• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

IZVOZ GNOJA I GNOJOVKE

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,219
Da imaš prednji utovarivac, samo dobar uteg iza :). Ima kod mene jedan na 539 i kaže da se ne mota teško s tim utegom od 300, 400 kg.

A sto se tiče kvacila na Zetoru bitan je polozaj. Ja odem kod tetka u 539 da zakacim samo prikolicu i vec me bole noge od tih par stisaka kvacila. Dok na Zetoru nema takvih problema :).

Onda mozda nije na tom 539 dobro postelano kvacilo.. Na mojima se bas lagano stisce, mogu ga stisnuti sa palcom na ruci, al samo prvi stepen, drugi ide malo teze, ali tako i mora biti..
 

borovicb

Član
Tu od
29 Velj 2012
Poruka
406
hahahah. Tek sam vidim, hahahah

Pa zadovoljan sam, još se mi nije dogodilo da nemože pokrenut valjke.
To je hidromotor s izuzimača.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Praktično rješenje ovaj hidromotor, nebi trebali imati problema s pokretanjem valjka jer to bi pod moral brutalno brzo iti da on ne stigne razbacati na valjcima da ga zaduši, ali, samo je pitanje vremena kad ćeš ga negdje zahačiti :p:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,187
Nek si ti zadovoljan. Sad bar nemreš nikomu posuditi prikolicu :)

I drago mi je da su moje sumnje bile neopravdane, iako bi ja to ipak radije riješil mehanički.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kaj bi okrenul getrbu za 180 stupnjeva imal moj rođak krivo okrenjenu na nekoj njemačkoj prikolici skužil sem tek kad sem videl da je umjesto odzračnika šaraf da ne iscuri ulje .:(giggle):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prije par dana sam izvezao gnojevku na zimsku brazdu prije pripreme za kukuruz :)



 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jel ti iza te gnojovke raste čudni drač ili neki čudni štavljak,kak mi to zovemo?

P.S. daj si više kupi novu metlicu brisača,mislim da sam videl po 18 ili 23kn kom.
Na svakoj slici prednjeg kraja se vidi i bode u oči,bar mene...:rolleyes::(blush):
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da, iza gnojevke hoće rasti štavelj, ali hvala Bogu ja još nemam tih problema. Sve ovisi s čim se hrani stoka valjda :)

Ma ne podsječaj me za metlice, košta kod nas 15 kn komad, treba mi nova i na Same i na 565, a uvjek zaboravim kad idem nekaj drugo kupovati.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Ma riješi se to sve spricivom.. i ja moram odvesti 10-20 cisterni gnojnice, zatvoriti sa rd i sjetva.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Prosli tjedan izvežen gnoj na ljulj,zaorano i odma 3 dan sjetva kukuruza za silažu.
DSC_1075.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh