• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.-2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ja danas isto pripremio 4 rali u 5 komada,malo jesenskog oranja,malo današnjeg i sutra ide sjetva posljednji put sa mojom Gamom 14 i to samo 100 kg na ral i bude ok,jedino danas krenem tanjurati i puknu dva šarafa koji drže bateriju i ode sat vremena i deset deka živaca jer neka budala stavila torban šarafe ali sa glavom odozgora i psovanja do mile volje

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
jedno pitanje za sijanje s rasipačem za gnojivo
Dal vam se desi da se sjeme izlomi dok ga izbacuje?
jedne smo godine sijali jedno jutro rucno i gnoj bacili rucno trebalo nam 2 sata za završit
drugu parcelu pripremim uzmem rasipač i bacim gnoj i poslije sjeme oko 130kg/jutro
Dobili duplo rijeđu zob i slabiji prinos a njiva do njive i isto gnoja ,obrada,
veli stari ma jebo te tvoj rasipač samo si mi sjeme izlomio
Kakva vi imate iskustva??


Ja isto sijem sa rasipačem, jer druge opcije nemam. Sumnjam da je do rasipača. Može bit temperatura kad je sijano, koliko si dobro spremio sjeme u zemlju i kakvo je bilo sjeme. Ako si i kupio sjemensku zob ne mora bit da je bolja od one sa tavana ili obrnuto.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
završena sjetva zobi kod mene,sijalo se na ledine-livade koje su jesenas poorane pa i nije baš najfinija priprema, 2 x tanjuranje i jednom poravnoto drljačom.
dsc01074u.jpg

dsc01075v.jpg

dsc01076qm.jpg

dsc01077f.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
kolega..tu bi rotodrljača napravila svoje...:roll:

a dobro je i ovako...:|
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
a jbg,kad je nemam :rolleyess:

ali bilo je i dosta vlažno,bojao sam se,kada bi to još stisnuo paker valjak,da nebi mogao sijat u to...
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Nebi tu ništa paker stisnuo a da sijač ne može posijat, iz iskustva govorim :)
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
a jbg,kad je nemam :rolleyess:

ali bilo je i dosta vlažno,bojao sam se,kada bi to još stisnuo paker valjak,da nebi mogao sijat u to...

E kolega nešt bi reko da ti se nisam ponudio da ti to preletim da rotodrljačom ali ti nisi htio :madmana:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
a jbg,kad je nemam :rolleyess:

ali bilo je i dosta vlažno,bojao sam se,kada bi to još stisnuo paker valjak,da nebi mogao sijat u to...

pa tanjuračom si još više izvukao vlažnu zemlju van,zar to nije moglo sjetvospremačem samo proči,tako barem izgleda da bi se moglo
 

tinda

Član
Tu od
20 Kol 2011
Poruka
592
Nisam našao temu pa ču ovdje reči da smo danas prihranili 1h zobi i ječma.
Prihrana je bila 150 kg/na hektar ječam je dobar,zob se počela žutit i vidlo se da je treba prihranit.Više ne prihranjujemo samo 1 prihrana i dosta.
Još je ostalo oko 6-7 jutara za prihranit.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
kolega dado,mislio sam na tebe ;) hehe
ali kako sam rekao,bilo je dosta vlažno i bojao sam se kada bi to paker valjak još stisnuo da nebi "lule" htjele ulazit u to,možda bi bila druga stvar da je sijačica sa diskovima...

zvona,tako izgleda ali nije.
namjerno sam tanjurao dan prije sjetve da se to malo prosuši,jer je fakat bilo vlažno,odozgo izgleda sipko,ali busenje se drži,pošto je to bila livada,jel..
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ovo je slika zobi,sijano gotovo u blato,samo jedan komad smo tako posijali,lovilo se blato za kotač od sijačice,još nas je onda pljusak uhvatio...
dsc01101hh.jpg

a ovako izgleda ostatak,posijan tjedan dana kasnije,cim su to vremenski uvjeti dozvolili
dsc01100ithqo.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Stanje usjeva na današnji dan:
19584196.jpg


19584195.jpg



Dost sam zadovoljan kak izgleda,sijano je bilo 17.3,do jučer nije pala ni jedna kiša,i sijano bilo u prah.Sijano na najlošijoj zemlji.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh