• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

JEČAM sjetva-žetva 2012.-2024

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
koliki su vama u slavoniji prinosi jecma po hektaru?

i ovaj u prvoj reportazi sta ima kapu od hrvatske vojske ili nesto slicno, koji prica kako mu je kuca poplavila pa poslije njega ide neka zena ne im pisu imena, ma vozi taj slepera mozda? neki bijeli iveco stralis jel zna ko?

http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=205&cHash=9e61fa214a

meni je voda samo napravila jedan kanal na njivi, ali ja iman i jako malena njivice pa je i to nesto
 
Posljednje uređivanje:

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Evo moga ječma, sutra će još dobiti KAN-a i to je to do žetve...
dsc0029cy.jpg
[/URL][/IMG]
 

Zombie

Član
Tu od
29 Ožu 2013
Poruka
629
ja danas spricao protiv bolesti,sutra jos 3ha...uhvatila ga smeda pjegavost polako se oporavlja ali nece mu smetat fungicid... :)
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
prskanje ječma

imam pitanje za iskusne. Trebam poprskati ječam protiv bolesti i protiv trave. Zanima me jel smijem sredstva miješati pa samo jednom ići ili moram svako posebno (nisam još ništa kupio). I da, ubacio bih odma malo uree za prihranu
 

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Moj ječam je dobio folijarnu prihranu ureom prošlu subotu. Rastopio sam 10 kg uree u 100 l vode i poprskao ječam. Mogu reći da se većm primjeti da je dobio lijepu zelenu boju i žutilo je skoro pa nestalo. U subotu je dobio tretman protiv korova sa Accurate 200 WG. Sad će još u fazi latanja dobiti malo KAN-a i čeka žetvu.
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Men je ječam na mjestima gdjeje bio u vodi žut pabi sutra prsko husarom protiv korova i rastopio ureje. E sad dalije 25kg ureje za 3 kj malo?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
Površina je oko 1 rali. (jutro)


i ja toliko imam, samo moja prskalica baci oko 140-150 litara po jutru........al svejedno ide 10kg uree na 1 jutro.......
 

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
img0009mg.jpg
[/URL][/IMG]

img0007idt.jpg
[/URL][/IMG]
img0004jg.jpg
[/URL][/IMG]
img0005zc.jpg
[/URL][/IMG]
Evo koja slika od jučer od špricana
img0008nf.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

Marko1986

Dobro znana faca
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
825
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Sljedeći tjedan mislim obaviti drugu prihranu ječma. Do sad sam uvijek prihranjivao KAN-om, a sad razmišljam da ga prihranim nekim od NPK. Koje je vaše mišljenje? Da se držim KAN-a ili da ga prihranim petnajsticom?
 

marek

Član
Tu od
26 Velj 2012
Poruka
121
Re: JEČAM sjetva-žetva 2012.-2013.

Ja sam odmah ove godine kak se dalo na polje, ručno bacil KAN po ječmu i pšenici.
Vidno se sve podiglo, osim gde je voda sje, sljedeći tjedan mislim isto bacit još.
Tak delam svake godine i OK je.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh