• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JD 6030

  • Temu pokrenuo Željko
  • Datum prvog posta

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
mario kaže:
..ja.. kaže:
ma znam, da..
ali sumnjam da mu je plug tezak pa da ga ne moze nositi bez utega. a isto tako ni zemlja ne izgleda mokro pa da ga ima da smanji proklizavanje. 800kg je ipak poprilican teret na prednjem kraju..


Bilo nedavno u gospodarskom listu, Claas mislim da oko 130 ks , vuče 5 br plug, manja potrosnja za isti učinak s utegom 1500kg umjesto sa 700.

pisalo na plotu ***** pa se netko našpranjio :!:

zanemari sponzorske novine, a to su sada u 100 posto slučaja, nema više objektovnog pisanja u novinama bez da imaju prste sponzori ili su ispitivanja naručena od istih, tako da se možeš samo dobro nasmijat na to

vidim i u temi oranje potrošnje ono 50 litara na ha oranja, isuse bože pa ja bi bacio traktor u tri ***** materine sa takvim oranjem, ja ak potrošim maksimalno 12 litara na ha onda je to več katastrofa :scratch

al zanemarite mene i mojih tri oranja godišnje, sam nek tema ide svojim tokom

al ovo sa utezima je malo apsurdno, ili oranje ide ili ne ide, ako ne ide nisu uvjeti za oranje i da ga je*eš nisu uvjeti za oranje, ali ono poznato silovanje situacije ne vodi nikud, pa nakraju bude potreban uteg od 5 tona na malog 539, jer kod nas je sve apsurd pa tako i to

možete me uvjeravat u drugo ali nečete jer slike pokazuju sve
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
bogec kaže:
mario kaže:
..ja.. kaže:
ma znam, da..
ali sumnjam da mu je plug tezak pa da ga ne moze nositi bez utega. a isto tako ni zemlja ne izgleda mokro pa da ga ima da smanji proklizavanje. 800kg je ipak poprilican teret na prednjem kraju..


Bilo nedavno u gospodarskom listu, Claas mislim da oko 130 ks , vuče 5 br plug, manja potrosnja za isti učinak s utegom 1500kg umjesto sa 700.

pisalo na plotu pi**a pa se netko našpranjio :!:

zanemari sponzorske novine, a to su sada u 100 posto slučaja, nema više objektovnog pisanja u novinama bez da imaju prste sponzori ili su ispitivanja naručena od istih, tako da se možeš samo dobro nasmijat na to

vidim i u temi oranje potrošnje ono 50 litara na ha oranja, isuse bože pa ja bi bacio traktor u tri ***** materine sa takvim oranjem, ja ak potrošim maksimalno 12 litara na ha onda je to več katastrofa :scratch


al zanemarite mene i mojih tri oranja godišnje, sam nek tema ide svojim tokom

al ovo sa utezima je malo apsurdno, ili oranje ide ili ne ide, ako ne ide nisu uvjeti za oranje i da ga je*eš nisu uvjeti za oranje, ali ono poznato silovanje situacije ne vodi nikud, pa nakraju bude potreban uteg od 5 tona na malog 539, jer kod nas je sve apsurd pa tako i to

možete me uvjeravat u drugo ali nečete jer slike pokazuju sve


OK, al istina je, vise težine naprijed, manje proklizavanje, bolji učinak.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Normalno da je bolje ak je veći teret naprijed, prednja vuča je opterećena i nema proklizavanja. Svako zna kakvu zemlju ima i koliko mu traktor potroši kod oranja i u kakvim uvjetima. Neki imaju laganu zemlju ,a neki da ju nije ni za gledat, a kamoli radit
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
robi kaže:
ZJ kaže:
Robi, videl sam ti zelenka z plugima danas uživo. A ni kombajn još nisi prodal...
ćiji si ti , tko si, odkud si ???
Nisam iz tvog šora, iz Križevaca sam. No, prolazim tvojim krajem relativno često...
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
toma84 kaže:
..ja.. kaže:
800kg? zasto toliko?

Od viška glava ne boli :)
pa kad vuces nesto tesko kao naprimjer oranje onda omjer tezine prvog i zadnjeg kraja treba biti isti.....upravo to sto je tomo rekao da prva vuca ne proklizava i traktor odma ide bolje......
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ma sve je to jasno. vise tezine, manje proklizavanja u teskim uvjetima rada. zato su utezi i napravljeni.

htio sam reci da me cudi sto stavlja toliki uteg u, po meni, ne bas pre teskim uvijetima. nije previse mokro, nije tezak prikljucak za nositi. a mislim da mu nije problem niti vuci te 3 br. snage ima a mislim da i kila..

a opet 800kg na prednjem kraju nije mala stvar..
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Pa rolobala ti ima 800kg naprijed ako ju nosiš i to je još 1m dalje od traktora. Mislim da mu nije ovo neki problem nosit i učinak je bolji
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Gdje su nestale silne 6-ice sa foruma, nitko ne bi rekao, da li ima kakvih problema, a kamoli sliku otavio ? ;)



Za sada bez ikakvih problema, izuzetno zadovoljan. 8)
 
Posljednje uređivanje:

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Ne , na tu cijenu sam platil PDV, .. ja ni neznam tko to kod nas prodaje ..??
 
Å

Željko

Guest
Prodaje firma Ferenčak is Križevaca, kod njega ti je cijena 29 000 s PDV-om za MDS 935 M (900 litara)
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
breza kaže:
to ni humano ,pa koliko je tu tona :shock:

hehehe, to je suncokret, lagan je, nema puno, inače pšenice sam vozio 16t u njoj :)


@ robi,
8)
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Željko kaže:
Prodaje firma Ferenčak is Križevaca, kod njega ti je cijena 29 000 s PDV-om za MDS 935 M (900 litara)

Željko, MDS 935 M i 19.1 R , koji je moj, nije isto.
935 su stariji modeli, i M oznaka ti znaći da je to najobičniji rasipać.
Moj je R , četvrti . Ovak ti ide od najobićnijeg M, pa K, D, R, i Q koji ima elektronsko doziranje Quantron-M.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,334
Ovako je izgledalo na pocetku
Malo prst zasmetao.. :)


IMT 539 istjerivac prasine na johnyu.. :D


I ovako to izgleda na kraju

kasnije je uslijedilo glancanje iznutra.. :)
 
Na vrh