• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Nisam gledao svoja tri frtalja jutra tritikalea, ne znam kakvo je stanje. Stric je na svojoj pšenici trovao, kaže da ih ima dosta.
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
kod mene ih isto ima dosta, i onda tuđi psi kopaju po tim njihovim rupama tako da to strašno izgleda:mad:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
uhh mamu im..lijepo je to kad je suša a još kolku štetu naprave miševi:madmana::madmana: tak kaj očeš bnoreti..
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
danas sam se malo vozao po blatu i usput uslikao jednu tablu ječma, :(sweat):
 

Prilozi

  • Fotografija0405.jpg
    Fotografija0405.jpg
    75.7 KB · Pregleda: 183

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
hehe i ja sam se danas navažal malo po blatu i išel glet ječma..jako kasno je sijan i s obzitom na to još dobro i izleda...srednja žalost..ma nekaj valjda bude zišlo...samo čekamo tople dane i onda bude jer vlage ga kolko očeš a nije ni zemlja tak loša...

Uploaded with ImageShack.us
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
Ja svojeg još nisam ni posijal:icon_lol::icon_lol:, a kakvo je stanje ne znam ni jel bum stigel.:mur::mur:
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
ak si već dočekal proljeće,počkaj još malo,pa posij kuruzu

kod nas je bome ove godine snijeg pošteno namočil

jučer sam bil na drugom kraju gdje je više ilovača,snijeg se topi teče voda,živi potop
 

Gradacac2

Član
Tu od
13 Pro 2010
Poruka
183
Ja sam svoj jecam obisao juce.I jednostavno se zaprepastio.
toliko je zut da to strasno izgeda.
Prije ovh snjegova i kisa bio super a sad sam zutilo.
Ne znam zbog cega je tako?Nadam se da je zbog prevelike vlage.
Jer noge tonu dok sam hodao.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ak si već dočekal proljeće,počkaj još malo,pa posij kuruzu

kod nas je bome ove godine snijeg pošteno namočil

jučer sam bil na drugom kraju gdje je više ilovača,snijeg se topi teče voda,živi potop
zakaj bi čekal ako stigne posijati..ove tj.prošle godine smo želi jedan proljetni ječam i tak je bio rodan kaj je bilo čudo...tak pomalo nismo nikad želi a ako si ga potjeral tak kaj nije mogao uvlačit ga kroz vrat i štopalo se... ma bi ti vidio živi potop dok ti je na prek 30 ha metar vode...nas tu dolje ove jeseni i zime stalno hebe voda...ono u 11 mjesecu dok je drava bila velika nad koleginom zemljom od 30 ha je tekla voda icdo metar visine i to je bio ječam posijan 3 dana prije potopa...
Ja sam svoj jecam obisao juce.I jednostavno se zaprepastio.
toliko je zut da to strasno izgeda.
Prije ovh snjegova i kisa bio super a sad sam zutilo.
Ne znam zbog cega je tako?Nadam se da je zbog prevelike vlage.
Jer noge tonu dok sam hodao.
ma ja se bojim i hodat po zemlji da ne izgubim čizme
:(whew):
 

Turopolec

Član
Tu od
31 Svi 2012
Poruka
413
ak si već dočekal proljeće,počkaj još malo,pa posij kuruzu

kod nas je bome ove godine snijeg pošteno namočil

jučer sam bil na drugom kraju gdje je više ilovača,snijeg se topi teče voda,živi potop

Meni na tim zemljama di je trebal bit ječam doslovno treba čamac kolko je vode.
Na kraju i bude kuruza na tim zemljama mada bi mi bolje pasal ječam.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ječam je opčenito žute boje u odnosu na pšenicu i tritikale! U mom kraju svi ječmovi se vide točno u polju, svi su žući od ostalih kultura :)
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pa jesu za nijansu žuči ali ima i oni koji su kak posušeni i baš tamno žuti su kak i dok zna biti od neke bolesti...
 

marijan1

Član
Tu od
16 Velj 2013
Poruka
225
možda zato kaj su bili pod snijegom mjesec i pol bez direktnog sunca

već dugo nije bilo ovak duge zime pa nismo naviknuti
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
možda zato kaj su bili pod snijegom mjesec i pol bez direktnog sunca

već dugo nije bilo ovak duge zime pa nismo naviknuti

i to kaj kažeš...ma moralo bi se popraviti jet vlage ima ko u priči a sad dok zatopli onda bude zbusal i bude se vidio napredak...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
prihranu ječma sam obavio 8.2. ujutro, dok je bilo smrznuto......planiram još jednom proći sa kanom, ako budem mogao u njega, jer sada bi propao sa fergusonom do kartera.........ako nebudem mogao, opet dobro, ipak je nešto gnojiva dobio......a budem otišao jedan dan pogledati, pa nabacim sliku......
 

ursus35

Član
Tu od
28 Pro 2012
Poruka
112
kod mene ove zime nije ni bilo snijega, možda 5 dana ako je bio prekriven ječam snijegom, ovo ostalo ili je kiša padala ili se je snijeg odmah topio, zato se i ne čudim što je tako žut
 

fric1993

Aktivni član
Tu od
26 Kol 2010
Poruka
1,400
Sjećam se da smo 2005 ili 2006
30.3 prihranjivali prvi puta psenicu.isto je bio do sredine ožujka snjeg
 

Najnoviji postovi

Na vrh