• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo i obečanih slika ječma sijanog 25.10.2012, sorta barun, od poljoprivrednog instituta osijek.............prihrana 8.2.2012



 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Jel kasno za posijati jari jecam. Planiram za vikend ako mi se zemlja osusi, a ako ne onda definitivno odustajem.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Mislim da je zadnji rok već prošel a zemlja je blato a ne zemlja i ja sam odustao od proljetne sjetve jer ovak ako nastavi pitanje je dali i kukuruz budemo sijali....
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ma imam dva komada na kojima mi ne lezi voda pa mislim ak nebu kise probati u subotu s branama proc nemam kaj izgubiti.
 

farmervg

Aktivni član
Tu od
7 Lip 2010
Poruka
1,421
Probaj kažu da je 15.03 zadnji neki rok ali kakvo je vrijeme prije če istrunuti ovaj posijani neg niknuti tak da si u svakom slućaju u prednosti ....
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Znam da je kasno. Na sjemenu pise 20,3. Obicno ga sijem puno ranije al sam htio cuti jelga tko sije ovak kasno i jel to ima smisla.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kod mene bi se. dalo posijati jer zemlja je dosta suha...i to nekaj malo kiše kaj padne ...to sam namoči 5 cm gornjeg sloja a to se brzo posuši jer vjetrovi kaj ludi pušu...
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
u nedjelju na hrt1 u Plodovima zemlje će biti prilog o poplavama i višku vlage u zemlji... i moja malenkost sudjeluje :icon_weed:
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
u nedjelju na hrt1 u Plodovima zemlje će biti prilog o poplavama i višku vlage u zemlji... i moja malenkost sudjeluje :icon_weed:

Budemo gledali tvoju malenkost!! Nadam se da neću zaboraviti!! Malo sam :(inlove): :D:
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
ja taman krenuo ispuštat vodu iz ječma i naiđe hrt pitaju jel bi me mogli snimiti ali nisu kod moje njive već kraj neke djeteline, malo sam im pričao kako je godina loše počela itd.
bit će opravdano ako ne budeš gledao :D
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
ja taman krenuo ispuštat vodu iz ječma i naiđe hrt pitaju jel bi me mogli snimiti ali nisu kod moje njive već kraj neke djeteline, malo sam im pričao kako je godina loše počela itd.
bit će opravdano ako ne budeš gledao :D

Šta nisi tražio honorar? :(giggle):
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
http://imageshack.us/photo/my-images/547/fotografija0015h.jpg/

Ovo me moj ječam fotografiran je negdje sredinom siječnja mjeseca i od onda ga nisam vidio. Uopće mi vrijeme ne dozvoli. Sijan je sredinom listopada bez umjetnog gnojiva. Mislio sam ga prihraniti KAN-om, ali još uvijek ne mogu u njivu. Čim mi dozvole prilike dobit će folijarno UREU i kad počne latati KAN.

Inače na njivi nije bilo sijano ništa sigurno 5-6 godina. Svake godine bi gazda (ova parcela nije moje vlasništvo) jednom pokosio, zapalio i uzorao. Ja sam lani potanjurao korov koji je bio tako velik da se 539 iz njega nije vidio, kad je ponovo malo zazelenio dobio je jaku dozu Glifosata (nekog najjeftinijeg što sam našao) i nakon tri tjeda oranje, pa tanjuranje i sjetva.

Ako Bog da bit će nešto od uroda.
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
ječam

evo i mog ječma, slikano danas. NIgdje ne stoji voda, naa mjestima malo žut al popravit će to KAN i sunce

P4040260_zps647a1ea0.jpg

P4040259_zpsc37a6c91.jpg

ebe69516-dc1e-4a3a-8779-b30033eb6794_zps62ae0d2c.jpg
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
evo i mog ječma, slikano danas. NIgdje ne stoji voda, naa mjestima malo žut al popravit će to KAN i sunce

Mali Alen jel možeš napisati lokaciju tog ječma? negdje oko Ivanovaca? :smile:
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
evo jedan dio mog ječma, jučer slikano
 

Prilozi

  • Fotografija0415.jpg
    Fotografija0415.jpg
    74.5 KB · Pregleda: 132

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
evo i mog ječma, slikano danas. NIgdje ne stoji voda, naa mjestima malo žut al popravit će to KAN i sunce

Mali Alen jel možeš napisati lokaciju tog ječma? negdje oko Ivanovaca? :smile:

nije nije, to je u Đakovu, kad kreneš putem koji ide kraj pastuharne u smjeru piska, tzv Varošine
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
jel tko koristio axial za uskolisne u ječmu,imam dosta pirike nutra?

poprilično je i žut,bil bilo dobro malo mu posolit s ureom?
 

Najnoviji postovi

Na vrh