• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

panther

Član
Tu od
14 Sij 2008
Poruka
43
Alene ima jos nasada koji se sire. Ima jedan u selu Palesnik kod Hercegovca.Prekrasan nasad jabuka i sve po euro standardima.
 
M

maksica6

Guest
Ovako da ne otvaram novu temu,imam oko 22m * 100 m duzine i mislim si na tome posaditi jabuke i kruske,koliko bi mi tu stalo jabuka (komada) nemam uopce nikakvog iskustva u tom uzgoju kakav uzgoj koje sadnice (mislim na velicnu) sto predlazete od sorti i sve bi mi dobodoslo oko tog da mi savjetujete. Zemljiste od ovog mojeg cca 100 metara dalje je zasadeno trsnim cijepovma za prodaju hvala vam unaprijed na pomoci.
 
M

matija

Guest
maksica6 kaže:
Ovako da ne otvaram novu temu,imam oko 22m * 100 m duzine i mislim si na tome posaditi jabuke i kruske,koliko bi mi tu stalo jabuka (komada) nemam uopce nikakvog iskustva u tom uzgoju kakav uzgoj koje sadnice (mislim na velicnu) sto predlazete od sorti i sve bi mi dobodoslo oko tog da mi savjetujete. Zemljiste od ovog mojeg cca 100 metara dalje je zasadeno trsnim cijepovma za prodaju hvala vam unaprijed na pomoci.
pogledaj ovdje Obrisan neispravan link.
 
A

Ado

Guest
- :D Molim jedan savjet od forumaša vezano za jabuke imam oko 500 stabala jabuke koje su pune roda :arrow: moj je problem zbog čega na stablima ima polu truhlih jabuka smeđe boje :arrow: a, koje sam prije ovih kiša par puta atomizerom prskao ,jel zbog velike vlage u zemlji ili je nešto drugo :?: Gledajući list i krošnju nema bolesti, jabuka je čista nema po sebi fleka osim ovih truhlih kojih nema puno ali nije fino viditi kvare pogled u voćnjaku.
Napomena: 8) Svake godine sa istim sredstvima-pesticidima polijevam jabuke, nikad se nije dešavalo vako nešto već ove godine može li uticati velika vlažnost zemlje na jabuku :?: " Hvala unaprijed "

"Ado" :drinkers:
 
A

atomizer

Guest
kolega teško je to dijagnosticirat iz ove pozicije šta se tvojim jabukama događa.moli boga da nije bakterijska palež što na tvoj opis nebi rekao da imaš takvo zlo.uglavnom uvijek prati prognozu zbog zaštite PRAVODOBNE,izbor sredstava i način na koji djeluju.također neizostavna dobro izbalansirana prihrana.jer sad jabuke intenzivno traže dušik,kalcij,bor i magnezij te je dobro udarat sa drinom,protifertom,benefitom i megafolom.trebao si uslikat koji oboljeli plod da se vidi ovdje na forumu pa bi već garant neko ti pomogao oko dileme.
 
M

manuela

Guest
Zanima, me da li netko zna kolika će biti zagarantirana otkupna cijena jabuke?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
ja imam oko 300 stabala jabuka, mi to samo nako malo po selu prodamo i sebi tako..nista na veliko
 
A

atomizer

Guest
pink lady na mm106

dali neko od forumaša ima pink na mm106 podlogu cijepljen?ja sam ga lani posadio ali mi je rekao kolega kasnije da če mi ostat navodno zelen plod zbog podloge srednje bujne.
:scratch
hvala na komentarima i odgovorima!
 
A

atomizer

Guest
u svezi ovogodišnje otkupne cijene jabuka šta sam ja čuo.znači to je nepouzdana informacija.u mom kraju su voćari tražili cijenu 3kn/kg ali navodno da se to neče realizirat.e stara je 2.40 kn/kg za prvu klassu.dal če bit nekog povečanja vidjet čemo ali čisto sumnjam. :?
 
Z

Zlatko

Guest
Re: pink lady na mm106

Pink Lady i na M9 dozrijeva dosta kasno. Preporuka za Pink Lady su lokaliteti iznad 200-250 m nadmorske visine gdje mraz ne dolazi tako rano u jesen i jabuke mogu doći u tehnološku zrelost.
Pozdrav
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Re: pink lady na mm106

Piše u knjizi da " U Europi se zbog duge vegetacije gaji za sada u ograničenom obimu zbog uslova koje traži za dobru obojenost" ne spominje se podloga kao problem, već duga vegetacije. Pošto je nastala u Australiji trebalo bi ti biti malo jasnije ;)
 
A

atomizer

Guest
Re: pink lady na mm106

znam da pink voli u jesen da ima tople dane a noči hladne pa tako postiže dobru obojenost i taj naziv pinka lady onda dobije.da povučem paralelu isto je problem uzgojit dobar granny smith.recimo za geografsko područje SZ hrvatske nije jer to znam i da ima povezanost sa početkom kretanja vegetacije.navodno da ga se jedino dobro uspije proizvest u baranji a ne poznajem iz tog kraja ni jednog voćara da izmjenimo iskustva.kod nas granny dobije roza fleke i onda gubi tržnu vrijednost ili ti neki lanac neče odkupit. :roll:
 
M

manuela

Guest
Re: pink lady na mm106

Zanima me da li je kod vas počeo otkup ljetnih sorti jabuke i industrije, te po kojoj cijeni?
 
N

nebojsa

Guest
Za ADO. Problem je u prskanju. Preskociosi neko prskanje koje je veoma bitno za bolest koju mi zovemo SIVA TRULEZ. za to se koristi neki od fungacida. Sta imas od sorti na tom zasadu?
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Da li netko od vas ima voćnjak(jabuke) u okolici Đakova ili negdje u slavoniji? Zanimaju me vaša iskustva! Ako ima molim vas da se javite! Hvala
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,558
ja imam vočnjak jabuka oko 300 stabala, pitaj šta te zanima, pa ču ja tatu, ako ja neznam :D
 
J

johndeere

Guest
Skupio sam neke pare pa razmišljam o sadnji jabuka jel zna neko za kvalitetan rasadnik u hrvatskoj...
koji mi neće prodati škart robu
 
K

Krešo

Guest
ja doma u vrtu imam 20 stabala jabuka stare oko 15 godina malo spricamo i jako dobro rode.kod nas u selu ima par ljudi koji imaju po200 vočki jabuka i kruška a dolaze iz drugog sela kod nas imaju veli vočnjak po 1000 vočki (većina jabuke) voćnjak orađuju sa 2 rusa 8) 8) 8)
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Johndeere pošto si iz ZG probaj nazvati PMT. Obrisan neispravan link.
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Pozdrav svima! Zanima me koliko ha voćnjaka imate? Koje vrste jabuka? itd.....
 

Najnoviji postovi

Na vrh