• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.-2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

zokii

Član
Tu od
17 Lis 2009
Poruka
630
U petak sam posijao jutro i pol, bila je jesenska brazda. Odlično se pripremilo samo tanjuračom. Kupio sam od BC-a Kupu. Vidjet čemo kako če biti. Sijao sam ručno i taman mi prošlo 150 kg. Bude li gusto ili rijetko neznam al zasigurno znam da do jeseni kupujem gamu 14. Bacio sam vreču ureje i 150 kg 15-ice. Šta mislite jel bude dobro obzirom da mi je ovo prva zob? A jučer fino kiša pala.
 

Institut

Član
Tu od
18 Sij 2009
Poruka
158
U petak sam posijao jutro i pol, bila je jesenska brazda. Odlično se pripremilo samo tanjuračom. Kupio sam od BC-a Kupu. Vidjet čemo kako če biti. Sijao sam ručno i taman mi prošlo 150 kg. Bude li gusto ili rijetko neznam al zasigurno znam da do jeseni kupujem gamu 14. Bacio sam vreču ureje i 150 kg 15-ice. Šta mislite jel bude dobro obzirom da mi je ovo prva zob? A jučer fino kiša pala.

Zakaj nebi bilo dobro, samo ju prihranis poslje s KAN-om i sve bude ok.
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
danas posijana zob,zimska brazda, vlage ima dovoljno a njje blato,

valjda nisam zakasnio,sutra bi još ječam i to bi bili to
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
danas posijana zob,zimska brazda, vlage ima dovoljno a njje blato,

valjda nisam zakasnio,sutra bi još ječam i to bi bili to
Nije kasno,ja sam isto danas posijao zob..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Ja sam prošli vikend posijao samo ral i pol i kiša nas je istjerala :oops:
Ovaj vikend planiramo još jedno deset ako nas kiša opet ne sprjeci :blackeye
mislim da još nije kasno...
 
B

Bobo

Guest
Nije kasno, najavljuju kise iduci tjedan, pa ono...

Ja sam sijao 14 kj zobi i to mi je prvi puta da ju sijem... sta ja znam, kad su mi prodavali sjeme (kupovao od dvojice) prva reprodukcija, i obadvojica su rekli da treba 150kg/kj. ja nikako ziv da natjeram IMT sijacicu da baci 150kg/kj, u najvecoj brzini do kraja otvorena... I zovem covjeka od kojeg sam kupio zobi koju je protjerao kroz trijer i vice: "Ma koji ku..c 150 na jutro, ne treba ici vise od 120 i to je puna kapa! Sij 100-110kg i to ti je to!"

Nista, stelaj sijacicu na 110 i sij... posijao tu "prociscenu zob" i krenuo sijati zob "direktno iz kombajna" sto sam kupio od kolege. Za nju sam malo jace otvorio sijacicu (u grubo 120kg/kj), pa cemo vidjeti kako ce na kraju ispasti.

Netko je gore napisao da ce kupiti OLT sijacicu i s njom zob sijati... Samo cu reci: SRETNO... Imaju ih ovdje, pa i sjemenska zob zna zastopati, a ova domaca, nema sanse da ju proguta OLT sijacica. OLT je pravio jako precizne sijacice koje se jako fino znaju nastimati i one su super za djeteline, psenicu, jecam, cak i soju siju s njima ovdje, no svi koji ih imaju i sjemensku i tavansku zob siju rasipacima, kazu, manje je zivciranja...
 
B

Bobo

Guest
Imam sigurnog kupca. I jako puno zapustene zemlje... Ne moze sve pod soju, pa ajde da probamo zob.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Slike pripreme,slike sjetve do sad nisam uspio slikat ali bit če možda sutra:
19518355.jpg

19518354.jpg
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
jedno pitanje za sijanje s rasipačem za gnojivo
Dal vam se desi da se sjeme izlomi dok ga izbacuje?
jedne smo godine sijali jedno jutro rucno i gnoj bacili rucno trebalo nam 2 sata za završit
drugu parcelu pripremim uzmem rasipač i bacim gnoj i poslije sjeme oko 130kg/jutro
Dobili duplo rijeđu zob i slabiji prinos a njiva do njive i isto gnoja ,obrada,
veli stari ma jebo te tvoj rasipač samo si mi sjeme izlomio
Kakva vi imate iskustva??
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
pa šta se desilo?

Počela mu voda ulazit u karter,kad smo rastepli motora vidjeli da su 2 stubline pohrđale,sve su rupičaste,otišle i neke gumice na cilindrima,i sad se nakupilo toga za složit..A dijelove treba čekat 2tjedna..
 

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
jedno pitanje za sijanje s rasipačem za gnojivo
Dal vam se desi da se sjeme izlomi dok ga izbacuje?
jedne smo godine sijali jedno jutro rucno i gnoj bacili rucno trebalo nam 2 sata za završit
drugu parcelu pripremim uzmem rasipač i bacim gnoj i poslije sjeme oko 130kg/jutro
Dobili duplo rijeđu zob i slabiji prinos a njiva do njive i isto gnoja ,obrada,
veli stari ma jebo te tvoj rasipač samo si mi sjeme izlomio
Kakva vi imate iskustva??

ja sijem sa rasipacem i nisam imao takvih problema nikad
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh