• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Japanske prepelice

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
I ja bih isto tako za potrebe nabavio nekoliko prepelica. Ako se tako tuku onda ce biti naj bolje da kavez napravim u dva dijela i razdvojim ih u dva jata.
Pjetlic u prosjeku svakih pola sata skace pa onda ni meni kao ni tebi neide bas u glavu kako nestigne da oplodi sve, ali eto neka bude, a jaja nemaju ljekovita svojstva ako nisu oplodjena.
A to za stiskanje na zadnjici znam, ali to je samo na odraslima koliko znam, a mene interesuje moze li se kako na malim pilicima razaznati pol :scratch
Jos samo da mi familija da zeleno svjetlo za nabavku i kupujem odmah, a nece biti toliki problem brinuti se o njima, kada brinemo o preko 700 nosilica i o prepelicama cemo nekako
Ni ja nisam neki ljubitelj peradi narocito ako hoda po dvoristu, ali ovako kad su sve potrpane u kaveze onda i nisu tako lose
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

shiky

Guest
Evo da si i ja pohvalim sa svojim prepelicama.
U inkubatoru je bilo 50-ak jaja, 25 ih se izleglo, neki nisu mogli na noge, ostalo ih je 18.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Nekad davno sam ih uzgajo i to dosta,prodavao tada jaja po 1kn/kom.Legao sam ih pod kredlicama bez problema.
 
S

shiky

Guest
s čime si ih hranio, koliki ti je bio utrošak hrane otprilike?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
pravio sam hranu od raznih žitarica( kukuruz,pšenica,ječam,zob) uljarice ( suncokret i soja ) uz dodatak minerala i vitamina.Naravno radi se o prekrupi-šrot.Utrošak hrane neznam,davno je bilo a to me i nije zanimalo,jedino se kupovao vitaminsko mineralni dodatak
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
P

piikniik

Guest
japanske prepelice

Pozdrav forumaši.Ja imam 10 prepelica kojima je oko 60 dana vec nose uveliko./zenki 3 muzjaka.Sve zenke su nosile,vec 7 dana jedna mi ne nosi.Ranije sam znao nac jedno jaje koje nema ljuske bude samo opna.Pretpostavljam da je to od ove koja sad ne nosi pa me znima ima li tu nekog lijeka,sta se daje prepelicama za bolje nosenje i sl.Mnogi ce reci jedna vise-manje,ali ja bi volio znati mogu li nesto uraditi da bi mi ova jedna opet pronijela.hvala i pozdrav svima.
 

ARBA

Član
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
43
Dobar dan prepeličari:(giggle): pročitao sve stranice ove teme i eto dobio volju- želju uzgajati prepelice onako do desetak da trčkaraju dvorištem čine mi se simpatikus... imam inkubator za kokošja jaja kojem namjeravam napraviti policu dimenzioniranu za prepeličja jaja, u tome bi ih prolegao, trebam mjere onih letvica gdje polažemo jaja u inkubator i naravno trebat ću jaja kad netko bude imao nek se javi. Pozdrav
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
prepelice na dvorištu zaboravi ako imaš mačke.
što se opni tiče bez ljuske,tome nema pomoći,ja se toga riješavam ako otkrijem koja prepelica nese jaja bez ljuske,to obično bude 1-2%..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
naravno,samo ne očekuj super valivost zbog tresnje jaja prilikom transporta!
 

Osmica

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
30
drustvo pročital sem cjelu temu i sve je to super i lako,ali jel se ta jaja mogu prodati od prepelic. ili prepelice?????
 

Osmica

Član
Tu od
5 Velj 2013
Poruka
30
jel je moj tata imal prepelice(cca 100kom) i to je bilo jako slaba prodaja. vise su psi jeli nego kaj se prodalo :D. ovak jel nikone kupuje na veliko???
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
svako se za svoje kupce mora pobrinuti,nitko ti nece doci doma i traziti te jaja,imas njuskalo,poljepis oglase po gradu,selu,i pomalo...i ja sam 2 godine tapkao dok si nisam nasao stalne kupce koji svako malo kupe jaja ili ptice...da mozes zivjet od toga,nemozes,ali ovako sastrane neki prihod imam,nije velik,ali bolje ista nego nista
 
Z

Zaki

Guest
Nabavio sam prepelicu koja se zove Texaski bijeli gigant i koja kako pise po internetu moze u punoj zrelosti teziti 500g,sto se vidi i po slikama.
I)ma li iko ko je imao ovu vrstu prepelice jer me zanima koju dob smatraju punom zrelosti.Inace prepelice drzim iz hobija za svoju dusu i jednom dvaput god sebi izlezem i utovim pa pokoljem jer je juha jako zdrava.Posto jap prep moze max narasti oko 150gr trazio sam dugo neku koja moze narasti veca a i teza.Sto zasad mogu rec da je zasad teza a i veca od jap.
 

Peradarka

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
199
postoje japanske prepelice koje su za proizvodnju mesa,isto izgledaju samo su krupnije,a te od 150 g su iz linije za proizvodnju jaja,mada su isto fine i bez obzira što je očišćena nekih 110 g čovjek se lijepo može najesti od nje
stavi ih na vagu pa ćeš vidjet koliko su teške,kad dostignu 500 g onda su valjda u punoj zrelosti :)
a možda bi mogao te teksaške križati s japanskima,čula sam da je moguće
 
Z

Zaki

Guest
Oprostite sto se prije nisam javio,ali covjek u poslu pa smetne.Ja sam lezem prepelice i pokusao sam ova jap toviti ali rekao sam koliko mogu narasti.Sto se tice ovog texaskog bjelog giganta nije puno veci.Kazu u zrelosti dostigne do 500gr,ja imam jako dobre uvjete i hrane za tov u izobilju ali one nemrdaju i sumnjam da mogu preci 200gr mada ima slika po internetu gdje teze 500gr.Sto se tice krizanja ovih dviju vrsta mislim da moze samo trebaju kao mali pilici rasti skupa da se netuku,to planiram probati.
 

Zajec

Član
Tu od
1 Velj 2013
Poruka
125
Kavezi su spremni čekaju se novi stanari !!
Sve info. u P.P. o kavezima.



 

Cvengo

Novi član
Tu od
2 Velj 2015
Poruka
2
Pozdrav svima !

Novi sam na forumu.

Planiram nabaviti japanske prepelice ?

možete li mi preporučiti u koga mogu kupit na području Splitko -Dalmatinske županije i koja je okvirno cijena po komadu.

Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh