• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARA ZOB sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.

  • Temu pokrenuo krx pozega
  • Datum prvog posta
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetva jare zobi

Ne ako radim kako treba .
Najbitnije je paziti kod spuštanja da se traktor kreće i nemam problem sa tim .
Zna mi zaštopati jedino kada ju punim sa sjemenom i mrdam da dođem tik bliže prikolici ali u radu ne .
 
K

krx pozega

Guest
Re: Sjetva jare zobi

Ako ti tako kažeš onda mi je možda koji put otišla malo nazad...vjerojatno...makar sam strogo pazio da ju spuštam dok se kreće :? ...rotosem je istina dosta pregledniji...ovo je cijela kompozicija pa je malo i nepregledno...uglavnom fino ide i lijepo sam ja to odradio....samo malo sjemena ostalo puno :blackeye :blackeye :mrgreen: ....šalim se ;)
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetva jare zobi

zvona kaže:
ja mislim da su ipak bolji diskovi

Ja ih ne volim iz jednog jedinog razloga a to je da se ti glupi diskovi nikada ne vrte na mojoj masnoj zemlji :| a mrzim da se nešto ne vrti ako je napravljeno da se vrti :lol: ...a imaju i pokretne dijelove što može a ne mora biti problem ali čim se nešto na stroju vrti ja mu tražim mazalicu a ako nema mazalicu na sebi onda gledam da ju ugradim :blackeye
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Sjetva jare zobi

uredu, ali ti diskovi kada idu u sjetvu još i posjeku neke buse zemlje pa iza nje često izgleda a i bude sitnija struktura tla iza sjetve
 
R

Ratarko

Guest
Re: Sjetva jare zobi

Slažem se da diskovi malo sitne zemlju ali to su nijanse jer ako ja u mojem kamenolomu nemam problem sa grubom sjetvom onda mislim da mi ni ti diskovi ne bi puno pomogli . Kao što sam rekao nejviše me živcira kada vidim diskove a oni se ne okreću jer ih su se poljepili od zemlje ... grrr ... jednostavnije mi bez njih i samo cijev u zemlju i siji do mile volje :blackeye
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Sjetva jare zobi

ti ratarko na rotosemu nemas diskove nego ulagace?
neznam dali onda kad si ti uzimao nisu imali u ponudi corex dvostruke diskove, ali moram reci da to radi savrseno, ja ulagace ne volim, jer imali smo prije problema u sijanju po mokrom(pogotovo kad ides u rikverc pa malo zaruju, ali ako s e ne varam ti tu imas nekekve plastike da to sprijece), a ovi diskovi su tako konstruirani da ih je nemoguce zastopati, a da ne kazem da se nikad ne dogodi da se ne vrte, isto tako da su napravljeni od nekog nehrdjajuceg materijala, divota.
 
T

TOMY

Guest
Re: Sjetva jare zobi

KRX mozes malo pojasnit u cemu je bio problem u doziranju kod 3m Amazone? Jel bila isto Special II ? I gdje ti je onaj dugacki lim na sijacici jesi ga izgubio negdje? Ja imam takvu Special II, kao sto je ova tvoja na slici, samo 3m rotodrljaca i sijacica, i nemam nikakvih problema ni sa utroskom sjemena ni sa stopanjem ulagaca. Kupio sam je polovnu lani i u super je stanju, kao nova.. Jucer sam posijao 0,5 ha zobi, utrosio sam 150 kg, sto mi je i bila namjera, jer je bas ta zemlja teska, masna, al sam zato na jednom mjestu propao do pojasa i jedva se izvukao, bila bi prava slika da sam uslikao.. nadam se da nece bit smrzavanja u nicanju, danas je nesto zahladilo...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Sjetva jare zobi

Normalno kad bi na uvratku suno prednjim mostom ko ludjak diglo bi ga

TOMY kaže:
nadam se da nece bit smrzavanja u nicanju, danas je nesto zahladilo...

Nema smrzavanja. Za utorak su rekli -1°C, a dnevnu 11. Nadalje sve toplije do 13°C :D
 
K

krx pozega

Guest
Re: Sjetva jare zobi

TOMY kaže:
KRX mozes malo pojasnit u cemu je bio problem u doziranju kod 3m Amazone? Jel bila isto Special II ? I gdje ti je onaj dugacki lim na sijacici jesi ga izgubio negdje? Ja imam takvu Special II, kao sto je ova tvoja na slici, samo 3m rotodrljaca i sijacica, i nemam nikakvih problema ni sa utroskom sjemena ni sa stopanjem ulagaca. Kupio sam je polovnu lani i u super je stanju, kao nova.. Jucer sam posijao 0,5 ha zobi, utrosio sam 150 kg, sto mi je i bila namjera, jer je bas ta zemlja teska, masna, al sam zato na jednom mjestu propao do pojasa i jedva se izvukao, bila bi prava slika da sam uslikao.. nadam se da nece bit smrzavanja u nicanju, danas je nesto zahladilo...

Sijačica uje bila u dosta lošem stanju makar tako nije izgledala.....znaš kad su zubčanici u onoj bočnoj redukcijskoj kutiji dosta loši....da, bila je specijal II.....jednoistavno je malo bacala i nejednako....ma odmah sam je seriješio...hvala bogu......vidiš paor je napomenuo to doziranje....u čemu je stvar...jel im je to mana?
 
T

TOMY

Guest
Re: Sjetva jare zobi

moja Amazona D7 ima uljnu getribu, unutra se nalaze neka tri plasticna ajmo reci "trokuta" sa okretistem u sredini, koji sluze za pogon osovine, izgleda komplicirano a skroz jednostavan princip ima, kad se ti "trokuti" poderu onda se osovina ne okrece kako bi trebala, vjerojatno pocne preskakat nesto pa nejednako sije, moja za sad dobro sije jer sam gledao trokute i kao novi su. Provjerio sam u trgovini imaju te trokute, jedan kosta oko 70 kn. zanimljivo je da je svejedno na koju stranu tocak okreces, dal u rikverc ili naprijed, ona se uvijek vrti prema naprijed... bas sam zadovoljan sa amazonom!
 
T

TOMY

Guest
Re: Sjetva jare zobi

zaboravio sam ponovit, posijao sam 150 kg zobi na 0,5 ha, znaci 300kg/ha a jos nisam ni otvorio do kraja, ma posijao bi 500 kg/ha bez problema!
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: Sjetva jare zobi

TOMY kaže:
zaboravio sam ponovit, posijao sam 150 kg zobi na 0,5 ha, znaci 300kg/ha a jos nisam ni otvorio do kraja, ma posijao bi 500 kg/ha bez problema!

sve si mislim da li da reagiram al moram zbog drugih, zob se sije oko 160 kg na hektar, ova tvoja količina je mucho previše :scratch :shock:
zob ima jako dobro busanje puno bolje od pšenice, ako ju posijete pregusto( ok malo više al ne duplo), jave se bolesti, polijeganje, nema busanja, a s time ste bacili sjeme jer nečete dobit veči urod.
zob je lagana i ona na toj kilaži od 160 kg ima dovoljan broj zrna kao što pšenica ima na 200kg il neka druga kultura
 
K

krx pozega

Guest
Re: Sjetva jare zobi

TOMY kaže:
moja Amazona D7 ima uljnu getribu, unutra se nalaze neka tri plasticna ajmo reci "trokuta" sa okretistem u sredini, koji sluze za pogon osovine, izgleda komplicirano a skroz jednostavan princip ima, kad se ti "trokuti" poderu onda se osovina ne okrece kako bi trebala, vjerojatno pocne preskakat nesto pa nejednako sije, moja za sad dobro sije jer sam gledao trokute i kao novi su. Provjerio sam u trgovini imaju te trokute, jedan kosta oko 70 kn. zanimljivo je da je svejedno na koju stranu tocak okreces, dal u rikverc ili naprijed, ona se uvijek vrti prema naprijed... bas sam zadovoljan sa amazonom!

Tako je Tommy ti trokuti ili mali zamajci su bili dista loži to jest mala pera koja kače glavnu osovinu istrošena pa je osovina bila preskakala....bravo ;) ...to sam ja svepregledo na prvu i zaključio da se neiplati zajebavat jer je u globalu bila dosta zraubana i pustio je neka ide dalje ;) ....
 
T

TOMY

Guest
Re: Sjetva jare zobi

BOGEC, znam da se sije toliko al ja sam namjerno posijao vise jer mi je zemlja masna, teska za obradu, voda lezi jos uvijek na njoj pa sam u tom dijelu zapadao (zagrezel skoro). Nije mi bila namjera da zavaram ljude s tom kolicinom nego da dokazem da Amazona moze sijati koliko god hoces kg po ha.
Ovdje u podravini ljudi siju od 100-120 kg po jutru i to je idealna kolicina
 
S

seljaček

Guest
Re: Sjetva jare zobi

U petak sam prihranio zob 150 kg / ha KAN-a fino zgleda sutra valjda budu fotke Jara je čak naprednija od Ozime malo mi je ozima izmrzla pa mi se čini rijetka i slabašna al bumo vidli kažu da dobro busa pa možda bude nešto.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
žetva zobi

evo vršidba zobi u mom kraju...

ništa bez dobrog starog zmaja.. ;) ovaj je 1977.godište.
Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Re: žetva zobi

Haha, natpis je dobar, šta mu pušća nafta pa bi se zapalio?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: žetva zobi

to je tu za svaki slučaj,a ako se ne varam,tako je i u originalu pisalo(ali ne penzlom)... :D
 
B

Bobo

Guest
Re: žetva zobi

U originalu pise na vrecarima, a na bunkerasima ako je pisalo, to je bilo negdje oko rezervoara goriva...

Jel znas jel zmaj 132 ima 4 cilindra motor, ili 6 cilindara kao 131?
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh