• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
U srijedu i četvrtak se vozio gnoj,a u petak gnojovka:
qo66.jpg

tes0.jpg
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
A ja mislio da sam jedini ostao od ljenčina i pijanaca koji nisam završio posao :(rofl):
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Ja nisam sve niti izvezao nego oko 15 prikolica a ostalo ču kad se pobere žito. Imam u zakupu zemlju koja je malo teža pa ču izvesti stajnjak i ako uspijem posijati neku zelenu gnojidbu pa nek raste ako uspijem sa tim malo razrahliti zemlju
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dado gdje ti skladištiš sav taj gnoj,ako nisi sve izvezao i čekat ćeš do 7mj s njim ako sam dobro shvatio??
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
Iza cjele štale je dubina oko 3 metra pa stane dosta toga. Krava nemam puno, ustvari ostao sam na jednoj jer je jedna neki dan uginula (kaže veterinar moždani udar) a od svinja nema puno gnoja. Gnojnicu ne skupljam jer nemam šahtu (u planu je samo neznam kad). I ovo sam odvezao samo da mogu novi skupljati. Kasnim sa poslom dosta. Biče red se ostaviti uslužnog rada jer moj posao kod kuče ostaje. Ako bude kao ovih god biče i u 6. mj žetva, možda.
 

bajo

Član
Tu od
11 Velj 2013
Poruka
103
Kod mene bude svaka 4 dana jedna prikolica i tako se nakupi puno a izvozim jednom u godini. Pa se nakupi izas stale ludnica
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Danas vozio gnojnicu od bikova (mi to zovemo šljiput, jer je jako gusta) na livade, mislio sam da traktor nece moci vuci po snijegu, ali islo je iznenadujuce dobro:
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
IvanKC@, gdje držiš cisternu? dal ti se nesmrzne pumpa? moja je vani i kad je veći minus smrznu mi se lopatice unutra
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Lopatice se nikak nebi smjele smrznut..Lopatice se podmazuju uljem,i ako se smrzne sigurno je voda unutra u ulju,a to nije dobar znak..

Nama se to nikad nije desilo,jedino uvijek prije pokretanja na velikom minusu pumpu polijemo vručom vodom..
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Cisterna je u supi koja nema vrata.. Nisu mi se jos nikad lopatice smrzle, a i nisam ni vozil po nekim ekstremno niskim temperaturama.. Danas je bilo oko -1, 0 i islo je super.. Cak, meni cisterna bolje vuce po zimi nego ljeti, prije se napuni..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,657
Nema nikakve vode unutra, jedino se kondenzacijom stvori, a s poljevanjem i ja radim.
 

BELEC7340

Član
Tu od
10 Srp 2009
Poruka
695
Naravno, po zimi malo opreznije sa pumpom! Politi je vrelom vodom,i prvo lagano zavrtiti- ako ne može traktor sporo (ko Zetor npr), onda zavrtiti ručno...
Ak nejde- ne preprucam siliti!
Ali ako je dobra, zdrava pumpa- nema zime!!


@ Ivan Ako imaš viška gnojnice- slobodno poteraj prek po oranju! ;-) :-D
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Hehe, pa i nema je bas viska, svaka kap je od krucijalnog znacaja.. :icon_mrgreen:
Jos bi trebal navoziti na onu livadu uz glavni asvalt, ali se bojim da me nebu frizerka spotala ako joj zajde smrad u salon, hehehe..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Jel to svoju gustu gnojnicu imaš ili si od nekoga zel?? Ne sečam se da si mi spominjal da imaš tovilište na rešetkama??
 

Najnoviji postovi

Na vrh