• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Japanske prepelice

H

Hrvach

Guest
Sutra ću pronaći recept pa ću napisati. Jedini problem je u tome da ne može dugo stajati pa ga treba popiti :D
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Prva tura inkubiranja ove godine, 37 jaja - 12 prepelica.15 nije uspjelo izaći.
S obzirom da je to bilo u najgore vrijeme u veljači (-20 i slično) i da sam imao velikih problema sa inkubatorom, još je i dobro ispalo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
Prva tura inkubiranja ove godine, 37 jaja - 12 prepelica.15 nije uspjelo izaći.
S obzirom da je to bilo u najgore vrijeme u veljači (-20 i slično) i da sam imao velikih problema sa inkubatorom, još je i dobro ispalo.

kakvih si imao problema?
ako nisu uspjeli izaci,vjerovatno je problem sa vlagom(pod uvjetom da su se razvili do kraja)
od 37 jaja,10 je bilo neoplođeno? koliko imas muzjaka i zenki?
koliko sam do sada shvatio barem kod sebe,nema velike veze kolika je temperatura vani sa valjanjem pilica,i kada je bio debeli minus znao sam jaja u inkubator staviti i pilici su se izlegli,jedino sto sam promijenio je da na 5 zenki stavim 2 muzjaka! do sad je bilo 1:5 omjer i nije bas bilo bajno..sada mi je valivost preko 95% uvijek,oplođenost je vrlo dobra, uglavnom koliko ima oplođenih toliko mi se i izlegne.
temp je 38°C i vlaga je 65% i 3 dana prije valjanja povecam na 75%.
također ako prskate jaja,prskajte sa destiliranom vodom!
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Ja sam legao prepelice tako da bi jaja stavljao pod kredlice i legli se bez problema
 

Kontam

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2008
Poruka
4,076
Jel ima tko prodati jaja prepelice u Osijeku? Jel znate koga? Jel može prepelica kao i koka ići po dvorištu i jesti sve što naiđe? Jel zna ona da je prepelica ako se izlegne ispod koke? Možda su Vam pitanja malo smješna ali eto zanima me to, ne zanima me kavezno držanje. Poz
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
mozes ih imati po dvoristu ako nemas mačaka inace ih nebudes dugo imao ;)
kada polete,lete 10-ak metara i onda su opet na tlu..
tesko bi ti bilo drzati ih na otvorenome jer sumnjam da bi ih nasao ali u nekoj prostoriji (bez kaveza) zasto ne...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
definitivno neka volijera,znaci sa zicom sastrane i krov također zica!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
H

Hrvach

Guest
Ja imam na volijeri krov od mreže za tuču, ptice si ne razbiju glavu kad udare u nju. Imate slike u temi ukrasna perad
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
imamo i mi prepelice od neki dan,ali neće da nose.neznam zašto?imaju sve,čak i bolje nego tamo gdje su bile,ali nema jaja.jedu super,toplo im je ali nema jaja
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,862
šok prilikom prijevoza,premještanja ptica,druga hrana,drugačiji ambijent,pričekaj par dana dok se ne prilagode...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
ok.daću im još vremena
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
prepelice počele nesiti jaja,sve je super,ali od samog početka imam jednog pijetla koji je preagresivan,jednu koku mi je već ubio i evo sad su tri i karanteni zbog njega.krvare,glavu im ozlijedio,neznam šta da radim.kako da ima rane zaliječim?
 
H

Hrvach

Guest
To se i kod mene događalo da su se tukli.... Jel si im prijetio s puškom da pronesu :D Valjda im je trebalo malo da se priviknu na novu okolinu
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
privikle se.počele odjenom,dnevno tri četri jajeta,sad od 7 do 9 svaki dan,ali ovaj mužjak je lud.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Razmisljam o kupovini prepelica za svoje potrebe, oko desetak komada.
Pa me interesuje da li se moze kod malih pilica prepoznati da li je koka ili pjetao, posto znam da se recimo kod koka nosilica moze odmah razaznati pol?
I interesuje me da li je recimo omjer 8 koka i dva pjetlica dobar, i ako su svi u istom kavezu hoce li se pjetlici tuci?
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
čuj ja sam sebi prije nekoliko dana nabavio 12ak komada.ta živina se pobi koliko je to ludo,prvo se mužjaci potuku zbog koki,i to do smrti,pa onda se koke mlate između sebe od ljubomore,čim krv padne nema odustajanja,dotuku je dok nepodlegne,kažu prirodna selekcija.....

a mužjaka i ženku razlikuješ stiskom na zadnjici,kod ženki neizađe ništa a kod mužjaka sperma,jedu ko lude,nese jaja,imaju brz metabolizam,ja ih kupio zbog djece jer su jaja navodno dobra.pol možeš razaznati o po kljunu,glavi i prsima,kad se malo bolje zagledaš. ovaj omjer što ti naveo je ok,mada većina tvrdi da treba više mužjaka jer navodno jedan nemože stići sve koke oploditi,lično mislim da nije tačno jer ovi moji skaču ko ludi,ako se nepobiju naravno.čak sam čitao da je nebitno za ishranu dali je jaje oplođeno ili ne,ali svi koji drže prepelice tvrde da je to bitno.

sve u svemu to su korisna jaja u ishrani,jer literatura nebi inače sve to tvrdila.iskreno ja bih radije čuvao stado ovaca nego se brinuo o 12 prepelica.

inače nevolim perad.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh