• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jednoredni berač Sip EKO 3500

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Krenuo danas zamjenit ona dva ležaja na nosaču raketa. Izbio elastični zatik ali ono "svrdlo" ne ide dolje. Probao ga grijati i ništa. Natopio sam ga WD-om pa ću vidjeti sutra stanje.
Jel ima kakva fora da se to skine dolje?
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,124
Nema fora i rado da tu wd ne pomaze nista.
Samo zagrijavanje i lupanje s malo jacim cekicom po rubu svrdla.
Samo pazi da ga jako ne ostetis, jer ti se tu onda bude motala trava.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
ekipa, kod remonta sam dosao do problemcica, radi se o vijcima kojima se regulira sirina raketa. jedan stari vijak ide u novi heder i na lijevu matici i desnu maticu, jedna ne ide niti u jednu. mislio sam da je problem i samom vijku pa sam kupio novi, ali ni taj novi ne ide unutra. ide jedino kada se matica udara cekicem.. mozda neko pametno rjesenje?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa moraš pročistiti navoj na onoj matici
Mislim da trebaš odbrusiti ono pero koje okrećeš rukom pa maticu kod tokara.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ide to i gevind borerom, jedino kaj je fini navoj. Probaj jel ide s vanjske strane (od matice).
Problem bi mogel biti ak je i nosač matice krivo zavaren (ako šaraf ide glatko u maticu).
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
Ide to i gevind borerom, jedino kaj je fini navoj. Probaj jel ide s vanjske strane (od matice).
Problem bi mogel biti ak je i nosač matice krivo zavaren (ako šaraf ide glatko u maticu).
evo i slika.. znaci stari vijak ide u obje strane bez problema ( rukom ga srafam), novi udje par navoja i dalje jedino cekicom
 

Prilozi

  • received_994284427809356.jpeg
    received_994284427809356.jpeg
    39 KB · Pregleda: 31
  • received_216961297131749.jpeg
    received_216961297131749.jpeg
    35.1 KB · Pregleda: 31

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Nareznicom ga počisti i bude išel (iako bi rekel da je stari vjerojatno bolji.
Na tom mjestu ja sam rajbal rupe na kućištu lagera i u šarafu, te dal napraviti nove bolcne "po mjeri" te na njih ugradil mazalice.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Neznam kako je na beraču jer se s tim nisam susreo, ali u reduktore i kombajnski mjenjač lijevam hipenol 140,i pokazalo mi se odličnim, a u reduktor roto kosilice čak stavim i tekuću mast, i to specijalnu koja podnosi svašta pa i mene:hahah::hahah::hahah::hahah:
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
sto je gusce, hipenol 140 ili tekuca mast? imam problem sto mi ulje malo curi na spoju izmedju zupcabika i osoviven reduktora
 

dakson13

Član
Tu od
26 Lip 2015
Poruka
133
Na kojim mjestima se ubrzaje ovaj berač? Znam da se ubrzaju lopatice na komušačkom stolu ali ne znam ostalo. Kojim brzinama Vi berete? Ja sam brao 2 sporom u odličnom kukuruzu
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Mijenja se lančanik za pogon elevatora i lančanik posle reduktora na kraju osovine (onaj najveći lanac od col).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
A pogon lopatica iznad valjaka? Uzalud brzina na raketama i elevatoru ako se štopa na perušaljki.
Moj bivši je ubrzan odmah iznad ulazna kardanske osovine (ima dva kardana: direktni i ubrzani, pa biraš zavisno o kukuruzi i terenu).
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Pa ima već dvije brzine lopatica ako se dobro sjećam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Već ga skoro 20g. nemam, pa se više i ne sjećam...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,067
Ja se iz nostalgičnih razloga možda opet odlučim da uzmem.
 
  • Haha
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,392
Ja žalim za onim mojim...iako mi realno više ne treba. Obnovljen je bil do zadnjeg šarafa i pofarban po dijelovima...
Da i imam vremena, ne bi ga više mogel tak obnoviti.
 
Na vrh