• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jara ZOB sjetva/žetva 2015-2021

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,734
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Ako je čovjeku 2,5 tona fantastičan prinos, onda u onaj prinos od 50 metara nikako se ne može vjerovati jer bi taj vjerovatno išao u knjigu svjetskih rekorda, ili je zaštekala vaga na kombajnu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Dečki, samo realno, bez pretjerivanja i hvaljenja!
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Prinos od 2,5t je dobar i realan jer ako je hektolitarska za zob 45 do 51 kg i ral da prikolicu sa nastavcima to je to, i realno čovjek nemoze vise ni očekivati od zobi jer s jedne strane u zob se jako malo ulaze, jer ako uložis ona najčešće polegne i opes dodjes na isto ili najčešće manje.
 

djelac

Član
Tu od
9 Tra 2009
Poruka
532
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

decki ima u planu posijati nekaj zobi?KOliko je ide po hektaru?gnojidba ?Špricanje?aj da vas cujem?
 

borno

Član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
56
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

200,250 kg,lancelot protiv trave i prihrana kanom 130 kg na ral
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Jel uspijeva na težim tlima?? Imam 2.5 k.j. i tu kukuruz dosta loše rodi, pa sam razmišljao da tu posijem zob..

Čiju zob sijete? Navodno Rwa nudi, a BC je imao prije Kupu, sad neznam jel je još imaju u ponudi..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Ja bum sijal jaru bijelu/žutu, svejedno :)
Oko ral-ral i pol površine planiram, možda i više, lani sam uzel novo sjeme od RWA, tak da budem sad to sijal.
Prihrana samo kan i špricanje Deharban, to je majka za zob, litra na ral i nema nikaj širokolisnoga, čisto sve ko suza.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Uspjeva na težim tlima,ja u glavnom sijem s tavana!

E tak je Deherban je zakon,a i treba špricat odma čim se zob nabusa,Deherban ima jak miris pa neče ni lema(puž) u zob!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Da, s njim se nesmije predugo čekati, a najjeftinije je riješenje i ne utječe na prinos.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Znači RWA zob je dobra? Jel bacate sta umjetnog po brazdi? Žetva bude nešto poslije tritikala, krajem 7 mjeseca?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Pod brazdu gnojnica, gnoj...prihrana kan i samo čekaš žetvu. kod mene dolazi zadanja za skidati, znači odmah iza tritikala, znamo čak i isti dan sve skidati.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Ja sam prošle godine bacio 75kg kana na jutro pred kišicu neku i folijarna prihrana ureom u klasanju sa nekih 15kg uree, zob bila vrhunska.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Pod brazdu gnojnica, gnoj...prihrana kan i samo čekaš žetvu. kod mene dolazi zadanja za skidati, znači odmah iza tritikala, znamo čak i isti dan sve skidati.
Moje je izorano u 11 mjesecu :). Ako budem sijao bacicu tu nekih 200-250kg 15-15-15 i ureje oko 100kg negdje..

Sijes u 3 mjesecu ili? Prihrana negdje krajem 4-tog mjeseca?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Netreba njoj puno, to je istina.

Mile, nemoj pretjerivati s umjetnim, bude ti sva polegal. Sijemo ju čim se može u polje, kraj 2. mj pa nadalje. A prihrana dok zob dođe ufazu za prihranu :)
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Ja po jutru bacim 100kg NPK 15-15-15,a kan po potrebi nekad da nekad ne jer zob je sklona polijeganju!
NPK prakticiram radi toga što zob jako izgladni zemlju pa se to adaptira na sljedeču kulturu!
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Netreba njoj puno, to je istina.

Mile, nemoj pretjerivati s umjetnim, bude ti sva polegal. Sijemo ju čim se može u polje, kraj 2. mj pa nadalje. A prihrana dok zob dođe ufazu za prihranu :)
Sličnu prihranu dajem svim žitima, zemlja je dosta loša, već jako dugo se radi.. Svakako ću nešto umjetnog baciti.. Jedino na kombajnu imam samo jedno sito i s njim vrsim ječam, tritikal i pšenicu, valjda bude i zob propadala :).
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,438
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Ja sam prošle godine dosta kasno posijao jer se nije dalo zbog vlage.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,245
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Ja ako ne uspijem u 3 mjesecu posijati onda kukuruz..
 

slaven

Član
Tu od
18 Sij 2013
Poruka
94
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

E decki slabi ste, moja zob vec raste i skidam je prije zita!
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Re: Jara ZOB sjetva/žetva 2015.

Evo pokusa sjetve jare zobi na zemlju gnojenu piličnjakom. Moj mejaš par parcela od mene. Iz viđenog rezultat mu je za 5.
I
 

Najnoviji postovi

Na vrh