• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Mucio sam se oko ubacivanja slike dok sam je postavio narasla trava sad je vec sve sredjeno. Vidim dasi iz Gradiske iz kog si mjesta ako nije problem posto sam ja cesto dole imam prijatelje pa mozda se upoznamo za neku saradnju
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
nesto mi puno trave ima Nusrete.

Ah ta trava ni kod mene nije sve sjajno ali koliko ja vidim ako me oko nevara i paprika dobro napreduje (biće gužve u subotu na pijaci) :icon_pidu:

Jabuka se dobro drzi.
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
Ah ta trava ni kod mene nije sve sjajno ali koliko ja vidim ako me oko nevara i paprika dobro napreduje (biće gužve u subotu na pijaci) :icon_pidu:

Jabuka se dobro drzi.

Da ima jedan red paprike ito sam dobio rasad pa nisam znao kud s njim tako sam zasadio izmedju jabuka smeta mi ali sta je tuje .Nego kad sam tu da pitam.Mozeli se jos ici sa kristalonom
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
Da ima jedan red paprike ito sam dobio rasad pa nisam znao kud s njim tako sam zasadio izmedju jabuka smeta mi ali sta je tuje .Nego kad sam tu da pitam.Mozeli se jos ici sa kristalonom

U paprici da a zasto ne i u jabuci, mislim da se uopste nebi žalila?!
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
U pariku da, u jabuku više ne, iz razloga što trebaju grane zdrveniti i pripremiti se za zimu. Ako nastavomo sa prihranom grane će ostati zelene, pa postoji velika mogućnost da u toku zime izmrznu.

Preporuka jedino folijarna prihrana sa izraženim K (kalijum) ili čistim odnosno kristalonom sa ovakom formulacijom 0:0:K.
 
Tu od
19 Sij 2013
Poruka
173
U pariku da, u jabuku više ne, iz razloga što trebaju grane zdrveniti i pripremiti se za zimu. Ako nastavomo sa prihranom grane će ostati zelene, pa postoji velika mogućnost da u toku zime izmrznu.

Preporuka jedino folijarna prihrana sa izraženim K (kalijum) ili čistim odnosno kristalonom sa ovakom formulacijom 0:0:K.

Hvala puno ostatak kristalona nek ceka sledecu sezonu
 

panci lj

Član
Tu od
11 Stu 2012
Poruka
263
U pariku da, u jabuku više ne, iz razloga što trebaju grane zdrveniti i pripremiti se za zimu. Ako nastavomo sa prihranom grane će ostati zelene, pa postoji velika mogućnost da u toku zime izmrznu.

Preporuka jedino folijarna prihrana sa izraženim K (kalijum) ili čistim odnosno kristalonom sa ovakom formulacijom 0:0:K.

E tatko jos treba puno učiti od vas iskusnijih.:icon_e_geek:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Najbolje bi bilo u rano proljece ili kasnu jesen.
A sadnice otidi u sumu i napuci si kaj ti treba i pikiraj
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
I ove će godine biti aktualno.
phototray.co.uk
[/URL][/IMG]
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
A onda po ustaljenom sistemu :icon_axe:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=SGFq7X8gv3o[/YT]
:cool2:
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
Pozdrav svim uzgajivaćima jabuke. Da skratim priču odmah u startu.

U okviru plasmana svog povrća u Veliku Britaniju, dobio sam upit da li u Hrvatskoj ima ljudi koji uzgajaju jabuke i htjeli bi ostvariti suradnju s partnerom otkupljivačem iz UK. Kako ja proizvodim samo specifične vrste povrća obećao sam da ću se raspitati i potražiti zainteresirane strane.

Sorte koje se traže su Royal Gala , Golden Delicious , Granny Smith and Red Apples.

SVI koji su zainteresirani za ozbiljnu suradnju neka mi se jave i ako kod inicijalne pošiljke prodje sve ok radi se o ozbiljnom poslu na duže vrijeme. Bitno je samo da je proizvod kvalitetan i da se ispoštuje dogovoreno. Nakon toga, nebo je granica.

Cijene još nisam dobio, prvo skupljam zainteresirane pa ću nakndano dobiti otkupne cijene pa već prema njima proizvođač će odlučiti da li mu se to isplati ili ne.

Naravno, ja kao posrednik uzimam proviziju, ali to će biti simbolićna stvar, za moj trud oko pronalaska otupljivača.

Radi se o ozbiljnoj engleskoj kompaniji koja ima veliki turnover na UK tržištu svježeg voća i povrća.

Molio bih da mi se jave ljudi sa većim količinama od cca 30 tona naviše, sve ispod je neozbiljno, eventualno ako se više ljudi udruži možemo razgovarati...

lp

Dario

za sve dodatne informacije javite se privatnom porukom pa Vam ošaljem broj moba

btw. stvar je prilično hitna tj. čim prije reagiram na upit čvršći će iti dogovor. Plačanje je u roku 35 dana od ponude i isporuke i osigurano je međunarodnom osiguravajućom kućom
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Unaprijed se ispričavam ako ne spada u ovu temu!

Može li mi netko reči što se dešava sa jabukom (Idared) na ovim slikama i da li se to može suzbiti i pomoći jabuci i kako?
edit
edit

964625_10201115494702187_1758331536_o.jpg


1266784_10201115495062196_671987522_o.jpg

edit
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Unaprijed se ispričavam ako ne spada u ovu temu! Može li mi netko reči što se dešava sa jabukom (Idared) na ovim slikama i da li se to može suzbiti i pomoći jabuci i kako?

To ti je najvjerovatnij suvi vjetar uradio kad su temperature bile ekstremno visoke, još ako nisi zalijevao dobro da se nisu osušile skroz. Nema tu šta sad da se uradi osim zaljevanja.
 

Mateuss

Član
Tu od
9 Lis 2012
Poruka
467
Dali netko može objasniti šta se dogodilo mojim jabukama nije me bilo mjesec dana kući i jedna za drugom odlaze podloga je mm106 i m9.
Zasađene na proljeće.

Neznam dali se mogu oporaviti ili da ih povadim i zasadim neke druge, sada sam zvao rasadnik u Slavoniji za patuljaste jabuke i biće ih za jesenju sadnju ali bih radije volio ove nekako spasiti ako se može.

Molio bih za pomoć ako ima netko kakvo rješenje.




 

Najnoviji postovi

Na vrh