• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
cekaj malo, zar vam i za to treba dozvola??? auuuuu katastrofa!!! kod nas policija ne radi takve stvari....djubrivo se izvozi kad ko moze i kako moze osim kada pada sneg :)
 

jugi

Član
Tu od
9 Lip 2013
Poruka
184
eh po snegu ne bih vozio po brdima pa sve da iz toga dobijam zlatnike :) ja to ako ne u junu onda pocetkom jeseni isteramo ili na lucerku ili na buduci kukuruz :) ili na sljive :)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Nebi bilo prvi put da sam vozio po snijegu, samo ako je dobro zemlja smrznula. ;)


u nekim zemljama malo zapadnije,gnoj možeš izvoziti i kad smrzne,ali gnojovku ne,jer prodire kroz smrznutu zemlju i može zagaditi podzemne izvore vode. pos nijegu ( do 0 stepeni celzija) se može izvoziti ali po smrznutoj zemlji ne.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Evo i od mene jedna:
21153937.jpg
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Znači ti odma hitaš gnojnicu i odma ju zaoravaš, jel ti zemlja kaj bolja odnosno jesu li ti prinosi bolji nego da gnojnica ostane par tjedana ili par mjeseci.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
naravno da je najbolje zaorati odmah , da ne ishlapi dušik ...tak radimo od kad znam za sebe
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
825
Kod nas to bace na zemlju i ostave par tjedana, a neki ostave i po par mjeseci vani.
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
sve se vozi u normalnim količinama...do sad nije bilo problema sa time , al bilo bi dobro bacit kalcija
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Di nam je skladistar,on je danas gnoj vozio i 3 univerzala s njim :icon_mrgreen:

očekujemo slike,ne?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
To je strnište od zobi? Samo daj gnoja, neće smetat...

Da,zobiste podrivano i potanjurano.
Niti nemam gdje drugdje vozit,tamo gdje sam silirao kukuruz posijan je ljulj,a gdje sam brao zrno posijana je psenica i ozima zob.
A posto ce na tu zemlju nagodinu ici kukuruz,sigurno mu nece smetat :icon_wink:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Dečki, znam da radite s čim imate, no, nisu li te prikolice premale za vaše traktore?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Bilo je takvo vrijeme da smo vozili sa traktorima koji imaju grijanu kabinu,imamo mi i manje traktore. Ai parcela je bila udaljena 5kilometara od mene tako da su nam bili i potrebni brzi traktori da to za jedan dan napravimo,pošto su za drugi dan najavljovali obilnu kišu a sa gnojem više nije bilo baš za čekat pošto ga nismo više imali gdje bacat.
Parcela je bila uzbrdo ai cijeli dan je propadivala kiša i polje je bilo jako vlažno,sa manjim traktorima neznam ako bismo mogli izači uzbrdo,pošto je polje bilo potanjurano.
 

Najnoviji postovi

Na vrh