• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

atomizer2

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
64
Kolege Forumasi kakvo iskustvo ste imali sa Erwiniom ?

Zdravo kolega! ja imam veliko iskustvo sa Erwiniom amylovor. bakterija je vrlo opasna i kod mene je konstantno prisutna.pristup je vrlo kompleksan u pogledu suzbijanja patogena ali može se držati pod kontrolom.ova godina je izrazito pogodna.ako te zanimaju kemijske metode suzbijanja ali samo preventivno te kada pristupiti u toku vegetacije njenom promatranju možeš slobodno da me sve pitaš jer se več jako dugo bavim tim problemom.puno naučnika se bavi ostalim bolestima ali ovom se samo govori kad dođe do epidemije.
srdačan pozdrav!
 
V

Vrsak

Guest
Pozdrav uvaženim forumašima opet me napadaju raznorazi problemi evo slika u prilogu :mur::mur: na jabukama mi se pojavilo ovo crveno i mota se lišće. a već sam dva puta šprical protiv uši a sad uši nema. a nastaje ovaj problem :icon_eyes:
 

Prilozi

  • 100_5967.JPG
    100_5967.JPG
    21.7 KB · Pregleda: 128
  • 100_5968.jpg
    100_5968.jpg
    58.1 KB · Pregleda: 117
  • 100_5982.JPG
    100_5982.JPG
    26.5 KB · Pregleda: 114

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,844
Pozdrav uvaženim forumašima opet me napadaju raznorazi problemi evo slika u prilogu :mur::mur: na jabukama mi se pojavilo ovo crveno i mota se lišće. a već sam dva puta šprical protiv uši a sad uši nema. a nastaje ovaj problem :icon_eyes:

Mislim da treba špricat s sistemičnim insekticidom tipa Dali, ja ću kad stanu kiše Dali+Stroby proći.
 
V

Vrsak

Guest
danas su mi u apoteki prodali ACTELLIC 50 EC dali je to dobro i oćeli otklonit problem koji je na jabukama
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
danas su mi u apoteki prodali ACTELLIC 50 EC dali je to dobro i oćeli otklonit problem koji je na jabukama

Hoče ali prskaj nekim atomizerom,jer uš šiškarica kod tebe je taj štetnik prisutan je na listu ispod crvenih nabora pa sredstvo jako teško dolazi do njega.
 

aterik

Član
Tu od
15 Pro 2012
Poruka
169
20130602093855.jpg
[/IMG]

nešto mi se pojavljuje na listu jabuke... molio bih znalce o čemu se radi i šta treba da radim?
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
sad ti je kasno za bilo šta?ovo ti je krastavost!jel ti je možda već i na plodu?
 

atomizer2

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
64
Mislim da nije ipak razlog za dizanje ruku od jabuke.poprskaj ju sa score,systhane ili punch + dithane ili merpan.za tjedan dana opet s tim ponovi.
sad ti je kasno za bilo šta?ovo ti je krastavost!jel ti je možda već i na plodu?
 

tomica

Član
Tu od
7 Pro 2011
Poruka
106
pa slažem se da ne treba dići ruke,al kad jednom ovako zahvati list onda preostaje borba da ne prijeđe na plod a defolijaciju ovakvog lista je kasnije teško izbječi
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Imam problem s svojim jabukama pocne joj se list frkat i onda se posusi spricane su samo crvenim uljem jer to je mali vocnak za vlastite potrebe pa nebi puno otrovom iso sad dali da te listove s jabuka otkinem ili necim pospricam??hvala unaprijed svima
img3481w.jpg

img3482gt.jpg
 

brle

Aktivni član
Tu od
9 Sij 2013
Poruka
637
Nebi bilo loše neki insekticid sistemičnog djelovanja tipa calipso,actara,mospilan idr.
Pošto se bliži vrijeme jabučnog savijača...može ti samo pomoći.
 
B

Berro

Guest
Poštovani, možete li mi reći koliki je rod jabuke u starosti od 4-5 godina, i koliki može dati rod u punoj snazi kada je stara 10 godina.
Hvala.
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Poštovani, možete li mi reći koliki je rod jabuke u starosti od 4-5 godina, i koliki može dati rod u punoj snazi kada je stara 10 godina.
Hvala.

Pa ovisi ti o podlozi ( i sorti) koju imaš podlogu.
Ako dobro radiš već sa 4-5 godina bi trebao dobiti dosta veliku (skoro punu) rodnost sa m-9 podlogom.
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
evo malo jabuka u cvatu u 6 mjesecu.
fotografija21.jpg

fotografija1b.jpg


Novi nasad nedavno zasađeno ,malo čudno vidit sad vočku u cvatu koliko sam vidio ima i BI-baum koji red .
Slikano u vožnji , Demosten@ baciš oko kad prolaziš :(smirk):
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Da vidio sam taj vočnjak. To je Lupo. Imaju u Arena centru štand gdje prodaju svoje proizvode.
Inače i oni rade sok iz tvojih (donesenih) jabuka. Meni su radili i ispalo je ok.

Samo mi nije jasno kako tako kasno cvatu? jel to nekaj posebno?
 

vitomir 1

Član
Tu od
7 Lip 2011
Poruka
292
Da vidio sam taj vočnjak. To je Lupo. Imaju u Arena centru štand gdje prodaju svoje proizvode.
Inače i oni rade sok iz tvojih (donesenih) jabuka. Meni su radili i ispalo je ok.

Samo mi nije jasno kako tako kasno cvatu? jel to nekaj posebno?
vjerovatno neki poremecaj
 

gec67

Član
Tu od
26 Ožu 2011
Poruka
768
Da vidio sam taj vočnjak. To je Lupo. Imaju u Arena centru štand gdje prodaju svoje proizvode.
Inače i oni rade sok iz tvojih (donesenih) jabuka. Meni su radili i ispalo je ok.

Samo mi nije jasno kako tako kasno cvatu? jel to nekaj posebno?

To su sadnice iz hladnjače,reko bih da su Tirolske što nemora bit ima ljudi (rasadničara) koji i kod nas znaju uzgojit takvu sadnicu.

http://www.youtube.com/watch?v=UHP6v4tO8ak&feature=youtube_gdata_player

Sječaš se ovoga također sađeno u prolječe i svaka dala kg po stablu.
 

demosten

Član
Tu od
20 Velj 2011
Poruka
211
Imam pitanje vezano uz sušenje lista.

Na jednom idaredu mi se pojavilo dosta listova koji su na pola spaljeni.

Znate ono kako izgleda batkerijska palež. E tako su mi neki listovi po rubu. Redimo da je nekih 20% površine lista u tom stanju kao da je rub ispalio. sredina izgleda zeleno i veselo. I to mi je napalo možda 1/3 listova idareda.

Istovremeno mi je baš bakterijska palež napala jednu staru šljivu bistricu. (ono za tjedan dana se od zelene vočkice osušila totalno, doduše to može biti svašta uzrok, ipak je bila stara prek možda 50 godina)

Za jabuku- dali ima neki pametni način kaj da napravim?
A jel trebam napraviti nekaj za šljivu (spalim) ili da se normalno ponašam s njom.?
 

Najnoviji postovi

Na vrh