• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva, 2007.-2008.-2009.-2010.-2011.-2012..

Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Ove godine je u mom kraju ječam svuda prilično dobar, nije bilo bolesti, kod mene možda i malo pregust. Prije sjetve zatanjurana 15-ica, dva puta prihranjen KAN-om. Protiv bolesti nije šprican, niti namjeravam, jedino što prije moram napraviti osiguranje protiv leda i nevremena.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Na 100 l vode ide 18.69KG Uree.. I u ovoj temi ==> http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=17188 <== to obradjeno i ja sam se vodio tim racunom koji je napravljen... I kod mene se prikazalo dobro..

Hvala ti kolega!:mrgreen:

I imam još jedno pitanje, dal si prskao istim načinom kao i kukuruz protiv trave ili si malo brže išao??
I koliko si otopine potrošio na kojoj površini??
 
I

ihorzic

Guest
e ovo je dobro rečeno za osiguranje , ja svake godine osiguravam i nešto se sad razmišljam da ne osiguran
puno mi je love a ako stuće onda je pušing
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Hvala ti kolega!:mrgreen:

I imam još jedno pitanje, dal si prskao istim načinom kao i kukuruz protiv trave ili si malo brže išao??
I koliko si otopine potrošio na kojoj površini??
Spricano isto kao i protiv trave. Kod brzine 8km/h, prisak od 3-5 bara, potrosio sam 440 l/h. A onda si samo proracunas, koliko ti treba za koji parcelu..
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
e ovo je dobro rečeno za osiguranje , ja svake godine osiguravam i nešto se sad razmišljam da ne osiguran
puno mi je love a ako stuće onda je pušing

Ja zito nisam nikad osiguraval, dosad smo dobro prolazili sta se vremena tice, ili smo pobjegli prije tuce, ili nevreme nije previse nastetilo zitu. Imam dobrog kombajnera pa ako bude i polegnuto zito, on to malo sporije kombajnira pa uspije sve pobrati. A daj mi reci, kolko otrpilike kosta osiguranje zita? Ili ako imas neki link da si procitam malo..
 
I

ihorzic

Guest
Ja zito nisam nikad osiguraval, dosad smo dobro prolazili sta se vremena tice, ili smo pobjegli prije tuce, ili nevreme nije previse nastetilo zitu. Imam dobrog kombajnera pa ako bude i polegnuto zito, on to malo sporije kombajnira pa uspije sve pobrati. A daj mi reci, kolko otrpilike kosta osiguranje zita? Ili ako imas neki link da si procitam malo..

Naša županija S-Moslavačka sufinancira sa 50 % , zatim moja općina Sunja 25 % i mene izađe 25 % .

Znaći 100 € uplatiš u Croatia osiguranju i osigurao si se na 1000 € i to je sto posto štete.
Onda ti županija i općina vrše povrat sredstava uredno u 6 mjeseci.
Drugo što je bitno - nije bitno vlasnički list ili druga papirologija o vlasništvu , najmu itd , samo potpiši površinu koju osiguravaš i to je to.

Primjerice osiguraš se na 4000 € i ti plačaš 100 €. u netu kad ovi povrate.

Koliko znam da skoro sve županije imaju ugovor sa ponekim osiguravajućim kučama dok općine zavisno kak koja.:partyman:
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Ma u svim županijama je isto samo šta mi nismo skloni tom osiguranju usjeva pogotovo ljudi koji imaju velike površine a nemaju novca svaka kuna se dva pota mora okrenuti...
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Prosle godine sam osigurao 11 jutara psenice i odmah su mi umanjili za 50% sto zupanija sufinancira i jos 25% od grada tako da sam ja dao nesto malo vise od 600kn.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
A treba sve vise gledati na osiguravanje svih usjeva koji se siju i sade na veliku, jer uz ovo vrijeme ludo, nikad se ne zna sta ce doci i kad ce doci... Citav dan vedro, uvecer dodje takvo ne vrijeme da sutradan vise nema nicega. Sjecam se prije 4, 5 godina u 7.mjesecu u Varazdinskoj zupaniji bila takva tuca da od kukuruza nije ostalo ni "k" doslovno, drugi dan su svi isli preoravat. Tako da, kako god po meni treba nekako izdvojiti te novce i osigurati usjeve, pogotovo oni koji imaju velike zasijane povrsine. Ipak bude odsteta nekakva i pokri se barem nesto...
 
I

ihorzic

Guest
Prosle godine sam osigurao 11 jutara psenice i odmah su mi umanjili za 50% sto zupanija sufinancira i jos 25% od grada tako da sam ja dao nesto malo vise od 600kn.

Koliku si svotu osigurao novca sa 2400 kn ukupno - nekako mi se čini da ti malo plačaš ili ja previše , i u kojoj osig. kući:supz:
 

Stiv

Član
Tu od
15 Lis 2009
Poruka
147
Osiguravajuće kuće formiraju cijenu i prema zoni rizika (npr. ako je lani u mom kraju led napravio štetu, ove godine će cijena malo porasti). Mislim da je osiguranje žitarica cca 70 kn/ha nakon odbijenih subvencija.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Danas sam se malo vozikao sa motorom pa sam slučajno naletio na veliki ječam,pojma nemam čiji je ali je stvarno velik još nikad tolko veliki ječam nisam vidio

http://imageshack.us
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Može bit da je i tritikal,jer on ima slično sjemenke kao i ječam,ali raž nije 100%
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
422
Tritikal i raž imaju skoro isto sjeme i slično je pšenici a ne ječmu . Po veličini bih rekao da je ovo raž .
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Tritikal i raž imaju skoro isto sjeme i slično je pšenici a ne ječmu . Po veličini bih rekao da je ovo raž .
Ili neko staro sjeme tritikala,pa je tak visoko..

Mada i po meni bi prije bila raž..
 
Status
Nisu omogućeni daljnji odgovori.

Najnoviji postovi

Na vrh