• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jasle

B

brundalo

Guest
Re: jasle

Čerevec kaže:
A kak buš dojil? Ručno ili imaš muzilicu?
Spremna je muzilica i rampa(sam svoj majstor ali ucinjena po bravarsku) Cekan da stanu kise da pobijem jos te 4 grede i onda pokrivanje krova i betoniranje dijela u kojem ce se must. Bit ce gotovo do pocetka muzne sezone. A reci mi ko bi ih muza na ruke njih 100.... jesan prije ali sad vise ne dolazi u obzir ;) ;)
 
Č

Čerevec

Guest
Re: jasle

Svaka čast. Jel se na otoku još netko bavi s ovcama ili si glavni gazda v selu?
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

Čerevec kaže:
Svaka čast. Jel se na otoku još netko bavi s ovcama ili si glavni gazda v selu?
Ma ima jos jedan ali bi bilo bolje da ih nema. mozes zamislit kako se brine o njima a u mene je za sv.Antu kupija 10 janjaca, da taj dan mu je imendan. A znas kad mi ih je platija. Sve malo po malo od tada pa do prije 2 dana. reka san mu da vise ne dolazi. Sta se tice drzanja i nacina drzanja i rada i truda tu san prvi. A ostali puste blago po sumi pa pitaju mene jesi li mi vidio ovce. Mozes zamislit koji je to cirkus. Ja iman maticno stado a oni pustaju svoje ovnove da landraju kako hoce. Ali ima lijeka i tome. Mrtav ladan uskopim svakoga koji mi naleti u stado. A i inace moj pas ne trpi tudje ovce u stadu...... Fino prijatelju komad lastika omotas oko jaja i nakon mjesec dana kad mu se vrati ovan nije vise ovan nego bezmudic.
 
Č

Čerevec

Guest
Re: jasle

Radikalna metoda. A kaj buš z mlekom? Buš sira delal i v ZD prodaval?
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

Čerevec kaže:
Radikalna metoda. A kaj buš z mlekom? Buš sira delal i v ZD prodaval?
Nista ZD mljekara tamo vise ne postoji. rajic ju je raskupusija i sad su tamo nikli stanovi. radit cu ponovo sir nakon 2 godine pauze. Njega cu plasirat bez problema u sezoni ovdi.... ;) ;)
Radikalna metoda?
A kazi ti meni sta da radim? vodim racuna o selekciji, upozoravan ljude - ako van triba ovan iman ja dovedite ovce. Ne oni po svome. Ma nek radi po svome ali ne na mome. razumis. Upozoris jednom dva puta. treci put lastik, jer ako ga ubijen znaci da san ga ukra i da san lopov a ja nisan lopov. Ovako ima ovna i nema ovna. Ja nisan a ko je neznan i amen. Cuvaj ovna i ovce.....
 
Č

Čerevec

Guest
Re: jasle

Joj sad sem te uzrujal:) razmem ja tebe, tak bi i ja popizdel. Pri meni ti je slučaj da večina kaj ovce uzgaja ne vode baš računa kud budu hodale. Velika je šteta ak odu v žito. Doseljenici iz Kosova i Bosne to baš nisu kužili v početku.
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

Čerevec kaže:
Joj sad sem te uzrujal:) razmem ja tebe, tak bi i ja popizdel. Pri meni ti je slučaj da večina kaj ovce uzgaja ne vode baš računa kud budu hodale. Velika je šteta ak odu v žito. Doseljenici iz Kosova i Bosne to baš nisu kužili v početku.
Nisi ti mene decko uzruja. Ja san vec stariji covik u godinama koga jos jedino dobra teta moze"uzrujat" he he. Ali da su nemarni... Pa znas i sam kad radis puno a onda ti dodje seronja i sjebe sve kaj si zrihtal tip top.... Razmes decec ne?
 
Č

Čerevec

Guest
Re: jasle

Razmem. A kak v sezoni prodaješ? Turistima ili restoranima?
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

Čerevec kaže:
Razmem. A kak v sezoni prodaješ? Turistima ili restoranima?
Ja sad preko zime dogovorim sa vlasnicima apartmana i pansiona. Restoranima vise ni za zivu glavu. Trazila ekipa sir, dobili sir i onda u restoranu opalili cijenu virova ili ne 450 kuna kilo. Dolazili ljudi meni se zalit da sir ne valja a ja u kontrolu sa prijateljem sanitarcom koji radi u veterinarskoj inspekciji. Kad sta su radili? moja 2-3 sira su in bila pokrice za jeftini sir iz pitaj boga odakle ga izvadili( u svakom je bilo pudinga i krumpira) e onda je nastala frka i bilo je svega...
Normalno i turisti....
Uostalom ovu godinu ce proradit valjda i kusaonica sira....
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: jasle

prije nisam pratio ovčarstvo i kozarstvo, ali pošto sam zainteresiran kako rade abrkili i brundalo pratim sad i to :D
ove jasle si super napravio brundalo :D jako dobro, super ideja za i kod mene na pašnjaku :D

e da smo si bliže imao bi ti i 500 komada ( to je na bilogori mala brojka kakvih tu ima sa ovcama)i hrane da bi ovce birale

divim se tvom trudu i vidim da ima perspektive, zato ču ti poklonit sjeme sirka da si posiješ neki dio da vidimo kak če to iči :D

brundalo,mogli bi mi se skupit pa kod tebe na janjetinu, pa da i ja vidim more, pa ti kod nas dođeš da uživaš u zelenim poljima i kravicama, to bi sigurno bila ekipa abrkili, volintena, bogečka malenkost a tu bi se pridružili cabage, šanana, alen, branimir, čerevec ,svi su blizu

čitajuči postove skužio sam jedno, skupili su se ljudi iz raznih djelova države, svaki sa svojom proizvodnjom, svaki spacijaliziran za nešto i kad ujedinimo snage nema nam ravnih, imamo iskustvo , nadopunjujemo ga , podjelimo sa drugima

al da ne skrečem sa teme jasle su ti super, koje je to drvo, dali ovce to glođu :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: jasle

Tak je bogec, potpisujem!!!
Nego brundalo, jasle su OK, ova prazna sredina ti bude prolaz do izmuzišta i odatle ih hraniš :?: :?: :scratch
Oooo da i ja bi rado videl more, pa možda se i smočil u njemu, pošto nikad nisam bil dolje!
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

decki hvala na pohvalama za jasle, ali one nisu gotove jos. Kroz ovu sredinu ih sad hranim (ideja od vas kravara da ne rasipam puno) a kad bude muza ujedno ce sluzit kao prolaz za ovce kad budu isle na strojnu muzu. Kad izadju na drugu stranu proces se ponavlja itd itd.
Sta se tice drva nece ga pojest ni da su gladne. Ovo je obicna jelovina i smrekovina koju je nanilo more. Ima nesto nove gradje koja je lani za nevremena ispala s nekog broda... a ima i polovne gradje koja mi je ostala kad san radija cisternu za vodu.
Sta se tice dolaska na Silbu ja vas dapace pozivan a vi odlucite kad cete doc.......Triba je tine doc u petak pa ste culi i sami kakvo je jugo bilo sve linije u prekidu, mi smo 2 dana bili odsjeceni od svita, zato smo odgodili kad bude bilo bolje vrime i kad on bude moga.
Ja vasa zoven na janjetinu i na ribu, a vi donesite pijacu...........
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
Re: jasle

brundalo kaže:
Sta se tice dolaska na Silbu ja vas dapace pozivan a vi odlucite kad cete doc.......Triba je tine doc u petak pa ste culi i sami kakvo je jugo bilo sve linije u prekidu, mi smo 2 dana bili odsjeceni od svita, zato smo odgodili kad bude bilo bolje vrime i kad on bude moga.
Ja vasa zoven na janjetinu i na ribu, a vi donesite pijacu...........

tine je trebo kod mene doč prije par tjedana ali je snjeg pao, a več je bio kod mene, tu je često u mom kraju :D

super bumo došli da vidimo kak je to kdo tebe, malo more, malo poljoprivreda, malo jelo malo piče, puno veselja

odvjek me zanimalo kakvi su sve spacijaliteti kod vas za jesti, od otočke janjetine do riba na 100 načina :D

pitao sam zato jer sam vidio da ima jelovine, pa reko to budu sve pojele ovce
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: jasle

Doči če i ljeto, brundalo :D , dok bude 40 celzijusa, onda ti mi doletimo na kupanac, i dođemo ti pomoč ručno sušit sjeno, onak za rekreaciju!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

ŠANANA IMT 565 kaže:
Doči če i ljeto, brundalo :D , dok bude 40 celzijusa, onda ti mi doletimo na kupanac, i dođemo ti pomoč ručno sušit sjeno, onak za rekreaciju!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Samo vi dodjite bit ce mi drago. ali jedan uvjet najavite se bar 3-4 dana prije. To je sve sta trazin. a tebi sanana mozda pronadjemo i koju furestu ovdi
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
856
Re: jasle

brundalo, bogec

Nemojte pisat takve stvari, svi budu mislili, kako sam neka napast s kojom idu i oluje i nepogode. :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: jasle

dečki,neka u offtopic,morat ćemo brisat postove.. evo otvorit ću ja temu vertikalni silosi,pa ću prebacit postove,ok?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: jasle

tine kaže:
brundalo, bogec

Nemojte pisat takve stvari, svi budu mislili, kako sam neka napast s kojom idu i oluje i nepogode. :D


a što se rostiš, svi smo mi svoji!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Najnoviji postovi

Na vrh