• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Japanske prepelice

H

Hrvach

Guest
Friške današnje novosti, do sada se izleglo 13 malih pahuljica, nisam mogo zamislit da je to tak malo. Za sad ima 11 običnih i 2 bijele.


@drmr Prepelice mogu same nasjesti ali jako teško, treba im poseban mir, mjesto za sjedenje itd, uglavnom bolje je u inkubator, sigurnije je i manja je zaj..cija.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Joj kako su male,pa nevjerujem da su tolike :mrgreen:
A kad kazes bijele,te su bas skrooz bijele?
Ima kolega inkubatore pa cu kod njega to rjesavati ako se odlucim malo prepelice imati.
 
H

Hrvach

Guest
Nisu skroz bijele, imaju malu smeđu točku na vrhu glave, to su engleske prepelice. Ako si negdje u blizini možemo se dogovorit za inkubiranje, u moj inkubator stane 110 prepeličjih jaja, pa ako hoćeš pola-pola ili kolko imaš pa ja popunim ostatak, meni je za sada previše 110 komada samo za sebe, jedino da prodam. Velike su ti ko pola palca odraslog čovjeka, u šaku ti bez problema stane 10 komada, ja se još nemogu naviknut na nekaj tak malo. Klincima su to žive igračke..
 
P

pero11

Guest
Čestitam na podmlatku :))
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Hvala! Evo jučer sam bacao jaja i još su bila 2 koji nisu mogli sami probiti ljusku pa sam im pomogao. Jedan je bio sav defektan i uginuo je,a drugi je ok samo su mu malo svinuti prsti na nogama, al bit će dobro jel već imam jednog takvog pilića australorpa. Ja im se ne mogu načuditi kak brzo napreduju, u 2-3 dana su narasli za pola, tihi su,a kad se počnu glasat lijepo ih je za čuti za razliku od pilića koji imaju onaj iritantni zvuk.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
5-7 komada prepelicjih zamijeni jedno od kokosi?
ako sam dobro skombiniro.
Nego,imam jedno pitanje :roll: Moze li prepelica sama lezati na svome jajetu/jajima tj. da se nasadi?

japanske prepelice su izgubile nagon sjedenja na jajima,makar nerijetko sretnem nekoga kome prepelica sjedne sama od sebe na jaja i odgoji piliće,makar kod sebe to nisam doživio ;)
 
H

Hrvach

Guest
Neznam kakva je situacija s engleskim (bijelim) prepelicama, jel one imaju još nagon ili su ga i one izgubile?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,854
imam i bijele,engleske,ali ne sjede,zato imam inkubator ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Imam pitanje! Ove moje prepelice su stare mjesec dana i kod japanskih se već vidi spol,a ove bijele su iste i neznam kak otkriti spol. Čuo sam da ih treba stisnuti kod guzice pa ako izađe bijelo onda je muški,a ako ne izađe ništa onda su ženke. Jel su one još premlade za to ili se to već može znati. Kod ovih japanskih imam svega 6-7 ženki,a ostalo su muški tak da ću morati dokupiti još jedno 10 ženki da imam dosta jaja za inkubator na proljeće.
 
L

lupo

Guest
ma definitivno idem i sa ovim! sad kad sam pročita sve u ovoj temi mislim da ćemo se i za ovo dogovorit
 
H

Hrvach

Guest
Nema problema!! Baš sam danas dobio recept za liker od prepeličjih jaja, u Austriji i Njemačkoj je postao senzacija, valjda se bude probio i kod nas.
Kolege prepeličari, jel ima neko za prodati mlade prepelice, trebao bi oko 15-20 komada. Javite mi se u inbox da se dogovorimo.
 
L

lupo

Guest
danas sam kopa od koga bi moga nabavit prepelice u dalmaciji i još ništa ko da to ode kod nas ne postoji. Ništa šalješ mi nacrte za inkubator a jaja kad budu poštom;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Nema problema!! Baš sam danas dobio recept za liker od prepeličjih jaja, u Austriji i Njemačkoj je postao senzacija, valjda se bude probio i kod nas.
Kolege prepeličari, jel ima neko za prodati mlade prepelice, trebao bi oko 15-20 komada. Javite mi se u inbox da se dogovorimo.

Zovni ovaj broj091-6262593 čovjek se bavi prepelicama od jaja do prodaje zaklanih ptica.Živi u Lazinama(između Črnkovca i Velike Gorica)
 
H

Hrvach

Guest
To je od Perečinca broj? Njega sam uopće zaboravio zvati, a kupovali smo jaja od njega.
@lupo nacrte ti šaljem kad nađem vremena.
 
L

lupo

Guest
za dva dana ako bude sve ok dobivam svoje prepelice! 4 tjedna stare!
hrvach kakvo je stanje kod tebe više nisi početnik (ponovno sam pročita cilu temu ) vidim prošlo je nekih 80 dana od kad si dobia piliće! jel nesu jaja, kad su pronile.... pusti koju sliku ako imaš.
ja sutra započinjem radit kaveze
 
H

Hrvach

Guest
Moje nisu pronjele jer su vani pa je malo hladno, zaštićene jesu ali je temperatura niska. Sad mi je došla neka jebena bolest, danas ujutro sam 3 našao, nije od zime jer ih imam u 2 gajbe jedna iznad druge i u jednoj su sve živahne,a u drugoj ko da ih je neko polio s vodom. Al to je rizik bavljenja s životinjama, nikad neznaš kaj te čeka...
 
L

lupo

Guest
još ništa od prepelica - gospodin koji mi je trebao dobaviti iznenada se ne javlja tako da još ništa od moje nove zanimacije. al trebao bi do zagreba kroz tjedan-dva pa nabavim termostat i onda možda lakše dođem do jaja i krenem od samog početka sa inkubatorom jer vidim da ću se načekat za žive prepelice.
 
L

lupo

Guest
hrvach stiže termostat u ponediljak tj. onaj gospodin što si mi dao broj šalje ga u ponediljak tako da bi trebao bit kod mene u utorak ba se bacim na sastavljanje svog inkubatora....

e sad jel misliš da je moguće nabavait jaja za prelelice, pure, koke.... jel se to može kupit kod nekog koga znaš
 
H

Hrvach

Guest
Jaja se lako nabave, barem u mojem kraju. Pitaj na forumu u peradarstvu ima ti sigurno neko. Ja sad imam u inkubatoru jaja od pura od našeg forumaša Miljenka pa njega pitaj jel će imati da ti pošalje. Od prepelica se lako nabavi, probaj se dogovoriti s nekim da ti pošalje busom. Ako bude nejasnoća u veći inkubatora piši u temu inkubatori, da ne odemo offtopic u ovoj temi o prepelicama
 

rosuljac

Novi član
Tu od
17 Svi 2011
Poruka
13
Nema problema!! Baš sam danas dobio recept za liker od prepeličjih jaja, u Austriji i Njemačkoj je postao senzacija, valjda se bude probio i kod nas.
Kolege prepeličari, jel ima neko za prodati mlade prepelice, trebao bi oko 15-20 komada. Javite mi se u inbox da se dogovorimo.


Kolega Hrvach,
Možete li ovde objaviti i podeliti sa svima nama taj recept za liker?

Zahvalni kolege sa foruma. Pozdrav Rosuljac
 

Najnoviji postovi

Na vrh