• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
A jos bolje rjesenje je onaj pauk utovarivac za gnoj.. Samo ako imas mjesta gdje mozes s njim raditi. Istima da on ne moze pokupiti sve do poda ali tu su rucne vile za to.. Ovako samo sjedis i igras se s rucicama. Ja bi si to htio jednom nabaviti.. A i s ovim naletnim svo dvoriste razgazimo.. Taj pauk mi se vise svida.

kakav je to pauk?
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
ahaa,ja mislio na onaj di je fixiran u gnojaniku,ima ga kum sa elektromotorom

utovarivac-gnoja-slika-13581661.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To sam ti dal samo za primjer, mislio je kolega opčenito na sve tog principa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malo gnoja od danas, a nastavljamo i sutra :)







Vozim s malom prikolicom i 539 i ide baš fino. velika prikolica je u kvaru, a i 565 trenutno je raskopan!
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Kolega, el boli kaj noga od kvacila?

Hehe, kaj se meni pak dogodilo, za nepovjerovati..
Ono dok sam vozil gnoja, izvozil 18 prikolica bez greske i dok sam pral prikolicu, pogon ukljucen, ja perem z minivasom i negdje nesto zapne i pukne lanac.. Reko, to se samo meni moze dogoditi.. dok je bila puna gnoja nije pukel nego sad na prazno..
Sad bude barem ove zime dobila nove lance..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nekad boli, nekad ne...ovisi koliko dnevno cuknem tura :)
Ova je dobila nove lance i vodilice lanaca u podu i sad je ok!
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Malčice kao da ti guma prazna na prikolici..Ja sam na svojoj prošle godine mjenjao lance i lančanike i to mjenjanje je bilo prvo mjenjanje toj prikolici.. Kod mene će voziti sad nekih 10 godina! Vozim 70-80 prikolica.. I zar se smije sada voziti!?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Šanana sta se desilo s velikom hvaljenom prikolicom kad je u kvaru??
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Sima....ma samo je malčice mekanija, budem sutra pripumpao, danas mi se nije dalo :)

Bučo...ma nije doslovno u kvaru.
Skinuti su valjci i stavljene stranice, pa je bila cjelu jesen u transportu klipa kukuruza.
A problem je taj što su strule vodilice lanaca dolje ne podu pa dok to ne zamjenim neču ju mazati s gnojem, može i tak raditi, ali dok ju jednom kompletiram za gnoj to bude ostalo.
Sad nema puno, pa bude i ta ujakova mala to odradila, nekih 20 tura
Moja bude spremna za prolječe u akciji, a onda uvjek ima po 50-60 prikolica za razvesti pa radimo s dvije.
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
A to je sitnica to ces brzo rijesit ja moram ovu zimu svojoj sipovoj stranice sredit i rudu i par sitnica po svom gustu!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma da, moram odspojit lance i svuči ih dolje sa gornje strane poda, odšerafiti ove trula kanale i zašerafiti nove.
Planiram ih napraviti od dva L profila i dolje flah od nekih 3 cm širine, mislim da je tak u originalu i onda samo treba varove izvuči malo dužeeeee....hehe
i budem izbušio rupu na svakih 70-100 cm 10 mm da može voda oticati iz kanala.
Naravno pofarbati ih i morali bi trajati dugo.
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ako sam dobro skuzio sad nesmemo voziti gnojnicu a gnoj bi mogli, nis mi nije jasno planiram drugi tjedan voziti gnoj pa neznam sta mi je činiti
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Od 1.12. je zabrana izvoza gnoja i gnojnice, pa sve do 1.3., nitratna direktiva.
No, smije se voziti gnojnica ako imaš na cisterni deponatore da odma odlaže u tlo, a za gnoj neznam jel postoji još kakvo pravilo.
Ja smatram da nema štete apsolutno nikakve ak ose vozi i još u 12, mjsecu, naravno ako ne padne snijeg i nije blato, jer taj gnoj se svejedno bude zaorao do kraja godine.
A nisu ni vručine pa nema isparavanja.

Može problem nastati jedino ako netko ko je upoznat sa zakonom te prijavi, no takvih je po selima jako malo, večinom su se svi pogospočili i ne usude se dirati previše u seljaka.

Ja kod sebe završio za ovu godinu, do proljeća mir!




 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
@imt555.... ujakov, odnosno djedov je 539, kupljen nov 2001.g, stigo vlakom direkt iz Srbije.
No da ne ponavljam priču, traktori kruže po našim gospodarstvima pa svako radi s onim koji mu taj puta treba.


Daniels...neg što da je čisto i uredno, jedino tak može i biti. Gdje su uvjeti ovakvi, sve betonirano, tak bi moralo i biti i toga se i držim.
A da sam picajzla, malo i jesam, volim da je sve uredno i na mjestu koliko god to može biti.:)
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Šanana hvala na odgovoru, imam puno za voziti a malo me utovarivas zavuko pa ću vidjeti kako će biti vrijeme pa možda nešto i bude od posla.
 

Najnoviji postovi

Na vrh