• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.-2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Njiva kao da je u Dalmaciji negdje..Pa odkud toliki kamen?
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Njiva kao da je u Dalmaciji negdje..Pa odkud toliki kamen?

Eto,nakupilo se kamena,sad se tak ljepo vidi kamen jer je kiša padala pa je isprala zemlju s njega8)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Marko jel to neka dravska meka, ili je tu nekad davno tekla Drava???
 

anđelko

Član
Tu od
5 Lip 2011
Poruka
172
Zanima me sjetva jare zobi.Dobio sam neke zapuštene površine cca 2 hektara.Budući da imam ostalih kultura po planu dosta a zob ne sijem inaće pa sam mislio za krave na to staviti zob.Znam da je rok sjetve odavno prošo ali da nekako iskoristim površine. Zanima me osnovna gnojidba, zaštita od korova, prihrana. Što mislite o tome ili da radije idem s nečim drugim budući da te površine nisu rađene i više od 10 godina.
 
H

Hurlimann86

Guest
Zanima me sjetva jare zobi.Dobio sam neke zapuštene površine cca 2 hektara.Budući da imam ostalih kultura po planu dosta a zob ne sijem inaće pa sam mislio za krave na to staviti zob.Znam da je rok sjetve odavno prošo ali da nekako iskoristim površine. Zanima me osnovna gnojidba, zaštita od korova, prihrana. Što mislite o tome ili da radije idem s nečim drugim budući da te površine nisu rađene i više od 10 godina.

Možeš je zasijat za krave i ako radiš sjenažu pokosiš i to je to, a zob na zapuštena tla naj bolje ide.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako imaš stajnjaka onda si daj i njega prije oranja,možda bi bilo dobro bacit i malo vapna jer ako nije bila obrađivana zemlja dugo godina može bit da je i kisela (ako si u mogučnosti ona si odesi uzorak zemlje na analizu).Umjetno gnojivo to češ morat obavezno bacit da imaš bolji prinos.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500


breza(što će reći ja),agromehanika,same i lancelot(herbicid) u dejstvovanju protiv neprijateljske žive sile (korova) u zobi sorte flamingstern

breza,kako ti se pokazao lancelot??
Ide ona jedna vrečica na hektar,ne?

prošle godine sam prskao sa mustangom,i bilo je odlično.
ali pošto mustang nema deklaraciju za zaštitu bilja,morali smo se odlučit za nešto drugo,uzeli smo lancelot,do sad nismo imali iskustva sa njim,pa što ti kažeš na to?
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
iskreno baš i nisam bio zadovoljan jer se javila ambrozija i još neke trave pa sam ponovo šprical sa mustangom pa je onda bilo dobro
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
UPOMOĆ,što mi se to događa sa zobi? napola je osušena :( i tako je cijeeeela parcela,ničime nije prskano,i ne vide se nikakve bube ili štetnici...
Kako ovo sprjeciti? što je to uopce?
dsc01148q.jpg


dsc01149rm.jpg


dsc01150o.jpg


dsc01151jj.jpg
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
to sam i ja imao malo, ja mislim posljedica suše...da nema vlage, od kad je pala kiša kod mene toga više nema...:D
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Strašno izgleda,vec sam se zabrinuo da je neka boleština,ali sumnjam,još je poslje kukuruza,očito je onda suša.
samo da nam je kiše...

eh sad,oce se to obnovit poslje kiše?

ili da preorem to za kukuruz? haha :)
 
Posljednje uređivanje:

ZgeNbo

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
147
Da nije to od mraza?
I kod nas je slično,a ima i po žitu....i bilo je super dok nisu došle one dvije tri zore sa po -5 celzijusa. stalno je suša, nema vlage skoro ništa.ovo malo što padne vjetar i sunce unište za sat vremena. nema sreće dok ne bude tri dana i noći lagano natapala kiša. ako bude pljusnilo prenaglo sve će površina zapeč.dole vlaga gore tvrdo ko beton
 
K

Ketty

Guest
I kod nas ista stvar ali po pšenici, na nekim njivama samo malo a na nekima već poprilično. Kažu treba prskati protiv bolesti al meni ovo ne liči na ni jednu bolest pšenice. Ni sami ne znamo što uraditi:(
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
ne znam što se to dešava sa zobi,opčenito loše nicanje,do max. 80% ,i tako kod svih u mom kraju,kod nekih više kod nekih manje...

bolje su prošli ovi što su sijali na proljetnu brazdu,izvalili vlagu van,i onda sijali,no kako ce se to kasnije odraziti na zob,neznam baš...
 

MaTiJa NH

Dobro znana faca
Premium
Tu od
6 Kol 2008
Poruka
1,903
gamad moram sutra poprskat...počeli jesti tu ljepotu od zobi...na jednoj zemlji ima gamadi kolko očeš a na ostale 2 nema , tak da treba pratiti i dalje ove zemlje a ovu koju su napali poprskat...:shock:



DSC00806.jpg

DSC00809.jpg

DSC00804.jpg

DSC00801.jpg

DSC00811-1.jpg
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh