• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Da,to je komunalni IMT pa je žute boje :icon_weed: :D:

Boja je izblijedila pa je više narančast nego crven...
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
260
Jeli ocekujes jos jedan otkos na toj parceli ili jednostavno nemas gdje bacati,ne bojis se da ce se trava potpaliti ako kise nebude skoro?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
neka stara njemačka, možda streu-mix, slova su skroz izbljedila... 4200 litara je.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Daj poslikaj kak je izvedeno hidraulično otvaranje ventila iza i stavi slike u odgovarajuču temu!

Jer vidim da je crijevo provedeno kroz nosače kud je nekad cijev za otvaranje išla, znači naknadno je rađeno. :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Koja je cisterna i koliko litara?

Zetor, ispod je slika gdje se vide obrisi slova proizvođača cisterne (valjda), znaš kaj bi to moglo biti?



Šanana, poslikal sam ti i stavil u odgovoarajuću temu :(talk):
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
meni je odlična, taman po svi tim brdima koje vozim za fiata, univerzal ju je isto vukel, po ravnici ide lijepo, ide i u brdo, ali je kočenje problem s mehaničkom kočnicom, a naletna mi ne valja na rudu cisterne.. a ni ne treba mi, onda zna biti problema s vožnjom u rikverc prema brdu, a toga imam dosta
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Betonirana.... Samo da je veća. U nju ukupno stane oko 18-19 cisterni po 2500l i ako su puni kanali onda bude oko 25 cisterni. Najveći problem je po zimi kad se mora voziti svakih mjesec dana, a kanali svaki tjedan.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
kako to funkcionira s kanalima? štala je najviša točka pa se cijedi do bazena po kanalima ili kako? veliš da kanale prazniš zimi svaki tjedan, kaj se oni prije napune od bazena? onda su niži?!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,263
Ovako: Znači imam dva kanala i razdvojeni su i na kraju svakog kanala imam šiber koji zatvorim dok ne napunim kanal i onda ga praznim. Kanali su viši od lagune jer to tako mora biti, ali svejedno ne mogu sami otići u lagunu jer gnojnica bude pregusta pa onda pustim cisternu vode na početak kanala i onda izađe bez problema.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Jučer sam vozio gnoj,ostalo mi još pola za isvest danas kiša sve pokvarila
DSC_0783.jpg

DSC_0784.jpg

U par navrata me i kiša uhvatila
DSC_0785.jpg

DSC_0786.jpg

DSC_0787.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh