• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Kisela je, to je jedini problem. U bit, ako možeš takav gnoj ostaviti 5-6 mjeseci, da odradi piljevinu, bilo bi od toga nešto. I u pilećem gnoju ima piljevine, pa ga ljudi koriste, samo ga ostave da odradi. Ja sam ljetos susjedu svježi pileći razvukao po livadi i koliko je kiša padalo, još se vidi u tragovima. Ali zato trava raste ko luda. Samo, problem je što u pilećem ima svega i svačega, te kemije što im daju. Fuj. A konjski bi trebao biti relativno čist. A on je bolji i od goveđeg, tj, trebao bi biti. Da mi ga netko daje besplatno, ne bi uopće razmišljao. Prije smo znali isprazniti pistu na farmi muznih krava kad ti daju besplatno, ne samo da bi vozio čitav dan, nego kad postružemo utovarivačem, još i ono u kutu vilama pokupimo. Gnoja nikada dosta. Pogotovo kad je besplatan.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Jucer sam kod kuma tovario gnoj:
Odvezli smo 6 prikolica:
8b223cb5940b8bb2ac63d12135debf94.jpg


e26b6004a582941f5f4e2fc1fac27118.jpg


033d6f7912e7ea18195e92d58ac09a51.jpg


ef11b7a37011404824fd338f8f92f1e9.jpg


Odmah kad sam mu natovario prvu prikolicu krenuo je uzbrdo gdje je mulj navezen i mekano i problem.. i onda se vratio nazad i na drugi izlaz:

5ea6d810ae57559666ae56181a01ead0.jpg


e58997252e979e00f3945e2d87b581b6.jpg


994a4ca0c1c7677781fe8102bb84e7e8.jpg


b1827d3884f210c931a5cfdb26242e3e.jpg


7538c5d0053cc549434583d22f8965ad.jpg
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Kisela je, to je jedini problem. U bit, ako možeš takav gnoj ostaviti 5-6 mjeseci, da odradi piljevinu, bilo bi od toga nešto. I u pilećem gnoju ima piljevine, pa ga ljudi koriste, samo ga ostave da odradi. Ja sam ljetos susjedu svježi pileći razvukao po livadi i koliko je kiša padalo, još se vidi u tragovima. Ali zato trava raste ko luda. Samo, problem je što u pilećem ima svega i svačega, te kemije što im daju. Fuj. A konjski bi trebao biti relativno čist. A on je bolji i od goveđeg, tj, trebao bi biti. Da mi ga netko daje besplatno, ne bi uopće razmišljao. Prije smo znali isprazniti pistu na farmi muznih krava kad ti daju besplatno, ne samo da bi vozio čitav dan, nego kad postružemo utovarivačem, još i ono u kutu vilama pokupimo. Gnoja nikada dosta. Pogotovo kad je besplatan.

To je al znam da je jedan stavio goveđi s piljevinom i bilo je gori rod na nego na drugoj polovici gdje nije bacio.
Treba sazoriti ali orginal gnoj je prva liga to je sigurno i odmah ga unijet u zemlju a ne da ostave po mjesec dana .
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Zašto bih slikao Imt hahah. Lagan je njemu zadnji kraj i po tom pitanju Z3511 je puno bolji. Teži je dosta nazad.. Budem ti poslikao kad budem kod kuma, ali pričvršeni su za felgu, svaki uteg ima 15-20kg valjda. Ima ih 2 na felgi.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Mile,daj mi malo poslikaj te utege i kak su pričvršćeni

Lako to su od ursusa iako imaju orginal imt ali ih niko nije kupovao.
Probušiš tri rupe i montiraš samo nađeš poljskog donatora :(rofl):
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Pa od malog ursusa nađeš jer imt je teško naći.
Ja našao na žutom imt ali nije čovjek htio prodat.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Kako ti je tovariti sa 539? Ja sam požalio sto nisam otkacio rd i zakacio utovarivac za Z6245. 3511 je prespor u rikverc, to ide ok dok je suha podloga, čim je malo blata ispred tu so solci nemoćni s naletnim utovarivacem.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Pa ok je, samo me uvijek lijeva noga oboli zbog kvacila..
A i ja tovarim u dvoristu na ravnom pa nema problema s proklizavanjem..


Ova slika je od prije dvije god, ali i dalje je sve isto, samo moram jos ovo malo izbetonirati pred gnojistem, da se ne razgazuje dok je mokro, dok je suho super je..
Ali zao mi je kaj nemam mjesta za hidraulicni utovarivac (pauk), s tim radis ko gospodin, meni je najgore cistiti dvoriste poslije voznje gnoja, kad taj naletni dosta rastepe onda to traktor ugazi pa imam pola dana posla dok ocistim beton..
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
A onda ti je je kolko toliko ok, da ti je Z3511 ne bi te bolila noga :). A i lakši je volan na Zetoru.. Gdje kacis ti taj utovarivac gore? Ne smiješ tamo gdje ide toplinger?
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Ali zao mi je kaj nemam mjesta za hidraulicni utovarivac (pauk), s tim radis ko gospodin, meni je najgore cistiti dvoriste poslije voznje gnoja, kad taj naletni dosta rastepe onda to traktor ugazi pa imam pola dana posla dok ocistim beton..

Imaš mjesta koliko vidim, ovaj traktor na kojem ti je utovarivač sparkiraš skroz do gnoja, tako okrenut kako je na slici, a s drugim stanes s prikolicom pokraj. Po meni bez problema utovariš 90 % gnoja tako.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,264
A onda ti je je kolko toliko ok, da ti je Z3511 ne bi te bolila noga :). A i lakši je volan na Zetoru.. Gdje kacis ti taj utovarivac gore? Ne smiješ tamo gdje ide toplinger?

To ti misliš da je lakši na volanu,ko ga održava kak treba,mota ga s jednim prstom ko i ja...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Na Zetoru je lakši sigurno.. pogotovo u ovakvom poslu kad punu korpu natrpas prednji kraj lebdi i mota se kao servo :).
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
A onda ti je je kolko toliko ok, da ti je Z3511 ne bi te bolila noga :). A i lakši je volan na Zetoru.. Gdje kacis ti taj utovarivac gore? Ne smiješ tamo gdje ide toplinger?

Pa jel se na zetoru lakse stisce kvacilo? Ne stisce se ni na mojim Imt-ima tesko, zapravo skroz lagano, ali kad ga stalno moras tiskati, tj noga se ne skida s njega pa utrne.. :D
A volan je lagan dok je korpa puna, dok nije onda je tezak jer na ovom traktoru je komplet volan u banani, od puza do cijelog prednjeg kraja koji vapi za remontom..
Da kacim ga tamo gdje i toplinger, znam da se nebi smjelo al tak se vec godinama radi..
Pucala je vec ploca ispod sjedala i jednom se komplet hidraulika razletjela, jedino je pumpa prezivjela, ovo drugo je novo stavljano..
Al nije ni cudo, taj traktor zadnjih 20 god je tovario cca 40 prikolica godisnje, ajd dobro, zadnje dvije tri godine tovari 25, 30 jer je stoke manje..

Imaš mjesta koliko vidim, ovaj traktor na kojem ti je utovarivač sparkiraš skroz do gnoja, tako okrenut kako je na slici, a s drugim stanes s prikolicom pokraj. Po meni bez problema utovariš 90 % gnoja tako.

Ma nema mjesta, jer sa svake strane je neka gradevina i nema bas nekog manevra s paukom, a gnojiste je dosta dugacko (duboko) tako da ovaj ni nebi mogao do kraja, a i prikolicu bi morao pomjeravati za kad bi punio prednji, a posebno zadnji dio..
Da mi je prednji utovarivac na ovom traktoru bilo bi lakse, ali onda treba i servo volan..
Ma utovari se i ovako, a kaj da moramo s rukama, nebi ni vozili.. :icon_eyes: :D:
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Da imaš prednji utovarivac, samo dobar uteg iza :). Ima kod mene jedan na 539 i kaže da se ne mota teško s tim utegom od 300, 400 kg.

A sto se tiče kvacila na Zetoru bitan je polozaj. Ja odem kod tetka u 539 da zakacim samo prikolicu i vec me bole noge od tih par stisaka kvacila. Dok na Zetoru nema takvih problema :).
 

Najnoviji postovi

Na vrh