• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.
B

Bobo

Guest
Da se razumijemo... Ja pricam o ozimom jecmu. Jari jos nemaju govora o zetvi...
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
evo danas i ja zakosil prve brazde ovogodišnje žetve ječma...:supz:
zmajx.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Službeno i ja danas požeo žetvu..

Kosio sam ječam uslužno,malo poštelao kombajn i sad samo po redu dalje..
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
danas završili sa svojim ječmom...još nešto uslužno ostalo...
fotografija0071.jpg


fotografija0072.jpg
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
Mike, dali je to tvoja prikolica?
imas li jos koju sliku? ako ti se da stavi u pripadajucu temu i daj malo podataka o njoj.. :)
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
Mike, dali je to tvoja prikolica?
imas li jos koju sliku? ako ti se da stavi u pripadajucu temu i daj malo podataka o njoj.. :)

Kak vam je urodio ječam i koji ste imali.?
Ja sam danas žeo Baruna od Poljodara mislim, imao je malo sitnije zrno i nešto manji klas ali je bio gust sklop, Dobio sam 6,5t/ha i puno slame..
Slamu cu valjda balirati u ponedjeljak jer je jako vlažna, mjestimice cak mokra a zrno na 14%
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Mike, dali je to tvoja prikolica?
imas li jos koju sliku? ako ti se da stavi u pripadajucu temu i daj malo podataka o njoj.. :)

je, moja je prikolica...mislim da sam već stavil slike od nje negdje u temi o prikolicama...
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=16079&page=73

[/QUOTE] Ivica BlagajKak vam je urodio ječam i koji ste imali.?
Ja sam danas žeo Baruna od Poljodara mislim, imao je malo sitnije zrno i nešto manji klas ali je bio gust sklop, Dobio sam 6,5t/ha i puno slame..
Slamu cu valjda balirati u ponedjeljak jer je jako vlažna, mjestimice cak mokra a zrno na 14% [/QUOTE]

urod je bio negdje prosječan ko i svake godine...nisam ga vagal,ali izašlo mi dvije prikolice(nisu bile skroz pune)8t sa cca 4 jutra...sorta rex iz tavana:finga:...
 
Posljednje uređivanje:

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
zanima me kad dajete procjenu dobivenog ječma dali mislite na kubikažu prikolice ili važete ,ili znate otprilike jer mislim da kubik ječma nije tona kak večina računa molim da me neko ispravi ako sam u krivu...
 

gmiža

Član
Tu od
19 Kol 2007
Poruka
410
zanima me kad dajete procjenu dobivenog ječma dali mislite na kubikažu prikolice ili važete ,ili znate otprilike jer mislim da kubik ječma nije tona kak večina računa molim da me neko ispravi ako sam u krivu...

Evo ukratko hektolitarske mase žitarica, ili težina jednog kubika

pšenica 75-85 kg 750-850 kg/m3
ječam 60-70 kg 600-700 kg/m3
zob 40-44 kg 400-440 kg/m3
triticale 66-74 kg 660-740 kg/m3
raž oko 70 kg 700 kg/m3
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
755
moram se malo pohvaliti,ovo je prva godina da mogu reći da sam zadovoljan sa prinosom-oko 5,5 t/ha što je za mene super jer je bilo godina da mi bi bilo jeftinije da sam ga kupil
jeam2012.jpg
[/URL
 
Posljednje uređivanje:
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh