• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jasle

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Rađene su od armaturne žice 8mm,cijevi(ne znam točan promjer) koje su bile na otpadu..Cijevi sam izbušio na svakih 8 cm,kako bi u te rupe stavio šipke i zavario ih..Kuke za vješanje sam napravio isto od 8-ice,ali sam ih morao malo i motati..Vrlo su praktične jasle,jer se mogu montirati bilo gdje,u štali,na polju,na prikolicu itd...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 
B

bduda

Guest
Re: jasle

Zgodno, takvo nešto samo od drveta imao je moj djed,ispred krava, kad sam ja bio mali.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: jasle

pa zgodne su,pogotovo meni jer nemam pravu štalu za ovce,već priručno napravljenu šupu opšivenu daskama.i samo na daske objesim jasle i JE TO... :)
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

Lako je tebi moj abrkili kad ne moras stedit sijeno he he :D
Ja san svojima napravio nesto drugo ali o tome iducu sedmicu vidit cete sve. Ne prosipaju ni grama :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: jasle

U pravu si,imam sijena hvala Bogu napretek,ali svejedno ima ne dam da prosipaju,a jasle sam napravio taman da mogu njuškicom unutra,a glavom ne mogu..Ono što im i ispadne na pod,pokupe,nema pod njima puno sijena.Mislim da znam kako si ti svojima napravio... Imaš li ti kakvu štalu ili su vani 365 dana?
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

Vani su non stop. Jedino za strizu i priplod. Oguglale vise na sve. Ali i to ima puno mana....
Sad spremam gradju za novu nadstresnicu pa ces vidit kako je to rijeseno. Nesto slicno kao kod krava... :D
 
B

bduda

Guest
Re: jasle

Kada sam ja imao krave vani napravio sam okrugle jasle taman za jednu rolo balu koju sam stavio u nutra krave su jele i nisu puno rasipale, ak imaš rolo bale to bi bilo i za ovce zgodno.
A nešta slićno sam vidio na štandu Gumeksa u Gudovcu.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Re: jasle

bduda kaže:
Kada sam ja imao krave vani napravio sam okrugle jasle taman za jednu rolo balu koju sam stavio u nutra krave su jele i nisu puno rasipale, ak imaš rolo bale to bi bilo i za ovce zgodno.
A nešta slićno sam vidio na štandu Gumeksa u Gudovcu.

Ovo je bilo izloženo kod gumeksa za bale stavit
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: jasle

bome je skup,nema šta..uz malo truda i dobre volje to se da napraviti i za manje od 1000 kuna...
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

Bravo abrkili ukra si mi rici iz usta. Potpis na tvoj tekst. Isto to se u samogradnji da puno jeftinije ucinit.
ja kupujen ono sta moran a ono sta ne moran radim sam
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

@bduda
Nego sta nego je vazna ideja ali triba je znat i ukrast he he :D
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: jasle

Baš tako,tko će sad nekog stočara spriječit da preko zime napravi par ovakvih jasala?zašto ne bi?i gdje bi mi stočari stigli kad bi sve kupovali tako skupo... :blackeye
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

Evo nacrt za samogradnju onih skupih sa gornjih slika
Evo jednih zanimljivih jasli. gleda san ih po prospektima a u samogradnji se mogu napravit za male pare.
mozda imaju jedan nedostatak a to je da bi gornji dio trebalo povisit i pozpuno zatvorit sa strana da se ovce i koze ne propinju, pogotovo koze koje su poznati rasturaci hrane. Unutra bi po visini bilo pozeljno ugradit stozac tako da hrana ravnomjerno pada na sve strane i takodjer im malo suzit prostor za glavu tako da ne mogu vadit vani kako hoce hranu
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Sve mjere su u incima a vi ih preradite u cm. 1 inch=2.54cm
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: jasle

daleko najbolji tip jasala za ovce,a pogotovo koze,jer na jaslama koje ja imam,one puno hrane raspu,pogotovo lišća,koje je najhranjivije,doduše,pokupe kasnije sve pod jaslama...ali u ovom tipu nema pod nogama skoro ništa. ako Bog da,pa budem radio veliku štalu,ovakav tip jasala dolazi jedino u obzir...
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

abrkili kaže:
daleko najbolji tip jasala za ovce,a pogotovo koze,jer na jaslama koje ja imam,one puno hrane raspu,pogotovo lišća,koje je najhranjivije,doduše,pokupe kasnije sve pod jaslama...ali u ovom tipu nema pod nogama skoro ništa. ako Bog da,pa budem radio veliku štalu,ovakav tip jasala dolazi jedino u obzir...
Nabacit cu sutra jos linkova i slika pa cemo radit he he
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

Evo slike i mojih jasli iako jos nisu gotove. na dnu u produzetku kad stanu ove kise dolazi izmuziste sa 8 mjesta za ovce/koze.Naravno sve ide pod krov. Ovu sa janjetom san ubacija unutra da se pomalo uce prolazit ka izmuzistu. Inace sve je radjeno od polovnog materijala....
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: jasle

da,da,nema rasipanja... bome lijepo zamišljeno... ;)

eto,šta se da napravit od priručnog materijala,pa moja je štala cijela od otpada sa pilane,starih salonit ploča,željezničkih pragova,jedino su u njoj posude za sol kupljene nove,hehe...
 
B

brundalo

Guest
Re: jasle

abrkili kaže:
da,da,nema rasipanja... bome lijepo zamišljeno... ;)

eto,šta se da napravit od priručnog materijala,pa moja je štala cijela od otpada sa pilane,starih salonit ploča,željezničkih pragova,jedino su u njoj posude za sol kupljene nove,hehe...
U mene ni to. Ja posli svakog jaceg vjetra iden u obilazak otoka uz more. Tako san dosa do materijala za ovo - doslovice ispalo s broda u nevremenu, a i tako san pokupija i plasticna korita 10-ak komada za napajat ih. To je jedna od "prednosti" zivota na otoku...... Kad stanu kise i ovo cu nastojat zavrsit. Inace ovdi su zamisljeni i poklopci da se nista ne rasipa. Uglavnom kad zavrsim bit ce slika..
 
Na vrh