• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

John deere 2140

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Da je hladnjak antiftiz bi otišel u vodu.
Ja mislim da je brva glave
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ulje je lakše od vode i uvijek pliva na vodi ..

ako nema vode u ulju onda negdje šiba ulje pod pritiskom u sistem hlađenja.može biti na brtvi glave ako nema vanjsko podmazvanje ili taj hladnjak ulja .
Njega se možda može skinuti s motora i raditi s traktorm ili sam hladnjak testirati na stolu ..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,017
Na njega se za probu može staviti brikica, samo ne pretjerivati.
Sumnjam da je do njega, drugačiji bi bili simptomi, mada, sve je moguče.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ulje je lakše od vode i uvijek pliva na vodi ..

ako nema vode u ulju onda negdje šiba ulje pod pritiskom u sistem hlađenja.može biti na brtvi glave ako nema vanjsko podmazvanje ili taj hladnjak ulja .
Njega se možda može skinuti s motora i raditi s traktorm ili sam hladnjak testirati na stolu ..
bude dosao majstor pogledati, rekao je da moze nekako testirati za pocetak bez da se glava vadi dole, ali nekako mi se cini da se bude morala skidati. koja je cca cijena strojne obrade glave, tako da se slozi sve kako treba i po ps?
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
imate li mozda koga za preporuciti da se slaze JD traktore u SZ Hrvatska, pozeljno okolica VZ?
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Vidio sam po YT da ima neki "DRD Mehanika Božić" jako blizu VŽ, Trnovec. Šarafi svašta.
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Vidio sam po YT da ima neki "DRD Mehanika Božić" jako blizu VŽ, Trnovec. Šarafi svašta.
javio sam se njemu, veli mi da ako bude sve po planu mogu doci na red tek polovicom veljace 2024 godine :(
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,532
Je zvao sam ja jednog drugog majstora, isto imam nešto za srediti na 6620, pa mi je također rekao mj dana sigurno ne a možda i dulje.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Kaj je s traktorom?sam nemožeš riješiti problem,ili uz nečiju pomoć?
S obzirom da nije novije generacije i pun elektronike..razmišljam na glas;) jer neznam kaj ne radi.
 
  • Like
Reactions: ZJ

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Kaj je s traktorom?sam nemožeš riješiti problem,ili uz nečiju pomoć?
S obzirom da nije novije generacije i pun elektronike..razmišljam na glas;) jer neznam kaj ne radi.
evo, prvi malo ozbiljniji problem od kad je traktor kod mene..danas u oranju sam primijetio da se malkice vise grije nego je to inace i isao sam odmah provjeriti..kad sam otvorio kiler docekalo me crno i masno na povrsini kilera, meni izgleda kao da je pomijesao ulje i vodu.provjerio sam sipku ulja, ulje ne na razini na koju sam ga i nadotocio, kada sa otvarao kiler, on nije bio pod pritiskom da bi mi izbacilo cep ili nesto.ono sto me zanima od kuda krenuti traziti kvar? da li je moguce da je otisao hladnjak ulja, onaj kod filtera dole?

p.s. ispustio sam doma ulje iz traktora i ne izgleda kao da bi u njemu bilo vode, sad sam poceo ispustati vodu na onom pipcu na kileri i istice antifriz ( izgleda da je ono masno samo na vrhu kilera )
dihtung glave je vjerojatno gotov
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Sorry,nisam pogledao do sada "u rikverc".
Valjda bi brtvu mogao zamijeniti bilo koji "ne john deere" majstor.
Ili bar detektirati problem.
Si istraživao po john deere forumima slične probleme?
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
Sorry,nisam pogledao do sada "u rikverc".
Valjda bi brtvu mogao zamijeniti bilo koji "ne john deere" majstor.
Ili bar detektirati problem.
Si istraživao po john deere forumima slične probleme?
koga god u blizini pitam ili ne zeli, ili se ne javlja vise na telefon kada bi trebalo dogovoriti termin, ili je termin za 2-3 mjeseca..ne mozes majstora naci ni za lijek
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
ima li netko iskustva da firmom Jambrošić iz Vž u vezi strojne obrade glave motora? ili imate nekoga drugoga za preporučiti u tom dijelu RH?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,863
Odi kod nekog lokalnog mehaničara i pitaj kome šalje glave na obradu.
Ak nebudeš našao ništa,a Kutina ti nije daleko,mogu te spojiti sa majstorom;)
 

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
pitao sam toga dečka ( autora tih videa ) ali nažalost otišao je van raditi :(

uglavnom, odlučili smo da budemo glavu sami skinuli dole, odnijeli ju u firmu u Prelog koja može napraviti komplet obradu glave i sastaviti ju nazad komplet. Pa ćemo vidjeti kako dalje.

Jedino vele što se tiče ispitivanja glave, da ju oni griju i onda stavljaju pod pritisak, a hoće li se vidjeti onda je li puknuta ili ne da je diskutabilno ( jer je glava gusnata )

ako bude trebala kakva pomoć oko skidanja/vraćanje glave obratim se za pomoć ;)
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
glava uspjesno skinuta ( niti jedan vijak nije puknuo :) ). Na samoj brtvi nismo primijetili nesto sto bi otkrivalo da je puknuta. U kanalima u samoj glavi smo nasli malo emulzije.
 

Prilozi

  • IMG_20231214_170202.jpg
    IMG_20231214_170202.jpg
    49.3 KB · Pregleda: 34
  • IMG_20231214_170036.jpg
    IMG_20231214_170036.jpg
    48.9 KB · Pregleda: 34
  • IMG_20231214_165917.jpg
    IMG_20231214_165917.jpg
    64.8 KB · Pregleda: 34

bozic.hrvoje

Aktivni član
Tu od
1 Lis 2013
Poruka
303
1. sa cime sad najbolje isprati masnocu sa iz kilera?
2. sto bi jos sad bilo dobro provjeriti posto je glava vec dole?
 

Najnoviji postovi

Na vrh