• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Ako u redu imaš ajdared, stavi ajdared. Kad bereš jednu vrstu nebudeš vozil poseban box za dva stabla zlatnoga.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Nikako ove godine ne ide prodaja kod kuće, čujem i od drugih da je tako, a u trgovačkim centrima jabuka od 7 do 15 kuna kilogram. Ne znam tko je lud u ovoj državi, vlast ili građani ili oboje najprije.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kod nas u jednom trgovačkom centru prodaje jedan tip po 5kn idared, izgledaju jabuke ok, vidim da čak nešto i proda. Ja za sada trošim svoje zalihe a tako vjerojatno i drugi ljudi, bila je dobra godina. Kupovat ćemo za mjesec-dva.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Kod nas u jednom trgovačkom centru prodaje jedan tip po 5kn idared, izgledaju jabuke ok, vidim da čak nešto i proda. Ja za sada trošim svoje zalihe a tako vjerojatno i drugi ljudi, bila je dobra godina. Kupovat ćemo za mjesec-dva.

Ma da, čujem da svi imaju par stabala doma pa rodilo al čudi me to jer jabuka bez nekoliko najvažnijih špricanja neće rodit, jedino ove stare sorte, prije dvije godine u ovo vrijeme je prodaja išla jako dobro.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ma da, čujem da svi imaju par stabala doma pa rodilo al čudi me to jer jabuka bez nekoliko najvažnijih špricanja neće rodit, jedino ove stare sorte, prije dvije godine u ovo vrijeme je prodaja išla jako dobro.

Ne zna se tko je tu lud ali to bi se već dalo raspravljati o tome.
Primjer sutra jabuka u Lidlu 3,49k--2 kg, da razjasnimo cijenu ili je stara jabuka ili je ljetna ili je 2 klasa.
Kada to sve opet zbrojimo dolazimo da je 1 kg 1.75kn-kg nema šanse da je prva klasa a neisplati im se prodavat ni 2 klasu da su kupili od proizvođača za 1.5kn po kg,a porezi,marže i dr troškovi.
Ispada da su negdje kupili izvorno Hrvatsko za 1kn po kg a to je propao proizvođač pa nikada nije bio kg pšenice i kg jabuka ista cijena,ili je to novi trend koji će zaživiti kod nas sve češće.
Bio sam u Njemačkoj i gledao sadašnju cijenu je 2.5 eura a kruška 5 eura, a kod nas je takva cijena kod proizvođača u prodaji,ali u ovim našim KUNIĆIMA.
Baš bi volio da malo razmjenimo iskustva o otkupu i cijenama.
Hvala
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ja kad kupujem jabuke tu i tamo skicnem deklaracije i jos do sada nisam vidio 1 klasu u trgovackim centrima. Sve bude druga klasa i cijene od 7-15kn.
Sta se Lidla tice, mozda ide ona sema, ja sam proizvodac soka i prodajem sok preko npr. kauflanda (ovaj primjer i ide tako kod njih), ovaj mjesec im dopeljam 15 paleta soka ali oni da bi ga stavili u prodaju traze 2,3,4 palete besplatno i onda ga puknu na akciju. Besplatan sok je na akciji, jos kaufland masno zaraduje a ostatak prodaju po normalnoj cijeni kada akcija prodje. Ima i druga sema, sa ovim besplatnim paletama si snize prosjek cijene pa mogu ic sa niskim tj. nizim cijenama od drugih.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Besplatno:icon_butt:,nadam se da tako i u Deutchlandu Kaufland radi,ali to nije tako jer to nebi dobio i da kleči pred Njemačkim proizvođačem,zato ima nas Balkance i Slavene sjeverno od nas,pa nas mogu j...t.
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Nije neka mudrija kaj rade, puste paletu na sortirku i onda vele proizvođaču gle tu imaš 30% prve klase i ona ide po 2,20kn pa onda 40% druge ona ide po 1,70 a 30% ti je industrija, nju ti plačam po 0,50kn uzmi ili si to sve nosi doma. E ta po 0,50 je 1,75 u Lidlu. Sortirka sortira 5,6 kalibraža pa tako i mogu prodavati smeće jer sve izgleda jednako.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Eto sada je prrilika da to prodiskutiramo,nije tabu tema ali čista pljačka proizvođača.
Svaki proizvođač kada bere max pazi na kvalitetu,promakne ali max 30% pod 2klasu ali nikako obratno po paleti.
Samo jedan primjer otkupljivača pa vi prosudite,čovjek proizvođač,dogovori 150 tona prve klase kod otkupljivača za 2.50kn po kg 1 klase.
Branje usljed ožegotina i dr sranja fali mu 60 tona,kod dr. proizvođača dogovori otkup tih 60 tona jer ovaj jadnik nema kuda da proda i dogovore cijenu od 2kn,doveze palete sve 5 od klase i drr i sada ono najslađe.
Treba pokupit tih 60 tona i isplatiti,kada dovede nekog od otkupljivača i kažu ne to ne može cijena je 1,1kn ako nečete onda oslobodite box palete .
Ili tako ili nikako,pristao čovjek dok je sve isplatio ostao u minusu.
Sada pitanje jer proizvođači nebi trebali biti ujedinjeni nego terati kajlu jedan drugom?
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
Eto sada je prrilika da to prodiskutiramo,nije tabu tema ali čista pljačka proizvođača.
Svaki proizvođač kada bere max pazi na kvalitetu,promakne ali max 30% pod 2klasu ali nikako obratno po paleti.
Samo jedan primjer otkupljivača pa vi prosudite,čovjek proizvođač,dogovori 150 tona prve klase kod otkupljivača za 2.50kn po kg 1 klase.
Branje usljed ožegotina i dr sranja fali mu 60 tona,kod dr. proizvođača dogovori otkup tih 60 tona jer ovaj jadnik nema kuda da proda i dogovore cijenu od 2kn,doveze palete sve 5 od klase i drr i sada ono najslađe.
Treba pokupit tih 60 tona i isplatiti,kada dovede nekog od otkupljivača i kažu ne to ne može cijena je 1,1kn ako nečete onda oslobodite box palete .
Ili tako ili nikako,pristao čovjek dok je sve isplatio ostao u minusu.
Sada pitanje jer proizvođači nebi trebali biti ujedinjeni nego terati kajlu jedan drugom?

oćeš da ti prodam motornu pilu,imam 4:mur: svima nam je tako
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
oćeš da ti prodam motornu pilu,imam 4:mur: svima nam je tako

Ne hvala imam Stihl 032 av 30 god stara:eek::
Ma nije to moj slučaj nego od jednog kolege,ja na svu sreću imam hladnjaču pa za sada se sve hladi i još je zeleno u hladnjači.
Kako idu mandarine kod tebe?
 

capo1508

Novi član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
23
POštovani članovi foruma pošto sam potpuni amater u voćarstvu molim Vas da mi kažete savjet u vezi rezidbe nalazim se u Kninu pa me zanima dali je još rano za početak rezidbe voćaka (jabuka-stari voćnjak) i kad je najbolje početi s obzirom na vremenske prilike mislim na led.
pozdrav
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
capo1508@ makaze u ruke i bez brige, može se već slobodno sve rezati.
 

Bimbo

Član
Tu od
11 Velj 2009
Poruka
333
Danas sam orezivo jabuke i na par jabuka sam našo male bušotine kao da je nešto ušlo u nju i na par grana izbušeno srce i na par srce smeđe boje šta bi to bilo kako liječiti i s čime.




jedna je u ovakvom stanju
lx0h.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh