• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

I

ihorzic

Guest
Po meni bi bilo bolje da si na tu površinu gdje je bila djetelina da si posijal kukuruz njemu više odgovara djetelina nego ječmu samo da ti se u prolječe ne pojavi djetelina van onda če biti problem...

Je u pravu si , ALI !!!!

Na tom komadu divlje svinje rade čuda za noć.
Ima ih toliko da su mi djetelinu 1/3 prerovali .
Pokraj tog komada sam imao još jedan ove godine i ječam mi nisu ni pipnuli.
Meni se neda ograđivati jer sam po mjesec dana na moru i eto problema.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Nemoj ići na more,čuvaj njivu i riješen problem......:rolfer:
 

Kozorog

Član
Tu od
24 Ožu 2012
Poruka
112
Pozdarav relativno sam novi u poljoprivredni nedavno sam kupio traktor...na mjestu gdje je bio kukuruz dio sam obradio površine i posio ječam i pšenicu...e sad na slikama se vidi da nije ništa niklo,posijano je prije 10 tak dana,da pitam oće li uopće bit šta od toga?sijo sam dan prije nego što je sada prvi snijeg pao...unapijed hvala
 

Prilozi

  • DSC00592.jpg
    DSC00592.jpg
    71.7 KB · Pregleda: 232
  • DSC00593.jpg
    DSC00593.jpg
    73.8 KB · Pregleda: 210

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Pozdarav relativno sam novi u poljoprivredni nedavno sam kupio traktor...na mjestu gdje je bio kukuruz dio sam obradio površine i posio ječam i pšenicu...e sad na slikama se vidi da nije ništa niklo,posijano je prije 10 tak dana,da pitam oće li uopće bit šta od toga?sijo sam dan prije nego što je sada prvi snijeg pao...unapijed hvala
Vjerovatno če se vidjeti između 15 i 20 dana ovisno o dubini na koju je zatanjurano.
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
kolega Kozorog,
polako bit ce nicanja.Treba malo vremena nekih 15-20 dana..

Pozdrav! posijao sam ječam negdje oko 15.10. i primjetio sam ovih dana da je počeo primat žutu boju pa me zanima što napraviti??? :oops:
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,115
Pozdrav! posijao sam ječam negdje oko 15.10. i primjetio sam ovih dana da je počeo primat žutu boju pa me zanima što napraviti??? :oops:

Jednostavno ništa .
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Mi smo sijali isto oko 15.10.. pol smo posijali sijačicom a pola razbacali rasipačem i nismo ni uspjeli zatanjurati, kiša nas spriječila. I takvo kišno vrijeme je potrajalo nekoliko dana i sve je niklo i ovo što je samo razbacano, ali ovo što smo sijali sijačicom je za 10ak cm veće i ono je požutilo i izgleda malo ružnije ali nebi mu trebalo puno smetati to je dosta često kod ječma kad malo većeuđe u zimu
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
Mi smo sijali isto oko 15.10.. pol smo posijali sijačicom a pola razbacali rasipačem i nismo ni uspjeli zatanjurati, kiša nas spriječila. I takvo kišno vrijeme je potrajalo nekoliko dana i sve je niklo i ovo što je samo razbacano, ali ovo što smo sijali sijačicom je za 10ak cm veće i ono je požutilo i izgleda malo ružnije ali nebi mu trebalo puno smetati to je dosta često kod ječma kad malo većeuđe u zimu

kod nas je ista situacija!
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
kod mene samo malo vrhovi požutili, al su redovi dobro zatvoreni......bojao sam se da ga nešto nejede, iako je posijan na kukuruz i tu nikad nije sijan ječam, a pšenica prije 4-5 godina.....tako da je plodored OK. a opet je žut po vrhovima.......

da li budete špricali ječam protiv nekih bolesti????
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
kod mene samo malo vrhovi požutili, al su redovi dobro zatvoreni......bojao sam se da ga nešto nejede, iako je posijan na kukuruz i tu nikad nije sijan ječam, a pšenica prije 4-5 godina.....tako da je plodored OK. a opet je žut po vrhovima.......

da li budete špricali ječam protiv nekih bolesti????

Ječam tretiramo jednako ko i pšenicu. Prošle godine smo išli sa sumialfom, i kad je isklaso s controlanom. Ove godine još ne znamo s čime ćemo.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prošle godine pšenicu nisam s ničim prskao, samo prihrana rasipačem s KANom i to je bilo sve......a ječam je osjetljiviji i nebi htio da nešto fulam, jer ga trebam za sebe......
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ja sam prošli tjedan prošao sve zemlje na kojima je posijan i dosta dobro izgleda..nije niti šprican niti dohranjivan umjetnim gnojivom..prije je bil svjetlo zeleni ali se dosta popravil tak da je tamno zelen a i zbusal je dosta tak da je dosta gust..imam ga posijanog oko 2 hektara..za sad je sve vredu i nadam da nebude suša kaj bar nekaj zraste..
 

imbro

Član
Tu od
1 Srp 2010
Poruka
448
Ovo je moj ječam prije Božića.Bilo je žutih flekova mjestimično , al se malo popravilo.
 

Prilozi

  • PC310172.jpg
    PC310172.jpg
    87.5 KB · Pregleda: 132
  • PC310173.jpg
    PC310173.jpg
    85 KB · Pregleda: 134
  • PC310182.jpg
    PC310182.jpg
    58.3 KB · Pregleda: 131

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
ja sutra krećem u obračun sa miševima, počeli su ga uništavati pa to moram riješiti prije nego padne snijeg
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
budem i ja poslikal dok budem išel glet.. pa kaj tak imate probleme sa miševima?? kod mene nema miševa mislim nema ih bar na mojim zemljama da bi se nešto vidjelo da su rupe ili što..
 

Najnoviji postovi

Na vrh