• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jabuke

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
sutra stavim malo slikica voćnjaka i jabuka moram vozit dvije tehnostrojke pune pa ću sliknut
 

slatky

Član
Tu od
28 Tra 2008
Poruka
222
evo ovo je voćnjak od firme u kojoj radim ima oko 20 ha ovo na slici je najmlađi treća godina. od sorti ima: idared, jonagold, gloster, gala, zlatni delišes,Grenny Smith, elstar
1622p2v.jpg

2h6yu7s.jpg


ovo je pokupljeno sa zemlje vozio u Vinkovce u Vinku ili po starom Borinci na preradu

5z1toi.jpg

2vtuog3.jpg
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Slatky, hvala na slikama! Ljudi dajte malo informacija o vašim voćnjacima jabuka!
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Koliko ha imaš? Kakvim traktorom obavljaš radove? Koje vrste jabuka imaš? Koliko je star voćnjak? Koliki su prinosi po ha'?
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Gdje nabaviti najkvalitetnije sadnice jabuka?

Ako netko zna gdje se mogu nabaviti kvalitetne sadnice jabuka i ako zna cijenu neka javi! Hvala
 
J

johndeere

Guest
Re: Gdje nabaviti najkvalitetnije sadnice jabuka?

i ja sam bio u potrazi pa evo što sam ja našao, ova prva tri rasadnika su izuzetno kvalitetni no i ostali nisu loši
cijena ovisi kakvu robu tražiš uglavnom od 15 do 30kn

Rasadnik Prud Metković
Fragaria Zagerb
Voćarstvo ratarstvo trgovina Bjelovar
Voćarski centar Ivković Zagreb
Horvat Donji Kraljevac
Rasadnik Žižek Sveta Marija
 
M

mr.faca

Guest
Evo... Imam oko 5 ha jabuke od toga 2 ha na podlozi m106 i 3 ha na m9. od sorti najzastupljenija je sorta idared(jer uredno rodi i ima stabilan urod) ostalo su jonagold, zlatni delises itd... Sad namjeravam saditi jos 4 ha...
Živjela jabuka (ako rodi 50 tona po ha pa puta 2,5 kn pa ti vidi) pozdrav od mene!!! :D
 

pajdo

Član
Tu od
26 Srp 2007
Poruka
202
mr.faca kaže:
Evo... Imam oko 5 ha jabuke od toga 2 ha na podlozi m106 i 3 ha na m9. od sorti najzastupljenija je sorta idared(jer uredno rodi i ima stabilan urod) ostalo su jonagold, zlatni delises itd... Sad namjeravam saditi jos 4 ha...
Živjela jabuka (ako rodi 50 tona po ha pa puta 2,5 kn pa ti vidi) pozdrav od mene!!! :D

Kakvim traktorom obavljaš radove? Koliko je star voćnjak? Koliki su prinosi po ha'? TRžište?
 
J

johndeere

Guest
[quote="Sad namjeravam saditi jos 4 ha...:D[/quote]

gdje nabavljaš sadnice...
 
J

johndeere

Guest
da cuo sam za njih ali isto tako sam cuo da im roba nije baš kvalitetna, kakve si sadnice uzeo s koliko postranih grana, koje visine
 
M

mr.faca

Guest
kad sam sadio breskvu prije tri godine, kupio sam sadnice u fragariji. i od 8 sorti koje sam kupio na njih 6 je dekleracija bila pogresna (prodavali su muda pod bubrege :) )uzeo sam 150 sadnica maykresta al to nije majkrest (prije će biti julkrest) al dekleracija svašta prima. Pogodili su samo sa redhevenom...
Neznam što bih rekao, osim ljudi SRETNO!
 
M

mr.faca

Guest
Re: Gdje nabaviti najkvalitetnije sadnice jabuka?

Mislim da je jedan od najboljih HADROVIĆ OSIJEK, ili mali rasadnik zove se EDENSKI VRT iz virovitice...
 
M

mr.faca

Guest
pajdo kaže:
mr.faca kaže:
Evo... Imam oko 5 ha jabuke od toga 2 ha na podlozi m106 i 3 ha na m9. od sorti najzastupljenija je sorta idared(jer uredno rodi i ima stabilan urod) ostalo su jonagold, zlatni delises itd... Sad namjeravam saditi jos 4 ha...
Živjela jabuka (ako rodi 50 tona po ha pa puta 2,5 kn pa ti vidi) pozdrav od mene!!! :D

Kakvim traktorom obavljaš radove? Koliko je star voćnjak? Koliki su prinosi po ha'? TRžište?

voćnjaci su stari od 16 godina do 1 godine . traktora ima 5 al to nije bitno. da bi se bavio jabukama u startu ti treba: mali Ferguson, malčer-kosilica, atomizer(po mogućnosti 1000l vučeni) , škare i šprica za herbicidni pojas.
al sto se tiče preporuke traktora to ovisi o terenu ako su redovi kratki onda preporučam traktor sa malim kutem okretanja(obično su to traktori do 60KS) ili ako su dugački i ako je površina veća od 5 ha onda voćarski traktor od 60 do 90 ks . OBAVEZNO kemijski filter!
Tržište je sigurno jer jabuku otkupljuje dosta firmi od Konzuma do Gomolave i Drugih...ovisi iz kojeg ste kraja...
 
A

atomizer

Guest
sadnice sam naručivao uvijek godinu unaprijed kod horvatovih.ja sam bio zadovoljan robom(barem do sada).visine su bile oko 80-90cm jer velike one od 120cm neču.šta se tiče postranih grančica neznam dal radi kakav problem jer ja ih nakon sadnje sve prikračujem na pup oko 70cm visine.naravno postrane grančice koje su niže ih odstranim.
 
J

johndeere

Guest
atomizer kaže:
sadnice sam naručivao uvijek godinu unaprijed kod horvatovih.ja sam bio zadovoljan robom(barem do sada).visine su bile oko 80-90cm jer velike one od 120cm neču.šta se tiče postranih grančica neznam dal radi kakav problem jer ja ih nakon sadnje sve prikračujem na pup oko 70cm visine.naravno postrane grančice koje su niže ih odstranim.


ne bi htio pametovati ali mislim da ti je bolje kupiti gotovu knip sadnicu s 10 postranih grana a ne se zafrkavati s time prikračivanjem i onda gubiti vrijeme na uzgoj nove provodnice, bio sam u više voćnjaka koji tako rade i mogu reći da sam oduševljen time, istina u startu je ta sadnica malo skuplja ali dugoročno gledano isplativija...
 
D

dglasno4

Guest
Re: Gdje nabaviti najkvalitetnije sadnice jabuka?

Rasadnici Hadrović d. o. o.
031 206 001
Ima velik izbor svih voćnih vrsta. Vlasnik je vrlo iskusan školovan stručnjak sa preko 50 godina iskustva.
Predavao voćarstvo na osječkom fakultetu do odlaska u mirovinu. Ja sam kupio kod njega; i vrlo sam za-
dovoljan. Primilo se 100% sadnica.
On sve svoje kupce obilazi i ukoliko je potrebno daje savjete o sadnji
orezivanju, zaštiti i svemu što je u voćarstvu bitno.
Svi su rasadničari na neki način i trgovci koji na svaki način nastoje prodati svoju robu i ne biraju načine
kako to izvesti, čak će i uvaliti svašta ( iskustva mojih prijatelja ).
Hadrović je pošten i ono što kaže to stoji, a ono što proda vrijedi uloženog novca.
 

cipiripi1967

Član
Tu od
2 Stu 2008
Poruka
269
Re: Gdje nabaviti najkvalitetnije sadnice jabuka?

vrlo kvalitetne su u '' Vita cvijet' u Vinkovcima tel 032-363-448. sretno
 
W

Wiky89

Guest
podrav evo i ja lagano krecem u vocare na proljece planiram posaditi 1,5 ha a na jesen ovisno o mogucnostim htio bi jos barem pol!! imam pitanje u vezi dvogodisnjih sadnica planiram uzet za 1 ha dvogodisnje i to zlatni delišes i mitch gala... Kolko je pametno i dobro saditi dvogodisnje sadnice?! hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh