• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
tko zna kaj je ovo.

ima tog malo i to uz rub di je zemlja ispucala suha.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
tko zna kaj je ovo.

ima tog malo i to uz rub di je zemlja ispucala suha.

To je bolest mrežasta pjegavost ječma,ako padne kiše i otopli mogla bi buknuti prava zaraza pa bi bilo pametno to tretirati da ti ječam ne bi prerano ostao bez lista a samim time i bez kvalitetnog zrna.
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
a sad mi onda i reci čim da to pošpricam?
kolko ide na ral itd.
hvala
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
a sad mi onda i reci čim da to pošpricam?
kolko ide na ral itd.
hvala
Mi smo radili s amistar xtra 0,8l/ha,to je jedno od boljih sredstava i srednje skupo,od ovih jeftinijih možda duet ili artea ali nije ti to velika razlika u cijeni a puno je bolje sredstvo(duže drži,ima preventivno i kurativno djelovanje)
 
H

Hurlimann86

Guest
Da nisi neš pobrkal, al ovo na slikama ti je tritikal, a ne ječam.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
ječam

kakva se cijena očekuje ove godine za ječam i pšenicu,ja budem imao nešto za prodat pa me zanima.:confused:
 
S

seljaček

Guest
kakva se cijena očekuje ove godine za ječam i pšenicu,ja budem imao nešto za prodat pa me zanima.:confused:

Pa realno bi bilo 3,00 do 3,50 kn /kg a dobro bi bilo 4 kn/kg ispod kombajna.
 
H

Hurlimann86

Guest
kolko sam čitao ljudi prodaju ovogodišnji po 1.5-1.55, tako da ove cjene što ste naveli su puno prevelike.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
ječam

vidim da su cijene različite ,a neke i prevelike tako da ja mislim da bi realna cijena bila 2.20kn/kg i ako bog da imao bi oko 20 tona pa ko voli nek izvoli
 
M

MOCO

Guest
možete vi tu ismijavati jedni druge do mile volje, ali smijati će se na kraju nekoliko velikih faca i još jedared potvrditi kako je lako izmanipulirati nesložne glupane koji će se za samo 2 mjeseca ponovno zadužiti da bi nešto mogli posijati na čemu će za 7-8 mjeseci opet iste face zaraditi i još se više cerekati.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
možete vi tu ismijavati jedni druge do mile volje, ali smijati će se na kraju nekoliko velikih faca i još jedared potvrditi kako je lako izmanipulirati nesložne glupane koji će se za samo 2 mjeseca ponovno zadužiti da bi nešto mogli posijati na čemu će za 7-8 mjeseci opet iste face zaraditi i još se više cerekati.

Moco potpuno si u pravu za ovo što si napisao ja svoj ječan naću prodavati imam skladište pa nek stoji.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
moram se nadovezati na ove postove iznad te primjetiti da od svih žitnih kultura jedino ječam nije podbacio a zob isto nije loša dok je sve drugo polupropalo, i nađe se dobrih parcela pšenice:supz:
 
S

seljaček

Guest
Moco potpuno si u pravu za ovo što si napisao ja svoj ječan naću prodavati imam skladište pa nek stoji.

nek stoji ako ne padne, onda bude kuku meni.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
kod mene danas završen barun na površini od 9ha sa prinosom iznad mojih očekivanja koji je ako vaga ne laže nešto veći od 6t/ha,vlaga 13 i 12,1%,a primjesa 2,4%.sada mi još ostaje oko 14ha zlatka koji sa prinosom vjerovatno neće biti ni blizu barunu,a vršiti ću ga za desetak dana.
 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
zanima me urod ječma u ovoj 2011. god. na području gradiške i okolice. Prema izgledu uz autocestu ne izgledaju baš super.
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh