• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
kod mene danas završen barun na površini od 9ha sa prinosom iznad mojih očekivanja koji je ako vaga ne laže nešto veći od 6t/ha,vlaga 13 i 12,1%,a primjesa 2,4%.sada mi još ostaje oko 14ha zlatka koji sa prinosom vjerovatno neće biti ni blizu barunu,a vršiti ću ga za desetak dana.

Zašto misliš da Zlatko neće dati dobar prinos,nekad dok ga je sladara imala na listi zlatko je bio jako dobar ječam.Kud ćeš sa njim, ovi naši ga ne uzimaju pod pivarac
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
zlatko mi je sijan u kasnijim rokovima pa je nešto rijeđi od baruna,a i jedan i drugi idu u stočni ječam.očekujem da će zlatko u prosjeku platiti 5t/ha.
 
H

Hurlimann86

Guest
Danas skinuli ječam na 1 ha 4t probližno, trava nam odnjela jako puno od prinosa, vlagu neznam jer nismo nigdje vozili već je za naše potrebe, sorta je barun.



 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
I moj je danas pao! Žao mi je što ga nisam sliko! Ja zadovoljan! Jedino što je bio nizak pa nema slame
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
I moj je danas pao! Žao mi je što ga nisam sliko! Ja zadovoljan! Jedino što je bio nizak pa nema slame

Dali netko zna cjenu ječma pravo sa njive.
 

karabaja

Aktivni član
Tu od
23 Velj 2011
Poruka
1,320
Danas skinuli ječam na 1 ha 4t probližno, trava nam odnjela jako puno od prinosa, vlagu neznam jer nismo nigdje vozili već je za naše potrebe, sorta je barun.


jel mi možeš reči neke informacije o kombajnu sa slike-zahvat, potrošnja na ral ili hektar, godina proizvodnje, održavanje, snaga motora...:prayer:
 
H

Hurlimann86

Guest
Znam jedino da je kosa 3m, i ima kukuruzni adapret 4 reda, a ostalo ti neznam jer kombajn nije naš,a nisam se previše raspitivao o njemu.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Jedna slika iz žetve kod mene:
sezona-2011-foto_13023700_17421657_18851588.jpg


Prinosi su jako različiti,negdje je 5t/ha,a negdje 3-4t/ha.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
imam za prodat nešto kockastih bala od ječma cca 200 kom ,a bit če i nešto od pšenice cca 100 kom cijena po dogovoru od 12-15 kg
 

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
jučer sam i ja požeo svoj jari ječam bilo je nekih pola hektar i oko 1 tone ja zadovoljan gledajuči da je kod mene posija bez kiše i požet bez kiše prva kiša mu je došla oko 10 lipnja gledajući na sve dobro i dobio je samo jednu prihranu preko lista
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
na pojedinim dijelovima parcele imam ovakve listove,prvo sam mislil da je to neka bolest jer nisam primjetil uši ali sam drugi dan zagledal ove male "skakavce" pa se bojim da su oni prenesli žutu pjegavost ,kako bilo da bilo pošprical sam sa "Direktom" pa će mo vidjeti...



 

did ivo

Dobro znana faca
Tu od
30 Pro 2010
Poruka
1,725
Pošpricati bilo čime što je dozvoljeno za to jer ovo već sada ne izgleda dobro, a asortiman sredstava začas se pronađe na internetu.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Trebam malu pomoć, sa čime pošpricati ječam protiv korova ali da to sredstvo ne smeta kupusu koji dolazi odmah po žetvi. Korov je već krenuo i širokolisni i uskolisni. Breza ima bolestanm ali potpuno čist ječam a moj je zdrav ali korova ko da sam ga posijao.
 

drmr

Član
Tu od
28 Ruj 2009
Poruka
688
Nazovi syngentu ili neke druge pa ih pitaj.
Ako nista barem ces dobit iscrpan odgovor,jer im je u cilju da ti prodaju.
 

siki

Aktivni član
Tu od
6 Lip 2010
Poruka
2,151
Nazovi syngentu ili neke druge pa ih pitaj.
Ako nista barem ces dobit iscrpan odgovor,jer im je u cilju da ti prodaju.

Sutra budem nazvao pa čujete rezultat.

Kaže čovjek može Tena Smanjena koncentracija i na vlastitu odgovornost i posle ječma preorati na 40cm. to je Herbos , Singenta kaže aksial+ mustang a Bayer kaže Sekator 150 ml/ha i oni su nekako najviše voljni pomoć.
 
Posljednje uređivanje:

vimi

Aktivni član
Tu od
9 Stu 2008
Poruka
532
ja sam posijao jedna 29.10 i on niče oima ga oko 1 ha a sutra ću završiti i zadnjih 0,5 ha , ovi što su u studenom sijani več su klijali danas sam gledao
 

Johny

Član
Tu od
15 Lis 2011
Poruka
135
Zanima me dal niže temperature od nule u skladištu mogu naštetiti ječmu? Pošto ga držim u drvenoj kučici bez izolacije.Hvala
 

joža

Član
Tu od
15 Velj 2011
Poruka
247
A kaj mu može bit, nije u tekučem stanju da se smrzne! A i silosi su neizolirani!
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh