• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Vocari kakva ce berba biti? Tema nesto zamrla
I da se malo posavijetujemo interesuje me da li ko koristi Obsthormon 24A http://www.ugrenovicdoo.com/fitoregulatori/obsthormon-24a.html
Preparat se koristi protiv opadanja, ali me interesuje da li utice na rast ploda, to jest da li usljed ucvrscavanja peteljke dolazi do usporavanja rasta ploda?
I kako ide pravilna primjena, znaci kolko sredstva po ha, sa koliko vode, koliko puta i u kom vremenskom periodu?
 

tatkodvd

Dobro znana faca
Premium
Tu od
2 Pro 2011
Poruka
1,257
Rodnost je ok kao i kod drugih sorti samo..........ima drugih stvari koje ih razlikuju
recimo gold rush je dosta sitan i ima tvrdo meso tako da nije kao zlatni delišes a i ukus je slabiji
florina je recimo više ljetna sorta i nemože se dugo čuvati u hladnjači obilno rađa drvo je bujno i napada je jako savijač
enterprajs je isto ranija jabuka krupna a nije ukusna
freedom je dobar tvrđa jabuka rano dolazi također rana sorta
to bi bilo moje zapažanje........

Brle11@ kako su ove godine rodile ove eko sorte, tvoja neka zapžanja. Planiram neki manje zasad 40-tak komada da posadim.
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Ja bum još malo pričekal dok se vrijeme stabilizira. Valjda krajem siječnja počinjem. Lanjski je nasad pa nema puno posla s rezidbom.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Ja sam, skupo funkcionalno je ali neizrazava se toliko na bujnijim podlogama tipa MM106 ,vise djeluje na M9 podlogu.
Trebalo bi podrezivati korijen na bujnijim podlogama da se smanji rast.
 

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Jednom, smanji izboje za nekih 20%, treba 2 tretmana.
Ne znam koliko bi ti pomoglo na sjemenjaku je tvoja podloga?
I brate skupo!
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Dvije današnje slike našeg voćnjaka, 400 kom. Topaz-a. Još ćemo ove godine 300 posadit. Imamo i jedno 30 stabala trešanja raznih sorti ali čini mi se totalni promašaj.






upload image free
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Vidim u pozadini šumarak a oko nasada ogradu od ako i 1metra visine.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ali nevidis iznad pletene zice jos dvije zice.
To je sve cisto eto bas da nemogu tek tako uci.
Da zabranis zecu i srni da udju morao bi udariti temelj i ogradu od dva metra oko vocnjaka, ovako ako hoce udju. Da nepricam ako ima divljih svinja onda bi morao staviti ili struju ili pletenu zicu od 2mm zice sa kockama 4x4cm
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Sa te dvije žice po mom viđenju ako ima metar. Pa srna ogradu od 1,5 metara preskoči na žmirečki u rikverc. Ja sam prošle godine imao sadnice (jednogodišnje) do proljeća zamotane u mrežu, skinuo mrežu jer su potjerale a za tjedan dana sam išao stavit bodljikavu žicu iznad pletiva od 1,5m, imao sam šta vidjet. Sve što je bilo zeleno je nadrapalo, što pojedeno, što od rogova.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ima ona pletena zica sigurno metar, bar se meni tako cini.
A i kazem da je to tek toliko da nemogu usetati.
Ono je za vocnjak zastita naj bitnije dok je mlad, a kasnije ako nije bas neka najezda divljaci nema problema.
Kod nas u vocnjacima uvijek ima zeceva i srna, vec se udomacili. Ali hvala bogu nemamo neke stete od njih, ako koju grancicu klapa to je svega. samo je jedne godine prije mozda 5-6 godina bilo malo dar mara pojeli su na jednom djelu vocnjaka 10-15% pupoljaka u donjem djelu stabala i ogulili dvadesetak stabala sa jedne strane
Tad je voce bilo mlado, a snijeg te godine bas napadao i uhvatila se pokorica, zec preko zice samo prekoraci :8):
 

DavorB

Član
Tu od
18 Ruj 2014
Poruka
64
Da, pletena žica je od 1 metar i iznad bodljikava.

Ima divljači ali nema puno, divljih svinja nema, dok nije bilo žice pojeli su izboje odozgora u jednom redu, jedno 20-30 kom. Nakon žice nije bilo niš pojedeno, vidli bumo na proljeće kak smo prošli.
 

Najnoviji postovi

Na vrh