikolica gnoja i nešto pokupili što je bilo na polju tokom zime istovareno.





 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Ja sam bio tri dana vozio stajski, odmah je i zaorano, slika nemam jer se sve radilo u žurbi!
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
nakon malčiranja slame navoženo 4 cisterne na ral gnojnice , pa sutra to zaorati i posijal budem proso gore...

punjenje cisterne iz lagune...



kako to izgleda kad je nađubreno

 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Fino Matija!
Odlično!

Ajd slike od oranja u pripadajuću temu!

Proso??
Opa, širiš mi se...
Za koju namjenu....opiši ak ti nije problem.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
slike od oranja nemam , al oralo se odlično

da proso , sad za sijeme , pa prodaja , može bit za svašta, za ptice , pa se može kosit i omatat u bale za krave itd itd...ove godine bi moralo uspet jer stvarno je zemlja mokra fest
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Znam ja za kaj more biti, hehe!
A kak to da si se odlučil za proso?

Si itil kaj uree pod brazdu?
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
a gle , da se proba nekaj novoga na njivama , pa dvije žetve istu godinu na zemlji , neki penez polek još da se zasljuži dok se da
nikaj nisam hitil ureje , a trebalo bi?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Veliš dobro se ore, zemlja vlažna, a kod nas neće plug u zemlju tak da smo odustali od postrne kukuruze za silažu dok nekakva kiša ne padne. Nejde i nejde, a nemam velikog traktora ni jednog da s gruberom probam.
Navozili smo gnoj i probali zaorati s 539 i 1x16", 2 puta okolo je išlo i dalje neče plug u zemlju. Katastrofa!!
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Veliš dobro se ore, zemlja vlažna, a kod nas neće plug u zemlju tak da smo odustali od postrne kukuruze za silažu dok nekakva kiša ne padne. Nejde i nejde, a nemam velikog traktora ni jednog da s gruberom probam.
Navozili smo gnoj i probali zaorati s 539 i 1x16", 2 puta okolo je išlo i dalje neče plug u zemlju. Katastrofa!!


a da?
stvarno?
šteta...
vidiš, ono dok je tata oral prije 2 tj je bilo ok!



@MATIJA
bilo bi dobro da si itil na taj ha 100 kg uree- RADI BOLJE RAZGRADNJE SLAME, I JOŠ BI SUPER VLAGU DRŽALO!

no dobro, ako nisi pod brazdu itil, ni nemoj, sad ti badava u predsjetvenoj!
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
to je diskutabilno o bacanju uree prije oranja ako si vozio gnojovku ili gnoj...valjalo bi baciti ali nema potrebe za 100kg/ha...dovoljno je baciti i 75kg/ha kada se zaorava poslje kombajniranog kukuruza(znaci gdje ima jako puno organske mase)ako se ide bez gnojovke i gnoja...
inace nisam neki veliki ljubitelj uree jer kad bacas jednu vrecu uree trebao bi baciti i jednu vrecu vapna da bi ph ostao isti,a dobra vecina nas ima problema s kiselim tlima...
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
to je diskutabilno o bacanju uree prije oranja ako si vozio gnojovku ili gnoj...valjalo bi baciti ali nema potrebe za 100kg/ha...dovoljno je baciti i 75kg/ha kada se zaorava poslje kombajniranog kukuruza(znaci gdje ima jako puno organske mase)ako se ide bez gnojovke i gnoja...
inace nisam neki veliki ljubitelj uree jer kad bacas jednu vrecu uree trebao bi baciti i jednu vrecu vapna da bi ph ostao isti,a dobra vecina nas ima problema s kiselim tlima...


S te strane, to je točno. Pošto urea ima 46% ukupnog dušika u amidnom obliku, kasnije se pretvara u nitratni oblik koji laički rečeno, zakiseljuje tlo. Zato je česti slučaj da su zemlje od bivših PIK-ova i zadruga jako kisele. Znamo svi kak su oni bacali umjetno gnojivo, i do 3 puta više od preporučene količine! Nije rijetkost da su bacali i po 500 kg./ha u proljeće pod kukuruz i sada su te zemlje katastrofalne!

No dobro, ja sem samo MATIJI rekel da je mogel baciti 100 kg/ha zbog boljeg učinka razgradnje ove suhe slame, čija razgradnja je otežana jer je suha, isto bude još teža ako ne bude oborina tokom ljeta koje potiču humifikaciju pa kasnije mineralizaciju organske tvari.
No i ovak bude dobro!

U svakom slučaju bolje ikakva postrna sjetve nego da strnište ostane prazno. TO JE GRIJEH!
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
trebate nabavit ovakvu cisternu i jedno traktoro od 200ks, te od 5-6 kubika su male.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=9QzFLTYfoRs[/YT]
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Koliko stane litara u to čudo??

Cini mi se da pise 22000L

Ovo fino izgleda, ali pred kraj videa se vidi problem ovakve konstrukcije, a to je vuca, s ovim se zapada samo tako
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Cini mi se da pise 22000L

Ovo fino izgleda, ali pred kraj videa se vidi problem ovakve konstrukcije, a to je vuca, s ovim se zapada samo tako

Da Massey vrti pod njom samo tako......
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
trebate nabavit ovakvu cisternu i jedno traktoro od 200ks, te od 5-6 kubika su male.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=9QzFLTYfoRs[/YT]

treba za tu cisternu dosta vise od 200ks....pogotovo ako je malo vlaznije...
 

Najnoviji postovi

Na vrh