• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John deere 2140

Branislav84

Novi član
Tu od
10 Stu 2018
Poruka
4
Poz za forumase imam problem sa 2140 ..tj pumpa hidraulike vanjska 23cm3 me zajebava ,izbija mi semering svakih malo promijenim ali se brzo ponovi ,dali je neko imao iskustva
 

Branislav84

Novi član
Tu od
10 Stu 2018
Poruka
4
Poz za ljubitelje john deere traktora... Potrebna pumpa hidraulike 23cm3 za john deere 2140 znate li ima li ko polovnih ili repariranih ili da radi
 

gomahers

Član
Tu od
8 Srp 2011
Poruka
486
kak znaš da ti je potrebna ta pumpa? da ti mozda dobavna ne daje ulje do prednje pumpe... i tak dalje.. ta igra sa "majstorima" te može koštat.......
 

Branislav84

Novi član
Tu od
10 Stu 2018
Poruka
4
Vjerujem Neko je vec radio pumpu I izbija ulje na semering promijenem ga Ali vrlo brzo opet izbije neznam sta raditi
 

TheMico

Novi član
Tu od
3 Tra 2020
Poruka
1
Nakon godina rada nažalost ne radi mi više elektronsko paljenje prednje vuče, problem je taj što je špula koja je ukapčala i iskapčala prednji pogon probila prema masi i ne može se skinuti bez da se kućište ne ošteti.

Pokušao sam naći zamjensku međutim jedino se može kupiti cijeli mehanizam za ukapčanje prednjeg pogona od kojeg je meni jedino potrebna špula pa ako je netko imao slična iskustva ili zna za neki zamjenski dio koji može pomoći bio bih zahvalan.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
dečki ako može pitanje..imam jd 2140, hilo getriba, sg2 kabina.Dali taj traktor ima 1 ili 2 filtera hidraulike? gdje se nalaze? kako znati koliko cc je hidraulična pumpa? da li se ona nalazi na onom napred ispred kilera?

hvala
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Evo ja ću pokušati.
Ovaj tip traktora ima jedan filter ulja i jedno sito na usisu pumpe.Sito se nalazi u menjaču, a filter se nalazi u metalnom kućištu ispod menjača. Screenshot_5.png Screenshot_10.png
Ako imate samo sinhronizovani menjač ulje i filter menjate na 500 radnih časova takodje očistite i sito u menjaču označeno sa brojem 18 na drugoj slici.Postoji jedno sito u glavnoj pumpi hidraulike ali to prepustite da izvadi neko ko je već imao iskustva sa tim. Ako imate hidrostatski volan onda postoji sito i na toj magistrali.
Što se tiče koju hidrauličnu pumpu imate (12,22,40 ili 50 cm 3) to je najbolje da proverite po kataloškom broju koji se nalazi na pumpi pošto je ovako teško odrediti (zavisi od serijskog broja traktora, opremljenosti .....).
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
decki, pitanje oko vodene pumpe na jd 2140, da li se isplati reparirati ( posto postoje setovi za reparaciju ) ili je volje kupiti cijelu u kompletu zamjensku? koju marku traziti?
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Slobodno je reparirajte ako uzmete originalni kit od JD za reparaciju.Mnoge takve pumpe sam reparirao i sve su uspesno radile jedino ako nije mehanicki negde osteceni.
 

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Tu Vam ne mogu pomoći jer sam iz druge države. Ovde ima dosta dobavljača originalnih rezervnih delova za raznu stranu mehanizaciju.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
ok, hvala budem pitao

sad jos jedno pitanje - od kad sam kupio traktor primijetio sam da mi ne broji radne sate.. danas sam rastavio sat i vidim da je unisten jedan zupcanik.. moze lis se negde nabaviti samo taj zupcanik ili ne?
 

Prilozi

  • received_245498813436717.jpeg
    received_245498813436717.jpeg
    22 KB · Pregleda: 35

panonstib

Aktivni član
Tu od
10 Pro 2015
Poruka
160
Samo zubcanik nije mouce kupiti nego samo kompletan brojac radnih sati.
 

Prilozi

  • Screenshot_10.png
    Screenshot_10.png
    65.1 KB · Pregleda: 33

John26

Novi član
Tu od
5 Tra 2022
Poruka
5
Lijep pozdrav dečki! Naime kupio sam nedavno John Deere 2140. Sve je bilo ok do danas. Kad traktor radi u leru ne radi mi servo i nešto klepeće u pumpi. Bio bih vam zahvalan ako netko nešto zna.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
301
prvo izmjeri pritisak u pumpi, ali ako klepece, moguce da ces morati skidari i reparirati pumpu
 

John26

Novi član
Tu od
5 Tra 2022
Poruka
5
Kad dam gas nestane taj čudan zvuk i servo radi 🤔 u biti dok tako pumpa "klikti" onda radi i servo
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh