• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JARA ZOB sjetva-žetva, 2012.-2013.-2014.

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
danas pripremjeno za zob oko jednog jutra,sutra sljedi sjetva,priprema se odlično,,ima dosta vlage i zemja nije zbita a orano je u prvome mjesecu
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja planirma sutra nešto oranja i priprema za zob i u petak sjetva! Nekih 1,5 kj
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
ove godine ide domaće, 1. ili 2. reprodukcija, sve je to za vlastite potrebe.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
U krugu od 20 km oko sebe nisam uspio naći certificirano sjeme. Znaći da mnogi koji su prije pet, šest godina još i radili zemlju postaju gospoda.
 

Imt 542 De lux

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2010
Poruka
1,142
ja sam prije dvije godine uspjeo naći certificiranu zob u selu u trgovini od sjemenarstva kutjevo,danas posijano oko jednog jutra
 

juraiimt

Novi član
Tu od
23 Sij 2014
Poruka
11
Danas posijao zob negdje oko pola jutra,zimska brazda dvaput tragom prošo tanjuraćom,razbaco rasipaćem i lagano zatanjuro...A i imao sam mali defekt na fergi :drink:
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja danas potenjuro jedan trag dosta je sitno sutra sijem domace sijeme!!
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
ja jedva našo i ovu domaću. uzeo 150 kg, 1,6 kn/kg. sutra oranje, pa nek starij sije u ponedjeljak :) imam 100 kg 15-15-15, da bacim to pod brazdu???
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja sam danas izorao jednu zemlju, te isto pripremio i još 2 komada koja si bila zimos izorana, znači sutra sjetva zobi, 150 kg na ral, a bude negdi oko ral i pol.

Evo i slika od pripreme jučer

















Prvih par slika su u friškom oranju, samo jedan prolaz sjetvospremačem i sjetva, a druge slike su na zimskom oranju, dva prolaza sjetvospremačem direkt u brazdu, 565 može SAMO I JEDINO 1. direktnom vuči ovaj sjetvospremač, probao samo ići 2. par krugova, ali jednostavno mu je preteško, jedva nabere malo više pol gasa i tu onda jedva da ide...
 
Posljednje uređivanje:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
...i danas sjetva zobi...







i pravac bi trebao biti u redu...nebude kombajneru teško poloviti redove :D: :D: :D:

 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Kolega, kak sirok sjetvospremac bi mogel vuci s 539, ali da je isti takav kakav je vas, znaci 3 reda opruga i ajd, jedan zvjezdasti valjak i jedan ovaj obicni?
Znaci jedan valjak zvjezdasti da se izbaci da mu ipak nebi dizalo prednjeg kraja..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Uhhh...jako teško budeš našel to kaj ti hoćeš, da velim gotovo nemoguće!
Inače za 539 nekih 170 cm zahvata 3 ili 4 reda S opruga i jedan red valjaka iza, to su klasični sjetvospremači i takvog budeš našel.
To ti je zakon za pripremu u prolječe, sve laganije zemlje preletiš jednom ili dvaput, a teže samo jednom pretanjuraš i drugi prolaz 2. samo preletiš i može sjetva.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,201
Pa da mi je najti kakvoga od 180 cm ali obavezno s dva reda valjaka, to daleko bolje usitni nego ovaj jedan, a cini mi se da traktoru nebi bilo nekaj posebno teze vuci ili nositi jos toga jednog valjka..
Neznam kak su tanjurace 20 d siroke, da mi je takvoga spremaca najti s dva reda valjaka, tanjurace bi otisle u proslost i u proljetnoj i u jesenskoj pripremi..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Treba tražiti, navek se naleti na nekaj.
Nije ti sjetvospremač baš najidealniji za jesensku pripremu...pogotovo ako je loše zaorano, ako ostane ćupavo odozgora :) Tanjurača zakon za jesen :) Sjetvospremač za prolječe!
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evopar slika i od mene ja nisam previse iso na finu pripremu jedan trag tanjuracom i kasnije samo trag drljacama!!


 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Tak smo i mi nekad sijali, sve dok nismo kupili sijačicu...sad neznam drugačije nego kak se najbolje da :) Nadam se da me kužiš!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh