• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kužim ja nitratnu direktivu i sve mi je to jasno, ali...
Npr. spominjete velike jame za držanje gnojnice, pa koja je onda razlika da se recimo ta velika jama prazni u dozvoljenom periodu odjednom, ili da se recimo mala jama prazni u više navrata pomalo???
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
pitanje je vremena kad zabrana vozenja po datumima bude proglasena za cjelo podrucje RH..pa onda oni koji nemaju sada sve spremno budu imali velike probleme..
 

cabage

Aktivni član
Tu od
1 Ožu 2008
Poruka
2,463
Kužim ja nitratnu direktivu i sve mi je to jasno, ali...
Npr. spominjete velike jame za držanje gnojnice, pa koja je onda razlika da se recimo ta velika jama prazni u dozvoljenom periodu odjednom, ili da se recimo mala jama prazni u više navrata pomalo???

Malo mučni glavom, shvatiš bez brige. :D:

Razlika je u tome da ova gnojnica koja se sada vozi, preko zime, ne nosi nikakvu korist za poljoprivrednika. Izravna šteta se nanosi pitkoj vodi u koju se ispire dušik.

Meni bi recimo bilo drago da kod nas postoji neko javno poduzeće koje bi odvozilo septičke jame iz domačinstva, jer mi nećemo vjerojatno nikad imati kanalizaciju, odnosno samo moja ulica u selu.
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Biti će vam sve jasnije kad odslušate novu 2014 višestruku sukladnost ;) Poz
E da 2 sata traje predavanje.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Bio sam na nekom predavanju i BBŽ nespada u to da se nesmije vozit gnoj,i to samo 9% njih nespada u taj zakon,tako da kod nas u BBĐ na cjelom području se smije vozit gnoj i gnojovka bilo kad,a za ostale županije nisam upamtio.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Evo šta sam našao na netu.
Akcijski program zaštite voda od onečišćenja nitratima pred poljoprivredna gospodarstva s površinama i objektima unutar “ranjive zone” donosi obvezu primjene mjera propisanih programom, a za poljoprivredna gospodarstva izvan “ranjivih zona” mjere su preporuka.........

Sad ga znaj jesam ja u ranjivoj zoni ili ne, ali s ovim ispod tekstom znači da je sad dozvoljeno.. Samo da kiša ne pada naredna 3 dana, da stignem izvesti.

Radi smanjenja gubitaka dušika (ispiranje, isparavanje), na svim je poljoprivrednim površinama (bez obzira na pokrov) od 15. studenoga do 15. veljače zabranjeno gnojenje gnojnicom i gnojovkom, a gnojenje gnojnicom i gnojovkom raspodjelom po površini bez unošenja u tlo zabranjeno je od 1. svibnja do 1. rujna
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
danas izvezao svoje kaj sam imal , odmah zatvorio brazdu , a sljedeči tjedan krenem zatvorit ostatak zemlje i onda dalje gnojnica party

 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
U ponedeljak cjeli dan i utorak dopodne sam vozio gnoj a u utorak popodne sam i gnojnicu izvezao:


 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Dado to po livadi voziš gnojnicu!?

Ja sam prije dva dana izvezao gnojnicu na jednu njivu gdje mi lucerna pri kraju, pa da ju malo nagnojim da izdrži još ovu godinu.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ne to je lucerna pomješana sa dts-om ,ali ima več jedno 6-7godina kak je posijana.To polje je u trokut i neznaš kako bi ga orao,sijao ai kombajnirao.Zato tam imamo travu jer je najlakše pokosit.Stalno tamo vozim gnojnicu jer mi je najbliže.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
ima li tko na forum recimo 10 tonsku prikolicu za gnoj?
Kokve su cijene takvih polovnih...nova na zalost nije opcija...
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Ima jedna u gospodarskom oglasniku, neznam jel je 8 ili 10 tona, ali košta 120 tisuča rabljena.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
toga sam se i bojao...mi smo racunali kad bi bilo nesto oko 30ak da bi uzeli, ali toga nema...
Bile su neke 2012 na licitaciji u Orahovici, ali ja mislim jos vece, ne znam kako su se prodale.
Uglavnom radila bi sa IHC 956 (95ks)
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Nemam s inozemnom kupovinom isksutva...mada me privlaci sve vise kao opcija.
Koje su trazilice za italiju subito a za njemacku, austriju, madjarsku?
 

Najnoviji postovi

Na vrh