• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARA ZOB sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
pročitao sam negdje da do 20.03 nije kasno normalno ako je zemlja jos imalo mokra.
Nadam se idući tjedan posijat jednu ral, vise radi slame
 
H

Hurlimann86

Guest
pročitao sam negdje da do 20.03 nije kasno normalno ako je zemlja jos imalo mokra.
Nadam se idući tjedan posijat jednu ral, vise radi slame

Nije kasno mi smo prošle godine sijali čak početkom 4 mj i bila je dobra zob.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
ma lani je bila specifična godina za sijanje, sadnju i branje, sve se radilo na brzaka prije kiše, pred samu kišu-nije se lijepo ni siječati
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Upravo sam se vratio s polja,zob je posijana.
Sijano je odmah nakon tanjuranja u vlazno,valjda ce bit dobro.
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
priču o Isusu o 5 ribica večina zna,e tak sam ja danas posijal 3600 m2 sa 35 kg crne zobi, ak to ispadne i malo donekle dobro bit ću vesel ko nova godina
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
Jučer kupio u mlinu u Vrbovcu 35kg zobi 90kn. a slame i smeca uf, nanu im naninu
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
moja je već sva niknula.

Može koja slika?
Sa čime ju sad planiraš tretirati protiv korova? :D

Ja planiram zasijati ovaj vikend,nadam se da nije kasno... :roll:
 
Posljednje uređivanje:

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
imam slike ali još ih nisam skinuo na komp.,a tretirati ću je samo sa mustangom i vjerovatno neće biti problema.
 

AGROA

Član
Tu od
30 Tra 2010
Poruka
34
Pitanje

imam slike ali još ih nisam skinuo na komp.,a tretirati ću je samo sa mustangom i vjerovatno neće biti problema.

imam oranicu na kojoj zob uvijek rodi,a ječam neče samo nikne i pogiba osuši se probao sam više puta dal je to možda u pitanju kiselost tla? Ako netko zna ???
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
aha,mi smo lani sa mustangom,i pokazalo se dobro...
U kojoj fazi ti tretiraš sa mustangom?

Evo današnje i ujedino naše zadnje sijanje ove sezone:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=r_cziCQxjt4[/YT]
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
imam oranicu na kojoj zob uvijek rodi,a ječam neče samo nikne i pogiba osuši se probao sam više puta dal je to možda u pitanju kiselost tla? Ako netko zna ???

neznam šta bih ti odgovorio na ovo pitanje pa bih ti predložio da obaviš analizu tla.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
heheee zob se fino zazelenila, za poćetak dobar znak a za dalje opet muka oko podhranjivanja i 100 briga dok konačno ne bude samljevena i data ovcama:blackeye
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
i moja je dobrano krenula,a kako i nebi kada sam je sijao polovinom 2.mj.,ovih dana idem u prihranu pa me zanima preporuka sa koliko kan-a da idem u zob po ha?
 
S

seljaček

Guest
i moja je kgdobrano krenula,a kako i nebi kada sam je sijao polovinom 2.mj.,ovih dana idem u prihranu pa me zanima preporuka sa koliko kan-a da idem u zob po ha?

175kg/ha ne više od 200kg/ha
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Imam posijanu 1 ral zobi (sa tavana), lijepo nikla, jučer bio u kontroli i vidim da je promijenila boju od tamno zelene u svjetlo zelenu a na većem dijelu pojavilo se crvenilo listića koji se na mjestima suše. Što je posrijedi? Ima 2-3 listića, mislim da je još premala za prihranu ili? Možda da ju jednom tretiram folijarno sa ureom ili je ipak u pitanju nekakva bolest?
Imate li kakvih preporuka?
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
vjerujem da bih urea pomogla
a možda je to neka vrsta bez sijemena isključivo za slamu:rolfer:
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
Na vrh