• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Jednoredni berač Sip EKO 3500

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Jednoredni berač SIP EKO 3500

Molim vas pomoc!! Gdje da nabavim gumu debljine minimalno 0.8cm? Naime radio bi nanovo gumirane valjke jer su stare gume vec istrosene, a ne mogu doci do neke rabljene gume koju bi rezao. A opet ne bi kupovao novo jer je dosta skupa, mislim da prek tisucu kuna. Hvala unaprijed.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Nevalja, neće trajati. Odi u Sloveniju i kupi originalne gume za valjke. Vratil si buš DDV i budeš napravil posel.
 

daniel2356

Član
Tu od
14 Svi 2009
Poruka
551
ili odi kod vulkanizera i posudi pištolj za narezivanje guma, ja sam sa time narezao stare valjke i rade ko singerica...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Neznam, nazovi u Brežice ili nekam blizu tebe, pa provjeri.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
U Bosni su nove gume (set 9 kom.) original 300km.Oko 155 eura.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
HITNO molim informaciju!!

Koliki mora biti vanjski promjer gumice valjka na jednorednom beraču kukuruza SIP EKO 3500? Ne mogu nigdje naci tu informaciju. Hvala
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Sip eko 3500

Imam berac kukuruza SIP EKO 3500, zelim poboljsati okomusanost klipa.
1.) Jel bi bilo bolje da umjesto onih metalnih valjaka, stavim 3 gumena, pa da svi valjci budu gumeni? (tvornicka proizvodnja ima 3 gumena, 3 metalna valjka)

2.) Da li bi bilo dobro da se umjesto 3 osovine s lopaticama koje prosljeduju klip do transportera, jedna ili dvije prerade tako da imaju one zvijezde gumene i da se vrte u kontra smjeru nego do sad te osovine?
kao na primjer na ovom primjeru:
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=pNHakGQYS90[/YT] - 25 sekunda
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
imam i ja isti berač i okomušanost mi je 99%

NIKAKO nemoj da stavljaš sve gumene valjke , previše će da ti kruni , ljudi su već probali
stavi nove gumice i dotegni valjke medjusobno , znači da se metalni i gumeni dodiruju cijelod dužinom i mora da budeš zadovoljan
imaš u temi ''berači kukuruza'' sve pojašnjeno kako sam ja radio i evo ti rezultata pa i sam pogledaj :supz:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_fVeH-XrojY[/YT]

a evo i normalna brzina kretanja
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZE3r03axbgc&feature=related[/YT]

evo i šta je kolega sa poljoinfa napravio , ovo je ideja za 5+
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vqwL3AEDRGg[/YT]


a sa ovoga tvoga snimka gdje je BERKO , ma to je smiješno , ovo je po svemu sudeći reklamni spot
pa nismo mi mala djeca pa da nam demonstriraju berač na zelenoj stabiljki, po velikoj vlagi i razmakom od 40cm
neka oni snime ovaj berač kako radi posle podne u gusto nasijanom kukuruzu gdje je stabiljka na pola trula i da puca na pola pa da ga onda vidimo kako će da bere :rolfer: ovo je čisto kurčenje , BERKO nije ni B od berača , detaljno sam ga pregledao neki dan
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
imam i ja isti berač i okomušanost mi je 99%

NIKAKO nemoj da stavljaš sve gumene valjke , previše će da ti kruni , ljudi su već probali
stavi nove gumice i dotegni valjke medjusobno , znači da se metalni i gumeni dodiruju cijelod dužinom i mora da budeš zadovoljan
imaš u temi ''berači kukuruza'' sve pojašnjeno kako sam ja radio i evo ti rezultata pa i sam pogledaj :supz:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=_fVeH-XrojY[/YT]

a evo i normalna brzina kretanja
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=ZE3r03axbgc&feature=related[/YT]

evo i šta je kolega sa poljoinfa napravio , ovo je ideja za 5+
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=vqwL3AEDRGg[/YT]


a sa ovoga tvoga snimka gdje je BERKO , ma to je smiješno , ovo je po svemu sudeći reklamni spot
pa nismo mi mala djeca pa da nam demonstriraju berač na zelenoj stabiljki, po velikoj vlagi i razmakom od 40cm
neka oni snime ovaj berač kako radi posle podne u gusto nasijanom kukuruzu gdje je stabiljka na pola trula i da puca na pola pa da ga onda vidimo kako će da bere :rolfer: ovo je čisto kurčenje , BERKO nije ni B od berača , detaljno sam ga pregledao neki dan

Ajde molim te posalji link za tu temu di je pojasnjeno di si ti radio to. Ja sam pokusavao pritegnut valjke al kako?! svaki valjak ima svoja kucista lezajeva koji su fiksno prisrafani za postolje, i ona 4 srafa koji bi po meni sluzili za priblizavanje tad nemaju nikakvu svrhu. Ja ne znam kako to napraviti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Otpustiš te šerafe koji drže kućišta ležajeva i onda sa vijcima sa strane približavaš valjke. Kad ih dovoljno približiš zategneš vijke od kućišta i to je to. Tako ja barem radim na svojemu.
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Otpustiš te šerafe koji drže kućišta ležajeva i onda sa vijcima sa strane približavaš valjke. Kad ih dovoljno približiš zategneš vijke od kućišta i to je to. Tako ja barem radim na svojemu.
I ti vijci kucista ti se kasnije odtpuste pri vibracijama i berbi? buduci da nisu prisrafani do kraja..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Otpustiš te šerafe koji drže kućišta ležajeva i onda sa vijcima sa strane približavaš valjke. Kad ih dovoljno približiš zategneš vijke od kućišta i to je to. Tako ja barem radim na svojemu.

I ti vijci kucista ti se kasnije odtpuste pri vibracijama i berbi? buduci da nisu prisrafani do kraja..
Davno, jako davno je bilo kad sam to delal, ali ti je Mane točno objasnil i rekel da zategneš kučišta i kak bi se onda otpustila?
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Davno, jako davno je bilo kad sam to delal, ali ti je Mane točno objasnil i rekel da zategneš kučišta i kak bi se onda otpustila?

Pa ako se kucista odmaknu sa svog lezista, odnosno kad se priblize oni su koliko toliko nagnuti u stranu, znaci jedna strana je malo u zraku, i kad pritegnes saraf kucista ako ga pritegnes do kraja on se vrati u leziste i valjci se razmaknu, ako ga ne pritegnem do kraja, izgubit cu ga prilikom berbe... otpustit ce se
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Pa ako se kucista odmaknu sa svog lezista, odnosno kad se priblize oni su koliko toliko nagnuti u stranu, znaci jedna strana je malo u zraku, i kad pritegnes saraf kucista ako ga pritegnes do kraja on se vrati u leziste i valjci se razmaknu, ako ga ne pritegnem do kraja, izgubit cu ga prilikom berbe... otpustit ce se
Velim davno je to bilo. Mi smo mjenjali gume na valjcima i kad smo sastavili znam da smo štelali na opisani način i sječam se da je nosač na koji se zašarafi kučište bil prošlican baš radi tog štelanja i da je taj šlic bil mali. To mi je ostalo radi toga jer sam si razmišljal kak to poštelati kad se gume malo poderu. Ali opet velim davno je to bilo i nije bil EKO 3500 nego neki stariji tip, pa je ovde možda drugačije mada sumnjam.
Čekaj da dođu iskusniji ;)
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Pa da, na mom beracu nema tog slica po kojem bi valjci "setali". Imaju samo rupe u koje se fiksno srafi leziste lezaja i to je to...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,940
Pa da, na mom beracu nema tog slica po kojem bi valjci "setali". Imaju samo rupe u koje se fiksno srafi leziste lezaja i to je to...
Onda glodalo u ruke i napad ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
baš ću sutra pogledat na svome jel ima šlica ili nema pa javim, ali po sjećanju prije bih rekao da nema nego da ima.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,073
@mane
nemoj da se zamučavaš , šlicevi nemaju , a valjci se upravo šteluju onako kako si rekao samo zaboravio si jednu malu sitnicu
prije dotezanja valjaka staviti neke distancere izmedju kućišta ležajeva , i to izmedju 2 i 3 valjka i izmedju 4 i 5 valjka , kasnije te distance povaditi

te distance se stavljaju jer ti valjci nemoraju biti nategnuti medjusobno a i da ne bi trebalo šlicovati rupe
rupe su veće nego vijci tako da je to alternativa za duguljaste rupe

a ako nemogu valjci da se dotegnu znači da su gume potrošene ili nisu ogovarajućeg prečnika
 

Najnoviji postovi

Na vrh