• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
evo slika mog ječma

pict0022fr.jpg
[/URL][/IMG]

pict0024gi.jpg
[/URL][/IMG]
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zaboravih pitati ovaj ječam ču žeti pa me zanima dali sad mogu po njemu pobacati stočni grašak dali če se to primiti čuo sam od čovjeka da on to tako radi pa ako ima netko da zna neka javi..
 
I

ihorzic

Guest
ja sam probao na pola rali tako i dobio sam grašak za košnju i rolo bale sirove.
ako misliš žeti onda bi trebalo u pšewnicu ili tritikal zbog podjednake zriobe
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Cijenjeni forumaši,pitanje za vas:u pitanju je kasna jesenska sjetva ječma tačnije posijao sam negdje pred novu godinu tako da se nije dobro razvio do mraza i snijega.Sad je onako srednja žalost,iznikao i ima ga 3-4cm.
Pitanje:sa čime ga prihraniti da se sto brže trgne i u kojoj količini?
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
Cijenjeni forumaši,pitanje za vas:u pitanju je kasna jesenska sjetva ječma tačnije posijao sam negdje pred novu godinu tako da se nije dobro razvio do mraza i snijega.Sad je onako srednja žalost,iznikao i ima ga 3-4cm.
Pitanje:sa čime ga prihraniti da se sto brže trgne i u kojoj količini?

Prihrana :
Kan - 150- 250 kg/ha
15x15x15 - 150 kg/ha
Tako ja radim, idem samo jednom, a kasnije kad ječam dobije 1 koljence ide špricanje protiv trave, a na 2 koljencu špricanje protiv hrđe i prihrana sa "yara" sredstvom.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Prihrana :
Kan - 150- 250 kg/ha
15x15x15 - 150 kg/ha
Tako ja radim, idem samo jednom, a kasnije kad ječam dobije 1 koljence ide špricanje protiv trave, a na 2 koljencu špricanje protiv hrđe i prihrana sa "yara" sredstvom.

Jel ovo KAN i 15-u bacaš u jednom prolazu (smiješano)???????
 

pele

Član
Tu od
23 Kol 2010
Poruka
793
:scratch ,,,, smiješno,,,, ne nije smiješno,,,, uštedim gorivo,,, manje gazim zemlju a lakše mi je pomiješat ta dva gnojiva (10 min posla), još da kažem da se do zemlje moram vozit 10 km i tako 2 puta,,, dosta se uštedi goriva i vremena,,,,,
 

Malirus

Član
Tu od
28 Lis 2009
Poruka
581
danas priredio za sjetvu jarog ječma,sutra bude stari posijao ja moram na posao
Zimska brazda je milina samo brane(drljače) i sjetva
Sorta je JARAN + 150kg NPK po rali
 
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
465
danas posijao pol jutra jarog ječma sorte MATEJ, 200 kg/jutro, i 100 kg UREA-e po jutru, jučer prihranio ozimi sa 100kg KAN-a po jutru.

razvija se dobro makar sam ga sijao zadnji vikend u listopadu. oko 4 lista je...

sutra posijem još cca 1000 čhv...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Prihrana jecma preko lista

Da li bi bilo pametno prihraniti jecam koji je posijan u jesen rastopljenom ureom u vodi, znaci preko lista, i ako bi to bilo dobro, koju kolicinu uree otopiti u 100 litara vode?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Da li bi bilo pametno prihraniti jecam koji je posijan u jesen rastopljenom ureom u vodi, znaci preko lista, i ako bi to bilo dobro, koju kolicinu uree otopiti u 100 litara vode?
Ja ne bih išao s više od 15-20kg na 100l vode,max dozvoljeno za pšenicu je 30 % ali bolje manje da ne bi bilo paleži.
 
S

seljaček

Guest
Da li bi bilo pametno prihraniti jecam koji je posijan u jesen rastopljenom ureom u vodi, znaci preko lista, i ako bi to bilo dobro, koju kolicinu uree otopiti u 100 litara vode?

Možda bolje sa nekim folijarnim gnojivom N-P-K + mikro formulacije . kada je biljka pod stresom ko sada od suše možda bi ju velika konc. dušika preko lista oštetila nisam siguran uglavnom ja sam ječam i tritikale prihranio sa 2,5 kg/rali foly fid 21-21-21 + mikro i čini mi se da nakon 5 dana žito drugaćije izgleda kao da buja to je moj subjektivni dojam ali je ipak dojam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kak su vaši ječmovi??
Kod mene sve isklasalo, imam ih i odličnih, visokih i gustih, a imam jedan vrlo slab i nizak, nekako rijedak...isklasao je, dal bi mu bilo kasno ili dal bi mu smetalo folijarno ga prihranit sad sa ureom i zaštititi protiv trave, dal bi mu smetalo sad u toj fazi??
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Moji jecmovi takodjer dobri, ima onih izvrsnih a ima i slabijih... Svi su prihranjeni 23% postotnom otopinom uree i razlika je ogromna, i vidi se... Stvano pomaze.. Tako da, ako si neces napraviti neke prevelike stete sto se gazenja tice, a vjerujem da nije prevelika za prihranjivanje, svakako probaj prihranit... Nemas sta izbugubiti...
 
I

ihorzic

Guest
Meni treba 1 ha , a posijao 3 ha ako bude loše pa da imam dosta za sebe ,
sad vidim da je sve dobro ali ne miriši mi iz neba na dobro zbog leda.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Moji jecmovi takodjer dobri, ima onih izvrsnih a ima i slabijih... Svi su prihranjeni 23% postotnom otopinom uree i razlika je ogromna, i vidi se... Stvano pomaze.. Tako da, ako si neces napraviti neke prevelike stete sto se gazenja tice, a vjerujem da nije prevelika za prihranjivanje, svakako probaj prihranit... Nemas sta izbugubiti...

23% otopine kažeš, koliko ti je to u KG na 100l vode??
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh