• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
E hvala.. Ne treba ga meni puno,ali ne da mi se iskati po selu ko je lani sijal sjemenskog pa da mi zamijeni ili proda.. Ovak budem kupil i miran sam onda barem i sljedeće godine za sjeme..

To mi je bitno da nije visok.. Jer ova zemlja mi baš ko na nekom propuhu.. S jedne strane stari Savin rukavac s šumarkom, i s druge strane pruga, i taman se sav vjetar tu između nabije, i povalja ga.. Makar bi ja rađe četveroredni, ali nema veze.. Bude ga više.. hehehe

kažu da je sorta princ dobar on je četveroredni cijena isto oko 3 kn, ja ću i dalje 6 reda ima ga više sipa....
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
826
Ja sam prošli tjedan posijao 1000 hvati ječma.. Sorta Lord, Sjemenarna Kutjevo.. Na vreći piše višeredni, ali po debljini zrna bi rekel da je četveroredni, a ne šestoredni.. Bacil sam 100 kg sjemena i 100 kg NPK 15-5-15.. Pa kaj mu Bog da.. NA toj zemlji 5-6 god nije ništa raslo osim hrpe sirka i kupine.. Na proljeće ak mu bude trebalo dobil bude malo KAN-a..

Slike nemam..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ječam posijan prije 2 tjedna.
Ovo su slike od jučer.


30102010052.jpg


30102010053.jpg


Je bu kaj iz toga?:confused:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
@Hurlimann86:

Gdje ste nabavili tako dugacak toplink?Mislim od rotordrljace do sijacice?
 
H

Hurlimann86

Guest
@Hurlimann86:

Gdje ste nabavili tako dugacak toplink?Mislim od rotordrljace do sijacice?

To smo dobili kad smo kupili rotodrljaču bilo je sa njom.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Ječam posijan prije 2 tjedna.
Ovo su slike od jučer.
Je bu kaj iz toga?:confused:

a valja će nešto biti,kod mene u kraju je znalo biti i goreg stanja u njivi pa opet nešto iz toga bude.mislim da je ova jesen dosta hladna pa da zbog toga sporije niče.ja imam za posijati još 9ha ječma i 3ha pšenice,za pšenicu se ne brinem ali sa ječmom bi moglo biti problema jer nikada ga nisam sijao u 11.mj..
nadam se da će biti još toplih dana.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Fala Bogu, izgleda da ipak bu nekaj z ječma. :D
Poslikano jučer, točno 3 tjedna od sjetve.

06112010058.jpg


06112010057.jpg


06112010065.jpg
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Da li je netko već prskao protiv ušiju?
Vidim da da ih ima nešto, iako je trenutno dosta vlažno da li je bolje sada ući u njivu ili
čekati do proljeća (možda ih zima ubije)?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Lisne uši zarazu virusom prenose u fazi 2-3 lista ječma i ako ih ima treba tretirati jer ako su zaražene virusom od ječma ništa.U kasnijim fazama virus se ne prenosi.
 

Mrki88

Član
Tu od
17 Tra 2009
Poruka
882
kakve su ovo žute fleke po ječmu??
jel se to šprica, s čim i kada?


na slikama se slabo vidi, ali mislim na ove žute točkice kojih ima kroz cijelu njivu...
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
prolecni jecam

pozdrav svim forumasima.hocu da vas pitam: dali je jecam koji se seje u jesen isti sa onim koji se seje u rano prolece (krajem februara ili pocetkom marta)?ja znam da je to razlicita sorta.a neki mi kazu da isti jecam mozes sijati i u jesen i u prolece...ja od vajkada znam da su to razlicite sorte jecma, cak sam nekad specijalno trazio takav jecam...i u izgledu ima razlike....
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
kakve su ovo žute fleke po ječmu??
jel se to šprica, s čim i kada?


na slikama se slabo vidi, ali mislim na ove žute točkice kojih ima kroz cijelu njivu...

Najvjerovatnije su to ostaci herbicida od prošlog usjeva,ne brini izgubiće se to s vremenom.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Ječam

Ljudi molio bi pomoć nikad nisam sijao ječam do ove godine sad sam bio prisiljen posijati dva jutra ječma Barun ali ništa neznam o ratarenju pročitao sam cjelu temu ali nisam našao kada i (sa čim) se ječam šprica protiv korova i regulator rasta kada se ide sa njim nisam gnojio s ničim pa bi molio sda mi kažete sa čim da prihranim i kojom količinom gnojiva i kada da špricam protiv korova i bolesti.
Puno tražim ali valjda će netko odgovoriti.
Pozdrav.
 
M

MOCO

Guest
Barun je pivarski, hočeš li ga prodavati kao pivarski ili ostavljaš za stoku? To je bitno zbog gnojidbe! Ako je pivarski treba ga što prije prihraniti i više ne! Ako je stočni onda još kasnije jedna prihrana. Pazi na lemu, ona obožava mladi ječam i prvo ide na njega!! Korov još ne, tamo negdje u travnju- ali moraš znati koji korov imaš i koji očekuješ ( a još ga ne vidiš pa te nože prevariti).
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Barun je pivarski, hočeš li ga prodavati kao pivarski ili ostavljaš za stoku? To je bitno zbog gnojidbe! Ako je pivarski treba ga što prije prihraniti i više ne! Ako je stočni onda još kasnije jedna prihrana. Pazi na lemu, ona obožava mladi ječam i prvo ide na njega!! Korov još ne, tamo negdje u travnju- ali moraš znati koji korov imaš i koji očekuješ ( a još ga ne vidiš pa te nože prevariti).

Kao pivarski sigurno neću u stvari ja sam ga posijao a da uopće neznam šta ću sa njim stoke nemam a bavim se povrćem za ratarstvo uopće nemam nikakav interes. Dakle sada bi trebao da ga prihranim kod mene to rade sa 15-15-15 i svatko kaže drugu količinu a dali lemu treba sada špricati ili kad već.
Pozdrav.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
lemu špricaš onda kad je ima, neznam točno kolko ličinki treba biti po m2 da se krene u suzbijanje,jedan od pripravaka je King...

ako je usijev slab daj mu 100-150kg/kj npk 15(a već bi bilo dobro da je dobio)
Kana mu daj do max.100kg/kj(ovaj mijesec)
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Trebam savjet šta da napravim da bi donekle izvukao ječam obadvije parcele sijane istog dana sa istim sjemenom barun istog dana prihrana sa istom količinom gnojiva samo je razlika u parcelama. šta da napravim da barem donekle izvučem usjev.
 

Prilozi

  • ječam 002.jpg
    ječam 002.jpg
    47.5 KB · Pregleda: 168
  • ječam 003.jpg
    ječam 003.jpg
    49.4 KB · Pregleda: 159
  • ječam 005.jpg
    ječam 005.jpg
    59.2 KB · Pregleda: 147
  • ječam 006.jpg
    ječam 006.jpg
    52.4 KB · Pregleda: 138
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh